Jaunumi
GrauztiLV izstādes atklāšana, 2010.gads /video/

Ieskats "Grauzti istabas", jeb fotoizstādes atklāšanas pasākumā. 2010.gads
Grauzti istabu iespējams apskatīt Līgatnes padomju slepenajā bunkurā sākot no 8.maija.
GrauztiLv apvieno sevī cilvēkus, kuri nodarbojas ar pilsētpētniecību ( no angļu val. Urban exploration ), jeb pēta un apmeklē visdažādākās būves, kuras netiek saimnieciski izmantotas un ir pamestas. GrauztiLv darbojas jau vairākus gadus un ir apmeklējuši vairāk kā simts objektus visā Baltijā. Pēdējos gados viņi nopietnāk ir pievērsušies Padomju Savienības Civilās aizsardzības un tās aizsargbūvju pētīšanā un pēta gan bumbu patvertņu vēsturi, gan apmeklē un pēta to stāvokli mūsdienās.
Izstādes vieta nav nejauši izvēlēta, tā ierīkota deviņus metrus zem zemes, savulaik ļoti slepenajā padomju bunkurā. Bunkurs sākts celt 1970. gadā ar mērķi nodrošināt aptuveni 250 tā laika vadošo orgānu pārstāvjus ar minimālo nepieciešamo dzīvošanai un strādāšanai kodolkara, ķīmisko vai citu uzbrukumu vai katastrofu situāciju gadījumā. Pēc tā izbūves virszemē tika uzcelta ēka, kas nesa nosaukumu „Ceturtās pārvaldes pansionāts". Mūsdienās šajā ēkā atrodas Rehabilitācijas centrs „Līgatne".
Izstāde iepazīstina ar reālo situāciju un citu aizsargbūvju stāvokli citviet Latvijā. Tā parāda cik mūsdienās ir aizmirstas civilās aizsardzības aizsargbūves. Ar bildēm no speciāli izvēlētām pazemes būvēm, parādot un izceļot šo vietu atšķirības un katras vietas unikalitāti. Apvienojot gaismas, krāsas un izkārtojumu ir izveidota mūsdienīga istaba, kura apvieno pagātni, ar mūsdienīgo un katrs šajā izstādē saskatīs ko unikālu un ilgi neaizmirstamu.

2012-05-13