Jaunumi
4. tradicionālie pūtēju orķestru svētki un brīvās mākslas festivāls „Balta lapa”

 

 
Jolanta Viļumsone
Līgatnes Kultūras un tūrisma centra
mākslinieciskās daļas vadītāja
 
22. maijā, Līgatnes novadu pāršalca pūtēju orķestru spēles skaņas. Svētku laikā Līgatnē viesojās Pūtēju orķestri no visas Latvijas: „Signāls” no Valmieras, pūtēju orķestris „Rota” no Jelgavas, Ernesta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, Dobeles pilsētas Kultūras nama pūtēju orķestris un Madonas pūtēju orķestris, kuri Līgatnes iedzīvotājus priecēja ar skanīgiem priekšnesumiem pilsētas centrā. Visas dienas garumā jau no plkst. 12.00 darbojās divas brīvdabas skatuves. Uzstājās daudz un dažādi mākslinieki, bērnu pop grupas, jauniešu rok un metal grupas, Līgatnes vidusskolas un pirmskolas iestādes deju kolektīvi un ansambļi. Viesojās arī bērnu pop grupa no Cēsīm „Hey” un no Siguldas „Zibsnis”. Ar priekšnesumiem pārsteidza senioru līnijdeju studija „Možums”, senioru deju kolektīvs no Mores „Dāmītes”, vēderdeju studija „Leila”, sieviešu klubs „Flora +”. Skvērā pie Kultūras nama darbojās arī dažādu veidu radošās darbnīcas, kas rādīja un mācīja savu amatu festivāla apmeklētājiem. Cilvēki bija atraktīvi un labprāt iemācījās ko jaunu.  Līgatnes centrā pie ezera bija vērojami arī sportiski priekšnesumi. No plkst. 12.30 Pūtēju orķestri vienojās kopīgā netradicionālā futbola spēlē un nedaudz vēlāk varēja noskatīties kroketa paraugspēlē. Dienas programma bija baudāma visai ģimenei. Atrakcijas gan pieaugušajiem, gan bērniem piedāvāja atpūtas komplekss „Rakši”, Latvijas gumijlēcēju klubs un SIA „Niedru lija ”.
Jau no 17. maija Līgatnē notika brīvās mākslas festivāls „Balta lapa”, kura laikā Līgatnē viesojās mākslinieki gan no Mākslas akadēmijas vides mākslas katedras, docenta Jura Krūmiņa vadībā, gan arī no Rīgas celtniecības koledžas arhitektūras nodaļas, pasniedzēja Guntara Vāgnera vadībā. Visas nedēļas garumā mākslinieki strādāja un veidoja darbus no papīra, kuru sponsorēja Līgatnes papīrfabrika. Festivāla noslēguma dienā 22. maijā līgatnieši šos darbus varēja novērtēt un apskatīt. Paši mākslinieki ar paveikto bija apmierināti, festivāls viņiem sagādāja prieku un labprāt piedalītos šādos svētkos atkal.
Abus festivālus noslēdza gājiens no „Lāču migas” līdz Līgatnes ezeram. Gājienā piedalījās visi festivāla dalībnieki un atbalstītāji, kā arī Līgatnes iedzīvotāji. Visas dienas programma noslēdzās ar lielkoncertu  pilsētas estrādē, kuru vadīja Santa Didžus. Lielkoncertā uzstājās pūtēju orķestri, Līgatnes novada jauktais koris, koris Wenden no Cēsīm, Amatas vīru koris, Taurenes/Dzērbenes koris. Uzstājās arī vokālā māksliniece Līga Konrade, solisti Zane Kalniņa, Līgatnes domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins, Justavs Cīrulis, Kristers Ģērmanis, ģitārists Rūdolfs Ozols ar pavadošo grupu „MonkeyRocks” un  Tautas deju ansamblis "Zeperi", pop grupa „Pekšņi”. Koncerts noslēdzās ar sadziedāšanos, kopskaņdarbiem un grupas „Pērkons” izpildīto „Zaļo dziesmu”. Nakts balli spēlēja grupa „Pērkons”, kas bija ļoti patīkami pārsteigti par to, ka mazā pilsētiņā var noorganizēt tik plaša mēroga pasākumu. Pasākuma organizatori lielu paldies var teikt visiem festivāla dalībniekiem un atbalstītājiem, kas palīdzēja šim pasākumam notikt.
 
2010-05-25
Laika ziņas
Aptaujas