Jaunumi
Digitālais detokss - labākā Ziemassvētku dāvana sev un ģimenei

Viedtālruņi, datori, planšetdatori un citas ierīces kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Lielu daļu sava laika veltām e-pastu pārbaudīšanai, informācijas meklēšanai un apstrādei, kā arī dažādu komunikācijas rīku izmantošanai. Lai atslēgtos no nepārtrauktās informācijas plūsmas Ziemassvētku gaidīšanas laikā Samsung skola nākotnei iesaka jauniešiem kopā ar ģimeni veikt digitālo detoksu.

Digitālais detokss jeb attīrīšanās ir apzināta atteikšanās no dažādu ierīču lietošanas uz noteiktu laika posmu un citkārt tehnoloģijām tērētā laika veltīšana draugiem, ģimenei un arī pašam sev. Mūsdienu digitālajām tehnoloģijām piesātinātajā pasaulē, digitālais detokss kļūst arvien populārāks, it sevišķi brīvdienu un atvaļinājumu laikā.

Samsung Skola nākotnei ir apkopojusi veidus kā pirmssvētku laikā mazinātnemitīgo digitālo troksni, laibaudītu svētku patieso būtību – kopā būšanu ar tuviniekiem.

  • Izslēdz datoru. Pacenties datoru neizmantot nemaz, būtisko informāciju pārbaudot viedtālrunī. Ja plāno datorā klausīties mūziku vai skatīties filmas, pārliecinies, ka piekļuve internetam ir izslēgta.  
  • Samazini pie viedtālruņa pavadīto laiku. Telefona lietošanas paradumus var iepazīt, izmantojot īpašas lietotnes. Piemēram, QualityTime vēsta, cik bieži telefons atbloķēts, kādas lietotnes un cik ilgi izmantotas. Kad paradumi ir iepazīti, sāc tos mainīt.  
  •  Ierobežo laiku, ko pavadi sociālajos tīklos. Laiks, kas pavadīts sociālajos tīklos, skrien ātri. Turklāt bieži vien iztērētās stundas pavadītas nelietderīgi. Lai sociālos tīklus izmantotu jēgpilni, apmeklē tos ar konkrētu mērķi – sazināties ar draugiem vai aizsūtīt vēlējumus radiem ārvalstīs, bet nepadodies kārdinājumam bezmērķīgi klīst pa paziņu ievietotajām fotogalerijām.  
  • Izslēdz mobilos paziņojumus. E-pasti, sociālie tīkli, WhatsApp ziņas un citas lietotnes ik brīdi ģenerē virkni ziņojumu. Ikviena vibrācija un skaņas signāls vilina paziņojumus apskatīt uzreiz pēc to saņemšanas, mazinot spēju koncentrēties. Lai ierobežotu traucēkļus, izslēdz ziņojumus.
  • Izbaudi klusumu. Viedtālrunī nomaini iestatījumus uz klusuma režīmu. Ja vēlies sevi patiesi izaicināt, izslēdz telefonu un ieliec to galda atvilktnē.

“Laiks bez viedierīcēm sniedz virkni psiholoģisku un emocionālu ieguvumu. Tas mazina trauksmes sajūtu, uzlabo miega kvalitāti, veicina produktivitāti un radošumu un uzlabo attiecības ar līdzcilvēkiem.Turklāt sirsnīgi un jēgpilni pavadīts laiks kopā ar ģimeni veicina jaunieša emocionālo attīstību. Bērns jūtas mīlēts un nozīmīgs, kas savukārt sniedz drošības sajūtu, it sevišķi, kad saskaras ar problēmsituācijām. Attīrīšanās no digitālo tehnoloģiju radītā trokšņa viennozīmīgi ir labākā Ziemassvētku dāvana,” saka psiholoģe Zane Avotiņa.

“Retāka tehnoloģiju izmantošana brīvdienāsvar būt izaicinājums ikvienam, tomēr jāpatur prātā, ka tehnoloģijas ietekmē daudzus mūsu dzīves aspektus, tāpēc attīrīšanās no digitālajiem trokšņiem ir tikpat būtiska kā regulāri atjauninājumi viedierīcēs,” saka Samsung Skola nākotnei programmas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.  

Vēl tikai mēnesi var pilnveidot digitālās prasmes tiešsaistes platformā “Skolēna digitālais IQ”

Skolēniem visā Latvijā ir atlicis mēnesis, lai pilnveidotu savas digitālās zināšanas un prasmes unikālā tiešsaistes programmā “Skolēna digitālais IQ” un cīnītos par iespēju tikt pie vērtīgām balvām. Tiešsaistes platforma būs pieejama līdz 14. janvārim. Jauniešiem, kas būs veiksmīgi izgājuši visus mācību kursus, būs iespēja piedalīsies balvu izlozē un laimēt Samsung Galaxy S8 viedtālruniGear VR brilles ar kontrolieri un Level U Flex austiņas.Apmācību programma bez maksas pieejama vietnē www.skolanakotnei.lv.


Par Samsung Skola nākotnei

Samsung Skola nākotnei ir digitālās izglītības iniciatīva, kas šogad realizē projektu “Skolēna digitālais IQ”. Tā ietvaros skolēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem un citi interesenti tiešsaistē var apgūt īpaši izstrādātu programmu digitālo prasmju pilnveidošanai un tehnoloģiju jēgpilnai izmantošanai. Kopš 2013. gada Samsung digitālās izglītības projektos darbā ar mūsdienu tehnoloģijām apmācīti jau vairāk nekā 235 skolotāji un direktori, un tie palīdzējuši uzlabot ikdienu vairāk nekā 40 000 skolēnu.

Plašāk par projektu:
www.skolanakotnei.lv, iespēja uzzināt jaunāko: www.facebook.com/samsungskolanakotnei.

 


Plašāka informācija:

Egle Tamelīte

Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā

Tālr.: + 3709414575

E-pasts: e.tamelyte@samsung.com 

2017-12-19