Jaunumi
Deju lieluzvedums "Tēvu laipas" ceļā uz Dziesmu svētkiem pietur Līgatnē 18. maijā

 

 

 

Šajā XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku gadā Līgatnes novada vidējās paaudzes deju kolektīvs savas enerģiskās vadītājas un šogad pirmo reizi arī Vispārējo Deju svētku virsvadītājas Ivetas Pētersones-Lazdānes vadībā izteica priekšlikumu pie mums Līgatnē rīkot Deju svētku ieskaņas koncertu. Septiņi Cēsu deju apriņķa novadi mums šo godu arī uzticēja, un tā Līgatnes novada svētki šogad sāksies 18. maijā Augšlīgatnē.

18. maijā deju lieluzvedums „Tēvu laipas” ceļā uz Dziesmu svētkiem pietur Līgatnē un

pulcē 700 dejotājus no septiņu novadu divdesmit deviņiem kolektīviem.  Vēl talkā nāks viesi –tautas deju kolektīvi „Rotaļa”, „Lielupe”, „Dancis” un „Daiļrade”, lai septiņās deju pīnēs jeb septiņās laipās izdejotu latviskās dzīvesziņas vērtības.

„Latvija. Latvieši. Maza, bet bagāta un lepna tauta Baltijas jūras krastā. Maza, jo mūsu ir tikai pusotra miljona jeb 0.023% no visiem pasaules iedzīvotājiem. Bagāta, jo mums ir pašiem sava valoda, tautas dziesmas, tautas dejas, tautas mūzika un tautas tērps.. No svešām laipām, par kurām nav zināms, kur tās ved, mums ir jānokāpj. Iesim savas tautas ceļu, saglabājot visu latvisko un nododot to nākamajām paaudzēm.” Tā par „Tēvu laipām” saka lieluzveduma idejas autori Jānis Ērglis un Jānis Purviņš.

Koncerts  ieskandinās Līgatnes novada svētku nedēļu, kas turpināsies līdz pat nākamajai sestdienai, bet 18. maijs veltīts Augšlīgatnei. Dienas garumā svētku dalībnieki un viesi aicināti piedalīties svētku norisēs Augšlīgatnē, kur no  plkst. 14:00 līdz plkst. 18:00 pie Laivenes paredzēta muzikāla programma „Laivenes stāsti” ar Latvijas ielu vingrotāju izrādi „Kusties- esi!”, Līgatnes novada vidusskolas un novada bērnudārza muzikālajiem priekšnesumiem, rotaļprogrammu bērniem, Līgatnes līnijdeju kolektīva „Možums” priekšnesumu, kā arī radošajām darbnīcām, atrakcijām un tirgotāju ielu. 

Vienkoču parkā notiks bērza darvas tecināšana un vienkoča abras izgatavošanas meistardarbnīca. Darbosies arī dabas rotu darbnīca.

Plkst. 19:30 svētku dalībnieki pulcēsies krāšņam gājienam no „Zvaniņiem” Augšlīgatnes centrā uz Sporta centru, kur notiks koncerts. Bet svētku izskaņā sekos balle ar dzīvās mūzikas grupas „Flame & The Rolltones” piedalīšanos.

Ieeja dienas programmas pasākumos un koncertā bez maksas. Vietu skaits Sporta centrā ir ierobežots, tāpēc lūdzam ierasties savlaicīgi. 

 

 

 

2013-05-20
Laika ziņas
Aptaujas