Jaunumi
Aicina pieteikties konferencei par lobiju un interešu pārstāvību jaunatnes jomā

 


16. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3) notiks Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni”. Ņemot vērā gaidāmo Administratīvi teritoriālo reformu, kas skars Latvijas pašvaldības, kā arī jaunatnes jomas atpazīstamības stiprināšanas nozīmi gan vietējā, gan nacionālā līmenī, šogad konferences uzsvars tiks likts uz lobija un interešu pārstāvības nozīmi darbā ar jaunatni. Pieteikšanās dalībai konferencē līdz 14. septembrim tiešsaistē.

 

“JSPA jau ceturto gadu aicina jaunatnes jomā iesaistītos uz konferenci par jaunatnes jomas attīstību pašvaldībās. Lai veicinātu jaunatnes jomas atpazīstamību un prestižu, ir būtiski pārdomāti pārstāvēt savas intereses, tādā veidā soli pa solim veicinot zināšanas un izpratni par jaunatnes jomu arvien plašākai auditorijai. Mūsdienās cilvēki Latvijā ar līdzīgām interesēm arvien biežāk sadarbojas, veido kopīgas interešu pārstāvības grupas, lai iegūtu daudz lielāku ietekmi sabiedrībā savām idejām un darbiem. JSPA tic, lobijs ir efektīvs veids, kā veidot dialogu ar lēmumu pieņēmējiem, un ikviens jaunatnes jomā iesaistītais var radīt pozitīvas pārmaiņas savā kopienā,” uzsver Dita Čudare, JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītāja.

Konferences tematu loks aptvers dažādas veiksmīgas interešu pārstāvības prakses. Lai veicinātu jaunatnes jomas atpazīstamību un prestižu, šogad konferences mērķis ir iedvesmot, dalīties risinājumos, labās prakses piemēros un palīdzēt jaunatnes jomā iesaistītajiem vēl kvalitatīvākā līmenī ietekmēt jomai svarīgu lēmumu pieņemšanu. Konferences dalībnieki varēs uzzināt, kā veidot starpnozaru sadarbību jaunatnes jomā, īstenot komunikāciju ar ietekmi, iemācīties vadīt sevi un izmantot sociālo ietekmi kā efektīvu lobija rīku. Tāpat dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar pilsoniskā aktīvisma Lietuvas piemēru, mobilizējot un iesaistot etniskās minoritātes.

Konferencei aicināts pieteikties ikviens jaunatnes jomā iesaistītais – jaunatnes lietu speciālisti, jaunatnes darbinieks, jauniešu centra pārstāvis, biedrības pārstāvis un ikviens interesents, kurš savā darbā vēlas pilnveidot zināšanas un izpratni par darbu ar jaunatni.

Pieteikšanās dalībai konferencē līdz 14. septembrim, izmantojot elektronisko pieteikuma formu: https://ej.uz/jaunatneskonference. Dalībnieku skaits ir ierobežots un JSPA patur tiesības veikt izmaiņas plānotajā programmā, kā arī straujas Covid-19 vīrusa izplatības gadījumā organizēt konferenci tiešsaistē.

Konference tiek organizēta “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Ilgtermiņa stratēģiskās partnerības “Europe Goes Local – Supporting Youth Work at the Municipal Level” projekta un tā finansējuma ietvaros. 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar konferences koordinatoru Nilu Mosejonoku (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinators, Tel.: +371 673 562 83, nils.mosejonoks[at]jaunatne.gov.lv).

Par “Erasmus+: Jaunatne darbībā”

2020. gads ir noslēdzošais gads programmas “Erasmus+” ciklā, kas ilgst no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar aunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt http://www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - http://www.viaa.gov.lv sadaļā „Erasmus+”.

Par “Europe Goes Local”

Starptautiskā partnerība “Europe Goes Local” ir izveidota 2016. gadā, lai celtu darba ar jaunatni kvalitāti vietējā līmenī un veicinātu ciešāku sadarbību starp dažādām darbā ar jaunatni iesaistītajām pusēm. Patlaban projektā  iesaistījušies vairāki simti dalībnieku, kas pārstāv ap 200 pašvaldību no dažādām projektā iesaistītām valstīm. Projekts sniedz atbalstu darba ar jaunatni pašvaldībās stiprināšanai, attīstīšanai un pilnveidošanai.


Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem Eurodesk, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.


Informāciju sagatavoja:

Laura Bringina
JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente
e-pasts: laura.bringina@jaunatne.gov.lv
t. +371 67356251

2020-09-08