Jaunumi
Baltā galdauta svētki Līgatnē

1990. gada 4. maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" tika atjaunota Satversmes sapulces 1922. gada 15. februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti. Tāpat kā valsts dibināšana, arī šis bija drosmīgs solis, radot jaunu varoņu paaudzi.
Jau ceturto gadu, pieminot šo nozīmīgo dienu Latvijai, mēs svinēsim Baltā galdauta svētkus. Tā ir diena, kad uzklājam baltu galdautu un kopīgi ar ģimeni, draugiem un kaimiņiem svinam svētkus.


Līgatnes novadā par labu tradīciju ir kļuvis šajā dienā godināt savus kaimiņus. Tāpēc arī šogad aicinām līdz 1. maijam pastāstīt par saviem kaimiņiem,
aizpildot pieteikuma veidlapu.  (veidlapas pieejamas arī bibliotēkās). Veidlapas jānodod bibliotēkās vai jānosūta uz e-pastu kultura@ligatne.lv. Sīkāka informācija:  29346946 - Daina Birne.


Vēl viena laba tradīcija šajos svētkos ir godināt novada saimnieces. Ir ceptas kūkas, pīrāgi, plātsmaizes, nu kārta plāceņiem.
Nolikums un pietikuma veidlapa pieejama šeit un Līgatnes novada bibliotēkās.


Šogad aicinām uzsākt jaunu tradīciju - uzklāt baltu galdautu un baudīt svētku brokastis kopā ar saviem kaimiņiem daudzdzīvokļu māju pagalmos vai savā mājas sētā.


4. maijā plkst. 14.00 aicinām visus novada iedzīvotājus uz Baltā galdauta svētkiem Līgatnes kultūras namā. Godināsim kaimiņus, garšosim plāceņus, svinēsim ar dziesmām un dejām, baudīsim svētku cienastu. Aicinām paņemt līdzi arī savu cienastu.


Svinēsim svētkus kopā!
 

Konkursa "Gada kaimiņš 2018" pieteikuma veidlapa

Konkursa "Svētku plācenis" nolikums un pieteikuma veidlapa

2019-05-04