Jaunumi
Gadsimta garākā līgodziesma izskanēs arī Līgatnē

Balstoties uz latviešu tautas seno tradīciju, vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā), Latvijas Radio 2 ēterā jau ceturto gadu pēc kārtas norisināsies unikāls Latvijas simtgadei veltīts projekts – “Gadsimtā garākā līgodziesma”, kas vienlaikus būs gan mūsu kopības apzināšanās, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu senajām un spēcīgajām  dziedāšanas tradīcijām.

21. jūnijā līgodziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar LR 2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā līgošanā, pulcējot dažādu novadu - Rīgas, Līgatnes, Salacgrīvas, Kocēnu, Strenču, Cēsu, Madonas, Ciblas, Rēzeknes, Līvānu, Daugavpils, Jēkabpils, Aizkraukles, Amatas, Baldones, Iecavas, Jelgavas, Tērvetes, Saldus, Brocēnu, Durbes, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Dundagas, Rojas, Tukuma, Jūrmalas, Olaines un Jaunmārupes dziedātājus, kā arī latviešu korus un muzikālos kolektīvus ASV, Kanādā un vairākās Eiropas valstīs.

“Gadsimta garākā līgodziesma” skanēs LR 2 ēterā 21. jūnijā visas gada garākās dienas laikā. Audiovizuāli tam varēs sekot līdzi interneta tiešraidē.

Ir sastādīts visu novadu grafiks: secība, kādā, vijoties cauri visai Latvijai, 21. jūnijā noritēs līgošana. Apzināti novadu kolektīvi – konkrēti kori vai folkloras kopas, kas iecerēti kā kodols, kuriem kopīgā novada līgošanā aicināts piepulcēties ikviens  iedzīvotājs.

21. jūnija saullēktā plkst. 4.29 kopā ar etnomūzikas grupu “Tautumeitas” Rīgā, Doma laukumā, LR2 studijā sāksies garākās līgodziesmas gaita. Turpinājumā, visas dienas garumā līgodziesma no austrumiem uz rietumiem vīsies cauri visai Latvijai, ik pēc pusstundas uzkavēdamās katrā nākamajā novadā un 5-10 minūtes skanot LR 2 ēterā. Vienlaikus mūsu LR 2 ievietotajā kartē un sociālajos tīklos būs iespējams sekot līdzi virtuālajam līgodziesmas ceļam cauri visai Latvijai un daļai ASV, Kanādas un Eiropas. Saulrietā plkst. 22.22 gadsimta garāka līgodziesma atgriezīsies Rīgā, Doma laukumā, kur Inta Teterovska vadībā norisināsies sadziedāšanās zibakcija.

Jauktais koris “Līgatne” gadsimta garāko līgodziesmu izdziedās plkst. 6.45 Līgatnes pārceltuvē.

Projekts “Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

2019-06-20