Jaunumi
Aicinām dāvināt grāmatu Tautas grāmatu plauktam

Kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” 20. augustā tika aizsākta apjomīga akcija "Tautas grāmatu plaukts", kurā iedzīvotāji aicināti dāvināt sev nozīmīgas grāmatas Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, lai tās ar īpašo, katra dāvinātāja ierakstīto vēstījumu saglabātos kā veltījums nākamajām paaudzēm. Grāmatu plauktā jau ierindojās gan Raiņa „Zelta zirgs”, gan Ata Klimoviča „Personiskā Latvija”, gan reklāmas profesionāļu kulta grāmata „Remember those great Volkswagen ads?” un citas.

Kā atklāšanas runā teica LNB direktors Andris Vilks, arhitekts Gunārs Birkerts Tautas grāmatu plauktam ieplānojis centrālo vietu – jaunās bibliotēkas ēkas ātrijā. Tas sliesies piecstāvu mājas augstumā, un grāmatu plaukta piepildīšanā aicināts piedalīties ikviens interesents. Viņi ar arhitektu bijuši vienisprātis – ienākot jaunajā bibliotēkas ēkā, ir jāredz grāmatas un jābūt nešaubīgai sajūtai, ka atrodies bibliotēkā.

Pats Andris Vilks tomēr savu dāvinājumu Tautas grāmatu plauktam neveica publiski, sakot, ka izvēlētā grāmata ir īpaši personiska un tiks nodota atsevišķi.

Savu īpašo grāmatu ar ierakstu nākamajām paaudzēm Tautas grāmatu plauktam iespējams atnest uz kultūras vasarnīcu „Esplanāde 2014” līdz 15. septembrim, kā arī uz visām Latvijas bibliotēkām līdz 1. novembrim.

vairāk lasi: http://www.riga2014.org/lat/news/14173-zelta-zirgs-personiska-latvija-un-citas-top-tautas-gramatu-plaukts

2013-10-31
Laika ziņas
Aptaujas