Jaunumi
22. septembrī aicinām atzīmēt Baltu vienības dienu

22. septembrī, Baltu vienības dienā, arī Līgatnē, Kangarkalnā, pie lielā Latvijas karoga no plkst. 20.00 tiks iedegta uguns, lai vienotos kopīgā Gaismas ceļā, domājot par baltu tautu vienotību, pastāvēšanu un stiprinot patriotisma jūtas.

Uz kopīgu dziedāšanu, muzicēšanu pie ugunskura aicināts pievienoties ikviens interesents.  

Šogad Latvijas un atjaunotās Lietuvas valstīm aprit 101 gadu, tāpēc aicinām baltu pēctečus Latvijā, Lietuvā un visā pasaulē pievienoties Baltu Vienības uguņu sasauksmei un laikā no plkst. 20.00 līdz 21.00 iedegt ugunis pilskalnos un citās ar baltu vēsturi saistītās vietās. Sirmā senatnē pilskalnos iedegti ugunskuri ir aicinājuši mūsu senčus vienoties cīņai un aizsargāt savu zemi, savu dzīvību un savdabību. Vienotība ir palīdzējusi Baltijas jūras krastā mītošajām tautām izdzīvot un pastāvēt gadu tūkstošiem, tāpēc mūsdienās  vienlaikus iedegta uguns iegūst jaunu nozīmi. Kaut gan valstis citu no citas šķir robežas, visā pasaulē izklīdušos baltu pēctečus vieno no senčiem mantotais pasaules uzskats, joprojām dzīvās tradīcijas un paražas.

2019. gada 22. septembrī laikā no plkst. 20.00 līdz 21.00 atcerēsimies mūsu tautu vēsturi un, apmeklējot ar to saistītās vietas, stiprināsim saiknes, kuras vieno baltus visā pasaulē. Lai Uguns gaisma vieno baltu garīgo tēvzemi! Uguns uz tāla kalna ir zīme: mēs esam! Uguns iedegšana vienlaikus nozīmē vienotību.

Sasauksmes būtība ir apmeklēt ar baltu vēsturi saistītas vietas un apzināties to nozīmi, kā arī iedegt ugunis pilskalnos un citās ar baltu vēsturi saistītās vietās, tādējādi vienojot baltu cilšu pēctečus un baltu zemes. 

Image result for ugunskurs

 Tālr. informācijai:  29123825, Daina Klints

 

 

 

.

 

 

2019-09-20