Jaunumi
26. septembrī plkst. 18.00 Zeit uzstāsies vokālā grupa "Anima Solla"

 

26. septembrī plkst. 18.00 Zeit Lielajā zālē uzstāsies vokālā grupa “Anima Solla” ar koncertu “Es nezinu, kālabad”. Programmā: latviešu mūsdienu komponistu dziesmas un to aranžējumi (R. Pauls, V. Pūce, R. Dubra u.c.), kā arī latviešu tautasdziesmu apdares.

Koncerts “Es nezinu, kālabad” ir stāsts par latviešu sievietes mūžu – no atnākšanas līdz aiziešanai. Tajā iekļautas dziesmas ar Aspazijas vārdiem un mūsdienu dzejnieku tekstiem par sievietes pasauli, kā arī no bagātā latviešu tautasdziesmu pūra izvēlētas dziesmas, kas ataino latviešu sievietes dzīvi – no bērnības cauri jaunībai un pieaugšanai līdz briedumam un aiziešanai.

Vokālā grupa “Anima Solla” ir viens no vadošajiem Latvijas a capella ansambļiem – trīskārtējs Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku Lielās balvas ieguvējs vokālo ansambļu konkursā, Pasaules Koru Olimpiādes čempions Vokālo ansambļu kategorijā, 16-kārtējs dažādu starptautisku un nacionālu konkursu laureāts.

Sadarbojoties ar mūsdienu latviešu komponistiem, ir iestudētas vairākas koncertprogrammas – gan garīgā mūzika, gan latviešu oriģinālmūzika, gan tautasdziesmu apdares. Ierakstīti arī 5 kompaktdiski ar mūsdienu latviešu komponistu dziesmām, kas rakstītas īpaši “Anima Solla” balsīm.

“Anima Solla” ir koncertējusi Nīderlandē, Vācijā, Austrijā, Francijā, Somijā, Čehijā, Polijā, Dienvidkorejā un Austrālijā.

Ansamblī sešas dziedātājas – to vidū gan Latvijas augstskolu studentes, gan skolotājas, gan tulkotājas: Samanta Bernāte, Mārīte Junita Apsīte, Nora Vanaga, Alīna Feodorova, Baiba Kļaviņa un Anna Rudzīte.

Ansambli 1998. gadā dibinājusi un vada mūzikas pedagoģe un kordiriģente Mārīte Puriņa. M. Puriņa absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju (tagad – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), pēc studiju beigšanas strādājusi par Latvijas Valsts akadēmiskā kora (tagad - valsts akadēmiskais koris “Latvija”) mākslinieci un mūzikas skolotāju. Šobrīd M. Puriņa ir Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas direktore.

 

Ieejas maksa: 10 eur

2020-09-25
Laika ziņas
Aptaujas