Jaunumi
Aicinām piedalīties "Alu gājējā"

 Image may contain: text, outdoor and nature


“Līgatnes alu gājējs 2019. Zināmais un nezināmais”

NOLIKUMS

Mērķi:

  • Popularizēt Līgatnes novadu un Līgatnes takas kā tūrisma galamērķi;
  • Sniegt izzinošu informāciju par Līgatnes un tās apkārtnes industriālā mantojuma objektiem, ainavām un ar tām saistītām lietām;
  • Pilnveidot dalībnieku zināšanas par industriālā mantojuma nozīmīgumu un saudzīgu attieksmi pret vēsturiskajām un dabas vērtībām;
  • Veicināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, atrast kopīgus draugus un domubiedrus.

Organizatori:

Pasākumu organizē pašvaldības aģentūra “Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs”.

Laiks un vieta: 

Pasākuma norises diena - 2019. gada 14. septembris. Iespēja pieteikties arī iepriekš, sūtot pieteikumu ar komandas nosaukumu, kontakttālruni, e-pasta adresi un dalībnieku skaitu uz info@visitligatne.lv. 

Reģistrēšanās norises dienā - 14. septembrī no plkst. 9:00 līdz 11:00 Līgatnes tūrisma informācijas centrā, Spriņģu ielā 2. Reģistrējoties jānorāda komandas nosaukums, dalībnieki un kontakttālrunis. Pēc reģistrācijas katra komanda saņem spēles atbilžu lapu un var uzsākt orientēšanos. Katrai komandai tiek fiksēts starta laiks. Visu trīs kategoriju dalībnieki finišē līdz plkst. 14.00 Līgatnes kultūras namā, Spriņģu ielā 4. Apbalvošana notiks plkst. 15.00. 

Dalībnieki un kategorijas:

Startēt var ikviens interesents gan individuāli, gan komandās. Dalībnieki paši atbild par savu veselības stāvokli orientēšanās un izklaides pasākuma laikā. Organizatori nenes atbildību par pasākuma laikā iegūtām traumām.

Sacensībās nedrīkst piedalīties to organizētāju ģimenes locekļi.

Kategorijas:

“Mazais alu gājējs” - startē komandas 1-7 cilvēku sastāvā. Vismaz vienam dalībniekam jābūt sasniegušam 16 gadu vecumu. Trase veicama ar kājām, trases aptuvenais  garums ir  4 km.

“Velo alu gājējs” - startē komandas 1-7 cilvēku sastāvā. Trase veicama ar velosipēdiem, trases aptuvenais garums ir 38 km.

“Lielais alu gājējs” – startē komandas 1-7 cilvēku sastāvā. Trase veicama ar automašīnu, trases aptuvenais garums ir 100 km.

Orientēšanās noteikumi:  

Kategorijā “Mazais alu gājējs” uzdevuma izpildi apliecina ieraksts dalībnieka kartē un uzņemts foto. Visiem uzdevumiem, kas norādīti dalībnieka kartē, ir jābūt izpildītiem! Rezultāti un uzvarētājs tiek noteikts, ņemot vērā laiku, kas pavadīts visā maršrutā, un izpildīto uzdevumu daudzumu. Komandas finišē līdz plkst. 14:00 Līgatnes kultūras namā, Spriņģu ielā 4. Finiša laiks tiek fiksēts un ierakstīts komandas dalībnieka kartē.
 

Kategorijās “Velo alu gājējs” un “Lielais alu gājējs” par uzdevumu izpildi tiek saņemti punkti. Pēc punktu skaita tiek noteikts uzvarētājs. Ja divas komandas finišē ar vienādu punktu skaitu, uzvarētāja noteikšanai tiek ņemts vērā kopējais uzdevuma veikšanas laiks. Uzdevuma izpildi apliecina ieraksts dalībnieka kartē, atbilstoši uzņemts foto. Komandas finišē līdz plkst. 14:00 Līgatnes kultūras namā, Spriņģu ielā 4. Finiša laiks tiek fiksēts un ierakstīts komandas dalībnieka kartē. 

Dalībnieka karte ar izpildītajiem uzdevumiem jāuzrāda un jāatstāj finišā. Finišā jāuzrāda uzņemtie fotoattēli, kas iekļauti kontrolpunktu uzdevumos.

Iežos aizliegts veikt jebkādus skrāpējumus vai gravējumus.

Alās jāievēro klusums un ir aizliegts klaigāt.

Dalības maksa:

Atlaide dalības maksai, piesakot komandu līdz 13. septembrim, kā arī ar Līgatnieša karti. “Mazais alu gājējs” - 12 EUR, “Velo alu gājējs” - 13 EUR un “Lielais alu gājējs” - 15 EUR.

Dalības maksa komandai 14. septembrī - “Mazais alu gājējs” - 15 EUR, “Velo alu gājējs” - 17 EUR un “Lielais alu gājējs” - 20 EUR

Apbalvošana:

Apbalvošana notiek plkst. 15:00 Līgatnes kultūras namā, Spriņģu ielā 4. Katrā kategorijā tiek apbalvotas pirmās trīs vietas.

Dalībniekiem, uzrādot "Alu gājēja" dalībnieka aproci, krodziņā "Vilhelmīnes dzirnavas" būs iespēja nobaudīt gardu zupu ar 50% atlaidi.

Pasākumu atbalsta:

Maiznīca "Flora", "Līgatnes vīna darītava", Līgatnes dabas takas, "Vilhelmīnes dzirnavas", "3 Pavāru restorāns" un SIA "Rehabilitācijas centrs "Līgatne"". 

 

 

 

 

 

2019-09-14