Jaunumi
Aicinām uz Līgatnes novada svētkiem 19. maijā

 

Kā jau ierasts, maijā Līgatnes novadā tiek svinēti svētki. Tas ir laiks, kad Līgatni pieskandina pūtēju orķestru skaņas, uzstājas pašmāju kolektīvi un notiek dažādas aktivitātes.

Jau no rīta mūs modinās Līgatnes orķestra muzikanti, lai gatavotos doties uz svētkiem. Visus, kuri vēlas rīta pusē aktīvi un veselīgi baudīt meža svaigumu, aicināti plkst. 10.00 pulcēties pie Līgatnes kultūras nama, lai kopā ar Līgatnes sporta centra direktoru Viesturu Dumpi dotos aktivitātēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūgums laicīgi pieteikties pie sporta centra direktora. No plkst. 11.00 Līgatnes estrādes teritorijā visus gaidīs tirgotāji ar saviem labumiem. Tāpat no plkst. 11.00 Līgatnes estrādes teritorijā, pie kultūras nama un dīķa mazākos apmeklētājus gaida dažādas aktivitātes - batuti un piepūšamā atrakcija, ponicikli, ūdensbumba un iespēja vizināties ar zirgu. Plkst. 12.00 Līgatnes estrādē varēsim priecāties par Līgatnes novada mazāko iedzīvotāju talantiem koncertā "Jaunības dzirksts". Dejos, dziedās un muzicēs Līgatnes novada pirmsskolas iestādes un skolu audzēkņi. No 13.00 līdz 15.00 estrādē varēs priecāties par Mārtiņa Burbuļiem un arī paši līdzdarboties burbuļošanā.

Līgatnē ir viena no vecākajām Brīvības ielām Latvijā. Latvijas simtgades gadā īpaši tiek svinēti Brīvības ielas svētki. No plkst. 16.00 visi laipni aicināti Brīvības ielas svētkos, kur gan uzdziedāsim, gan izlocīsim kājas, iepazīsim Brīvības ielas vēsturi un iedzīvotājus. Apskatei būs atvērts jaunais tūrisma objekts - strādnieku dzīvoklis, kurā visus laipni gaidīs saimnieces ar pašu ceptām pankūkām. Zaķusalas dārza vēsturiskajā lapenē būs sarunas par dzīvi Brīvības ielā toreiz un tagad. Brīvības ielas svētku ietvaros plkst. 16.30 Brīvības ielā 1a visus skriet gribētājus gaidīs "Stirnubuka" pārstāvji. Būs iespēja pa īpaši veidotu trasi izskriet Līgatnes pakalnus un ielejas. Ātrākos skrējējus gaida arī balvas.

Plkst. 19.30 sāksies gājiens no viesu nama "Lāču miga", kurā aicināts piedalīties ikviens Līgatnes novada uzņēmējs, organizācija vai vienkārši draugu kopa. Plkst. 20.00 Līgatnes estrādē sāksies svētku koncerts "Mana īpašā Līgatne". Koncerta noslēgumā visi varēsim baudīt svētku salūtu. No plkst. 23.00 līdz pat 4.00 visi dejot gribētāji aicināti ballēt grupas "Tequila Band" pavadībā.

19. maijā visā pasaulē atzīmē Muzeju nakti. Arī Līgatnes Papīra muzeja durvis būs atvērtas no 12.00 līdz 18.00. Muzejā būs apskatāma aplokšņu ekspozīcija un kino materiāli.

20. maijā plkst. 19.00 Augšlīgatnes kultūras namā svētku noslēgumā viesosies dziedātājs no ASV - Ostins Millers. Biļešu cena: 7 eiro, ar Līgatniešu privilēģijas karti - 5 eiro.

Svinēsim svētkus kopā!

 

 

2018-05-19
Laika ziņas
Aptaujas