Jaunumi
2012. gada 8. septembrī, pie Līgatnes tūrisma informācijas centra notika svinīgs brīdis, kura laikā Valsts Prezidents Andris Bērziņš atklāja Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskā centra tūrisma takas. /video/

Published on 8 Sep 2012 by
2012. gada 8. septembrī, pie Līgatnes tūrisma informācijas centra notika svinīgs brīdis, kura laikā Valsts Prezidents Andris Bērziņš atklāja Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskā centra tūrisma takas. Pēc atklāšanas visi klātesošie gida pavadībā varēja doties ekskursijā jaunajos maršrutos -- „Līgatnes papīrfabrikas ciemata iedzīvotāju vēsturiskais dzīvesveids„ un „Līgatnes pilsētas dabas loks".
Projekta ietvaros Līgatnē ir veikta daļēja vēsturiskās tiltu sistēmas atjaunošana -- uzbūvēti trīs tilti -- „Vilhelmīne" un „Eižens", kas jau 19. gadsimtā Līgatnē šķērsoja kanālu pār Līgatnes upi un savienoja pastaigu takas, kā arī tilts „Pie fabrikas".
Jaunās tūrisma takas aprīkotas ar skatu platformām un laukumiem, kāpnēm, atpūtas soliņiem. Rīgaskalns un Skolaskalns atguvis vēsturisko izskatu -- atjaunoti nožogojumi, izveidoti apstādījumi un celiņu sistēma starp vēsturiskajām ēku grupām, kā arī bērnu rotaļlaukumiņi.
Pilsētas centrā izvietotas vienotas tūrisma informatīvās norādes četrās valodās, izveidota jauna autostāvvieta, labiekārtota Tūrisma informācijas centra teritorija. Projekta ietvaros veicināta arī Līgatnes atpazīstamība starptautiskās tūrisma izstādēs, izveidota tūrisma informācijas mājaslapa, izgatavoti informatīvie bukleti un vēsturiskās centra kartes.
Vēsturiski Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskais centrs ir veidojies kopš 1815. gada, kad Līgatnē tiek saražots pirmais papīrs un fabrikai attīstoties tās īpašnieki saviem strādniekiem nodrošinājuši tam laikam augstvērtīgus sadzīves apstākļus, kā rezultātā izveidojies modernākais tā laika strādnieku ciemats Eiropā. Līgatne arī šodien saglabājusi lielu daļu no unikālās koka apbūves - papīrfabrikas ciemats, kā XIX -- XX gadsimta industriālās vēstures piemineklis, ir uzskatāms par dzīvu muzeju.

 

2012-09-11