Jaunumi
Mēs lepojamies! 2. vieta "Meža olimpiādes" finālā


28.jūnijā Tērvetē norisinājās Meža Olimpiādes fināls. Tērvetes dabas parka Pasaku vilcieniņš Meža olimpiādes finālistus ieveda meža valstībā, kur norisinājās spraiga sacensība starp Latvijas zinošākajām un erudītākajām skolu komandām. Pirmā olimpiādes daļa notika jaunajā Koksnes takā. Atpazīt koksnes paraugus, aprēķināt statistikas datus par mežu, zināt putnus un to būrīšus, atpazīt dzīvnieku pēdas, pielietot dažādus instrumentus, noteikt valdošās koku sugas Tērvetes dabas parkā,  jaunizveidotās Rūķu sētas iemītniekiem un tās viesiem izgatavot ilgtspējīgu koka rotaļlietu, orientēties mežā, no dabā redzētā un dzirdētā izgatavot mūzikas instrumentu un noslēgumā vēl sacerēt savu himnu mežam – „Meža olimpiādes 2012” finālistiem Tērvetes dabas parkā veicamie uzdevumi bija pārbaudījums, taču spēcīgajām sešu skolu komandām no Līgatnes, Mazzalves, Rīgas, Vecumniekiem, Gulbenes un Rugājiem šie cietā rieksta uzdevumi bija viegli pārlaužami.

2011./2012. mācību gada „Meža olimpiādes” fināla rezultāti:

1. Vecumnieku vidusskolas skolotāja Ilze Cīrule un 5. klases audzēkņi Emīlija Briede un Pīters Patriks Sprūds

2. Līgatnes novada vidusskolas skolotāja Ineta Bērziņa un 7.b klases audzēkne Samanta Baumane un 6.b klases audzēknis Dāvis Pipirs

3. Mazzalves pamatskolas skolotāja Anda Freimane un 5. klases audzēkņi Paula Ozoliņa un Kārlis Artūrs Ziemelis

4. Rīgas 6. vidusskolas skolotāja Sanita Zveja un 3. klases audzēkņi Emīlija Lotte Markovska un Artis Mūsiņš

5. Rugāju novada vidusskolas skolotāja Agita Kukarāne un 4. klases audzēkņi Dārta Stivriņa un Reinis Ozoliņš

6. Gulbenes Bērzu sākumskolas skolotāja Dace Kļava un 6. klases audzēkņi Eva Bizika un Rolands Tipāns

 

Pirmo trīs vietu ieguvēji augustā dosies ārzemju dabas ekspedīcijā uz Norvēģiju, savukārt 4. vietas ieguvēji dosies ceļojumā uz Stokholmu. Šo brīnišķīgo iespēja sniedz šī gada Meža olimpiādes atbalstītājs – kompānija „Tallink”.

Tā kā skolotājai Inetai Bērziņai bija veicies žurnāla „Ieva” atlasē un viņa kā viena no 100 dalībniecēm no 25.jūnija līdz 30.jūnijam piedalījās „Ievas” nometnē, tad fināla sacensībās viņu aizvietoja skolotāja Antra Strazdiņa. Tāpēc vislielākā pateicība par šo uzvaru ir skolotājai Antrai Strazdiņai, kura ar veiksmīgu bērnu sagatavošanu dabaszinību stundās, sākumskolas klasēs radošo uzdevumu izmantošanu mājturības un tehnoloģiju stundās un neatlaidību sporta stundās, spēj veiksmīgi sagatavot skolēnus, kuri varēja uzvarēt šādā konkursā. Pateicoties skolotājas Antras Strazdiņas erudīcijai un atsaucībai un skolotājas Inetas Bērziņas aktivitātei skolēnu iesaistīšanā ārpusskolas aktivitātēs, Līgatnes novada vidusskolas komanda ieguvusi šādu balvu. Apsveicam finālistus Samantu Baumani, Dāvi Pipiru un skolotāju Antru Strazdiņu!

                                                                                (Informācijā izmantoti materiāli no Latvijas valsts mežu mājas lapas.)

2012-07-02