Jaunumi
21. novembrī Augšlīgatnē notiks labdarības izrāde "Tās dullās Paulīnes dēļ"

Image may contain: Ingūna Millere, text

21. novembrī plkst. 19.30 Augšlīgatnes kultūras namā notiks labdarības izrāde. Ieeja izrādē būs bez maksas, bet ikviens aicināts ziedot onkoloģisko slimnieku atbalstam. Par saziedotajiem līdzekļiem tiks sarūpētas dāvaniņas, kas Ziemassvētku dienā tiks nogādātas Latvijas Onkoloģijas centra pacientiem. Pirmo reizi šāda akcija tika veikta 2018. gada Ziemassvētku dienā. Akcijas iniciatore bija Ingūna Millere. Redzot iepriecinātās un aizkustinātās cilvēku sirdis, radās vēlme šādu akciju rīkot katru gadu. Aicinu piedalīties.

Lugas un izrādes galvenais stāsts ir par divām māsām mūža otrajā pusē – par  Paulīni, kura tā arī nav apprecēta, un Līzbeti, kuras vīrs ir miris. Savu pieticīgo dzīvi viņas vada kopā. Paulīne nospriež, ka vismaz bērēm jābūt lepnām. Māsas sāk pelnīt naudu, lasot sēnes un ogas, sapērk dārgus audumus kleitām, smalkas parūkas un cimdus, līdz Paulīnei kļūst žēl, ka pati to skaistumu neredzēs. Viņa nolemj sarīkot bēru ģenerālmēģinājumu. Līzbetei nākas sarunāt fotogrāfu, kurš to iemūžinātu. Zārkā Paulīne iesnaužas un pamostas ar leģendāro saucienu “Tu saki?” brīdī, kad fotogrāfs, apjūsmojis skaisto šķirstu un dārgo audumu, no kā darināta aizgājējas kleita, par pašu nelaiķes  izskatu izsakās ne visai atzinīgi…

Paulīne sasmīdina ikvienu mazliet melna humora cienītāju ar trāpīgas ironijas piesātinātu komismu. Dullā Paulīne spēj atrast veidu, kā nemanot likt pasmieties par it kā visnotaļ nopietnām sadzīves situācijām. 

Vizmas Belševicas stāsta dramatizējums. Dramatizējuma autore Tatajana Šverste. Režisore Ārija Liepiņa-Stūrniece, māksliniece Anna Eglīte. Izrādē skan Alfrēda Vintera un Oskara Stroka mūzika.

Cerot uz tikšanos,

Ingūna Millere

 

2019-11-21