Jaunumi
Aicinām uz Māras Ozolas grāmatas atvēršanas svētkiem Līgatnes pilsētas bibliotēkā

Image may contain: text

Silvija Ozola par grāmatas autori:

Kas ir Māra Ozola? Viņa ir nu jau četru publicētu grāmatu autore. Pirmās ir "Ala" un "Cietoksnis"  - jauniešu literatūras grāmatas par apokaliptisku dzīvi tepat Latvijā, kā arī vēsturiska grāmata - "Anšlava Eglīša meklējumos". Māra Ozola ir filoloģijas doktore sociolingvistikā un mūža gaitā daudz pētījusi lamuvārdus leksikā un literatūrā.

Taču jaunākais izdevums “Es vairs nebēgu pa sapņiem” ir sadarbībā ar visu ģimeni tapis darbs par pašas autores dzīvi. Daudzi, kas pazīst Māru, šobrīd, padzirdot par šādu grāmatu, nesaprot, kas gan tik interesants varētu notikt parastas skolotājas dzīvē, lai tur būtu vesels romāns, ko rakstīt! Šie cilvēki nepazina Māru pirms 40 gadiem un nebija daļa no Holivudas cienīgiem scenārijiem.

Īsumā par grāmatu - traģikomēdija vairākos cēlienos. Tie, kuri jau izlasījuši, min, ka pusi no laika īsti nevar saprast - smieties vai raudāt? Tas noteikti nav stāsts par parastu skolotājas dzīvi. Tieši pretēji, Māra sapņoja par dzīvi bez liekiem tračiem un bailēm par to, vai rītdienu varēs arī sagaidīt. Ar laiku cilvēks pierod pie visdažādākajiem apstākļiem, taču tas nav nepieciešams. Mūsdienās ir iespējams viss, vajag tikai labi gribēt, un no visām ķibelēm var izkļūt. Grāmata ir brīdinājums un cerība tiem, kam dzīvē nav gājis viegli vai arī - pārāk viegli. Vienaldzīgu tā neatstās nevienu.

Svētku pasākumā grāmatu varēs iegādāties par zemāko cenu - 8 € (gan skaidrā naudā, gan ar pārskaitījumu).

2020-03-05