Jaunumi
5. oktobrī Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts

Oktobra pirmajā sestdienā no plkst. 18.30 Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts. Tas ir gaismas un noskaņu vakars, kura mērķis ir vienu īso rudens dienu ilgāk padarīt gaišu, dot iespēju uzlādēt sevi ar sveču gaismu un siltumu ziemas tumšajam periodam, lai būtu vieglāk sagaidīt pavasari. Plkst. 18.30 sāksies gaismu meža iedegšana un senie danči, kas vēlāk saplūdīs ar Uguns rituālu, un plkst. 21.00 notiks tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, veidojot šķietami nebeidzamo uguns čūsku. Lāpu gājiena noslēgumā - uguns žonglieru šovs. Uguns Nakts laikā darbosies dažādas amatnieku darbnīcas un citas aktivitātes, kur katram būs iespēja iesaistīties un līdzdarboties. Būs iespēja vizināties zirga mugurā, šaut ar loku, vērot kalēja un tāšu pinēju meistaru amata prasmi, Kokamatniecības muzejā darbosies kokamatnieki. Dzīvo masku darbnīcā tiks dota iespēja pārvērsties par meža gariņu vai spoku, bet Zāļu sievas namiņā notiks nākotnes izzināšana pēc rūnu zīmēm. Lāpu un sveču darbnīcās katrs pats varēs izgatavot savu lāpu vai vaska sveci. Lielā grava pārtaps izgaismotajā un mistiskajā veļu pasaulē.

Par apmeklētāju vēdera labsajūtu parūpēsies “Lustīgie meistari”, Ēriks Dreibants un Mārtiņš Sirmais, un “Ramen”, Renārs Purmalis, Māris Jansons un “Kest”, Ilze Valge ar malkas krāsnī ceptām picām, Līgatnes vīna darītava, “Ledus vīni”, “Smart Coffe” un “City Coffe”.

Šī tradīcija aizsākās pirms 16 gadiem, kad amatnieku plenērā tika izveidoti pirmie vienkoču gaismas ķermeņi un rudenī, draugiem un amatniekiem sanākot kopā, tie tika iedegti. Pamazām tas viss papildinājās ar dažādām aktivitātēm un nu jau kļuvis par stabilu tradīciju. Publisks šis gaismu vakars kļuva pirms divpadsmit gadiem, kad Vienkoču parks tika atklāts plašākai apskatei.

Visi ienākumi no šī vakara tiks novirzīti Kokamatniecības muzeja tālākai attīstībai. Ieejas maksa Uguns Nakts vakarā: pieaugušajiem - 7 eiro (ar ”Līgatnieša” karti – 4 eiro), skolēniem – 4 eiro (ar ”Līgatnieša” karti – 2 eiro), pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas. Lai piedalītos lāpu gājienā, vēlams līdzi paņemt lāpu. Svarīgs nosacījums – ieeja tikai pozitīvi noskaņotiem un dabu mīlošiem apmeklētājiem, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs.

 

Papildu informācija: www.vienkoci.lv

Informāciju sagatavoja Vienkoču parka veidotājs Rihards Vidzickis

2019-10-05