Jaunumi
22. februārī Zeit notiks mūzikas un dzejas vakars "Aiz robežas"

Image may contain: one or more people and text


Nosaukums raksturo gan programmas specifiku – mūzikas un dzejas mijiedarbība, vēršot koncertu plašāk definējamā notikumā, gan Ingas Gailes daiļradi, kur robežstāvokļiem ir izšķiroša nozīme. Mūziķes un dzejniece ieskicēs mūsdienu Latvijas sievietes sajūtas laikā, kad iepriekš noteiktās robežas izzūd, rodas nepieciešamība no jauna definēt sievietes sūtību, izpausmes iespējas.

Programmā: Ingas Gailes dzeja un M. Dombrovskas, L. Leimanes, V. Līces, R. Īzākas-Mačas, I. Rišes, R. Stivriņas un S. Mences skaņdarbi

Inga Gaile ir Latvijā labi pazīstama dzejniece, prozaiķe un dramaturģe. Viņas dzeja novērtēta ar Klāva Elsberga un Ojāra Vācieša prēmiju, Annas Dagdas fonda un Dzejas dienu balvu. Par dzejoļu krājumu bērniem “Vai otrā grupa mani dzird?” Ingai Gailei piešķirta Latvijas Literatūras gada balva. 2012. gadā saņēmusi Prozas lasījumu galveno balvu par stāstu "Piena ceļi". 2016. gadā debitējusi romāna žanrā ar grāmatu “Stikli” sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. 2018. gadā klajā nācis dzejas krājums “Lieldienas”, otrais romāns “Neredzamie”, stāstu krājums “Piena ceļi” un 2019. gada nogalē klajā laists romāns “Skaistās”. Rakstnieces darbi tulkoti angļu, bengāļu, igauņu, lietuviešu, zviedru un citās valodās. Inga pārstāvējusi latviešu literatūru daudzviet pasaulē, tai skaitā ASV Kongresa bibliotēkas Nacionālajā grāmatu festivālā.

Pašā 2019. gada nogalē dienasgaismu ieraudzīja Ingas Gailes romāns Skaistās – turpinājums 2016. gadā izdotajam romānam Stikli. Laikposmā no 1941. līdz 2006. gadam varoņi izdzīvo savu ikdienu – ellišķu laiku koncentrācijas nometnēs, padomju režīmā un savā ķermenī. Ikdienu pasaulē, kurā valda neiedomājama vardarbība, kas atstāj neizdzēšamas pēdas cilvēka dvēselē un atmiņā; tādā pasaulē, kas cilvēku var pārveidot līdz nepazīšanai, kur ikvienam kristietim zināmā lūgsna sākas ar vārdiem: „Mūsu tēvs piedirstajās debesīs, kuras ir sarkanas no visu to asinīm, kurus esam nogalinājuši.” Apbrīnojamā veidā Gailes varoņos tomēr saglabājas cilvēcība, trausla kā mats, jūtīgums un spēja sniegt otram roku. Smaga, bet ļoti spēcīga un mūslaikiem arī ārkārtīgi vajadzīga grāmata, kuru par baudījumu padara autores poētiskā, precīzi izkoptā valoda.

Ansamblis “DuoRI”: Rūta Īzāka-Mača (flauta) un Ilze Kundziņa (klavieres) kopā uzstājas kopš 2011. gada rudens, sniegti koncerti gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās, duets ir ieguvis godalgotas vietas vairākos starptautiskos kamermūzikas konkursos: II vieta XIII starptautiskajā mūzikas konkursā Kjēri, Itālijā (2013. gada novembrī), II vieta XIII starptautiskajā mūzikas konkursā-festivālā Music without limits Druskininkos, Lietuvā (2013. gada augustā) un I vietu XX starptautiskajā mūzikas konkursā Premio Vittoria Caffa Righetti Kortemilia, Itālijā (2012. gada novembrī). Duetam ir regulāra sadarbība ar čellistu Mārci Kuplo un operdziedātāju Baibu Renerti. Abas mūziķes ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolventes, papildinājušās SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmās Helsinkos un Ķelnē un meistarklasēs gan Latvijā, gan ārzemēs.Koncerts notiks Lielajā zālē pie galdiņiem, ar iespēju koncerta laikā baudīt dzērienus.
Pēc koncerta saruna ar Ingu Gaili par jauno grāmatu "Skaistās", tās tapšanu, autogrāfi.

Atbalsta: Zeit, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Bolderājas Mūzikas un Mākslas skolas atbalsta biedrība.

Ieejas maksa: 7 eur

Biļetes: www.bilesuparadize.lv
vai Zeit cafe
Gaujas iela 4, Līgatne

2020-02-22