Jaunumi
Cēsīs 48 stundu laikā izstrādās inovatīvus koksnes produktu prototipus; aicina pieteikties dalībniekus

Balstoties uz pagājušā gada vērienīgajiem panākumiem, jau otro reizi aicinām piedalīties Garage48 Wood koksnes produktu prototipu izstrādes hakatonā, kas šoreiz norisināsies Cēsīs no 23. līdz 25. novembrim. Pasākums tematiski būs veltīts inovācijai un jaunu risinājumu radīšanai kokmateriālu izmantošanā publiskajās telpās un nozarē kopumā Latvijā un Igaunijā. 

Prototipu izstrādes maratons vienuviet pulcēs kokrūpniecības nozares speciālistus, industriālos dizainerus, arhitektus, inženierus un kokapstrādes burvjus, kā arī kokapstrādes, dizaina, mākslas, inženierzinātņu un uzņēmējdarbības jomu studentus, lai, apvienojot radošās idejas, pārvērstu tās unikālos koka produktu prototipos.

Garage48 Wood 2 hakatonu organizē Garage48, sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu un TSENTER Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas centru Igaunijā. Pēc pirmā Garage48 Wood tā organizatori uzsvēra, ka tas bija lielisks eksperiments, ļaujot paplašināt līdz šim īstenoto hakatonu mērogu. Rezultātā pasākums pulcēja koksnes nozares spožākos prātus un spējīgākās darba rokas, lai realizētu pārsteidzošas idejas.

Lēmums rīkot nākamo hakatonu bija likumsakarīgs pēc pagājušā gada veiksmīgās pieredzes,” vērtē TSENTER projektu vadītājs Lauri Semevsky. “Hakatons ir atpazīstams pasākuma formāts programmatūru un IT entuziastiem, tas nekad nav izmantots kokrūpniecības nozarē. Līdz pagājušam gadam, kad organizējām pasaulē pirmo 48 stundu koksnes produktu prototipu izstrādes hakatonu. Tas piesaistīja dažādu jomu profesionāļus, mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjus no Latvijas un Igaunijas, kuri, darbojoties starpdisciplinārās komandās, radīja fascinējošus risinājumus no koka.”

Pagājušā gada pieredze parādīja, ka savest kopā kokrūpniecības nozares uzņēmumus, industriālos dizainerus un arhitektus, inženierus un kokapstrādes speciālistus un dažādu jomu studentus, ir veiksmīgs veids kā nozarē ieviest inovatīvus risinājumus un jaunas idejas. “Pirmais Garage48 Wood hakatons aktivizēja kokrūpniekus un piesaistīja jaunos profesionāļus. Multifunkcionālās komandas darbs ir palīdzējis maziem un vidējiem uzņēmumiem pārskatīt dažādus procesus savās organizācijas vēlāk. Koksnes hakatons kļuvis par vienu no gaidītākajiem pasākumiem nozarē,” uzsver Laima Engere, projekta “Koksne un mēbeles” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā.

Šoreiz pasākums notiks Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā, kurā ir pilnvērtīgi aprīkota darbnīca darbam ar koku. Iesildošo pasākumu laikā Latvijā un Igaunijā, kā arī pasākuma norises laikā dalībnieku rīcībā būs dažādi nepieciešamie materiāli, darbarīki, tāpat pieejama nozares speciālistu un mentoru palīdzība prototipēšanā, darbā ar iekārtām un citos jautājumos.

Dizaineri, arhitekti, galdnieki, tehnologi, konstruktori, inženieri, kokrūpniecības jomas speciālisti, mārketinga speciālisti, biznesa attīstītāji un dedzīgi projektu vadītāji no Latvijas un Igaunijas – aicinām pievienoties! Biļetes iepriekšpārdošanā par EUR 12 pieejamas līdz 5. novembrim: https://fienta.com/garage48-wood-2.

Plašāka informācija par pasākumu: http://garage48.org/events/garage48-wood-2

Vienmēr jaunākā informācija Facebook notikumā: https://www.facebook.com/events/717027165325784/

Garage48 Wood 2 hakatons ir viena no Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Koksne un mēbeles” aktivitātēm. Vairāk par projektu: https://estlat.eu/en/estlat-results/wood-and-furniture.html. Pasākumu atbalsta Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskola.

Papildu informācija: Laima Engere, Projekta vadītāja, Vidzemes plānošanas reģions, tālr.: +371 28376912, e-pasts: laima.engere@vidzeme.lv.

Augstākminētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Bīviņa

Vidzemes plānošanas reģions

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 28674617

E-pasts: ieva.bivina@vidzeme.lv

                                                                                                                

2018-10-31
Laika ziņas
Aptaujas