Jaunumi
Suminām simtgadnieci Margaritu Stārasti ar izstādēm Līgatnes kultūras namā un Augšlīgatnes bibliotēkā

2. februārī mūsu visu iemīļotajai māksliniecei, daudzu jo daudzu bērnu grāmatu autorei un ilustrētājai Margaritai Stārastei apritēja 100 gadi. Aicinām līgatniešus: lielus un mazus, vecus un jaunus, apmeklēt izstādes Līgatnes kultūras namā un Augšlīgatnes bibliotēkā, kā arī pašiem piedalīties izstādes tapšanā. 

Līgatnes kultūras nama vestibilā jau glīti rindojas mūsu simtgadnieces- Margaritas Stārastes-  grāmatiņas, bērnus gaida krāsošanas un zīmēšanas uzdevumi. Izstādes laikā būs iespēja noskatīties Līgatnes bērnudārzā tapušus iestudējumus, kur Stārastes varoņu lomā iejutušies mūsu bērndārznieku vecāki. Šobrīd vecākā izstādes grāmatiņa ir Laimas Timermanes atnestais 1958.g. izdotais Arvīda Žilinska bērnu dziesmu krājumiņš, bet jaunākā grāmata izdota 2008.g., savukārt populārākās ir grāmatiņas "Dūc kukainīši" un "Zīļuks", ko atnesuši jau 3 cilvēki. Bez grāmatām aplūkojamas arī mākslinieces zīmētās apsveikumu kartiņas, ko sakrājuši un atnesuši Rasma Vanaga, Ilze Viņķele un Edgars Vinķelis. Sirsnīgi ir pašu mazāko līgatniešu- bērnudārza audzēkņu zīmētie apsveikumi. 

Izstāde tiek papildināta ik brīdi, un mēs joprojām gaidām arī Jūsu grāmatas un stāstu, kuras grāmatiņas un kāpēc palikušas prātā. Nāc un piedalies izstādes tapšanā! Darbiņus un grāmatas var nest mums uz kultūras namu katru darba dienu no plkst. 9:00 līdz 17:00 vai arī atstāt Līgatnes tūrisma informācijas centrā katru dienu no plkst. 9:00 līdz 17:00. Tāpat arī nodosim grāmatas atpakaļ.

Savukārt Augšlīgatnē Margaritai Stārastei veltītu izstādi sagatavojusi mūsu  bibliotekāre Vera Dālberga. Izstāde gaidīs savus apmeklētājus Augšlīgatnes bibliotēkas darba laikos. 

 

"

 

2014-02-05
Laika ziņas
Aptaujas