Jaunumi
Ieskats nesenā pagātnē:Mairita Kaņepe "Mirdzēs apgleznoti trauki", laikraksts "Druva", 2008.gads 9. maijs

Pie plīts. Šoreiz cepeškrāsns nav izmantota ēdiena gatavošanai, bet apgleznotu trauku apdedzināšanai, ko uzņēmusies veikt Liene Pīlēģe.
FOTO: Mairita Kaņepe

Divu gadu laikā, kopš Līgatnes pilsētas pašvaldība atvērusi dienas centru ”Saulespuķe”, tā apmeklētāju skaitā netrūkst ne bērnu, ne pieaugušo. Bērni atpūšas, rotaļājas, mācās pa dienu, bet pieaugušie nāk vakarēt, lai arī radoši izpaustos.
    Skolotājas Aijas Ziediņas sagatavotais projekts ”Krāsu prieks Līgatnē” guvis tādu atsaucību, ka to nācies atkārtot. Ap simts līgatniešu bijuši tā dalībnieki, brīvajā laikā apgūstot mākslinieciskas iemaņas. Sākts ar zīda apgleznošanu, turpināts ar stikla, porcelāna trauku un lina audumu izdaiļošanu.
    ”Gribētāju vakaros apmeklēt ”Saulespuķi” būtu vēl vairāk, ja vien radošajā darbnīcā atrastos brīvas vietas. Cilvēki novērtē iespēju tumšos vakaros izrauties no mājas, atrasties jaukā sabiedrībā, pagatavot oriģinālas lietas pašu rokām,” vērtēja centra vadītāja Laila Bērziņa. ”Vienkāršu garāmgājēju te nav, visi nāk kāda mērķa vadīti, un mēs viņu ieceres cenšamies īstenot, bet bērnu brīvo laiku aizņemam ar audzinošiem pasākumiem. Arvien lielāku interesi iegūst ģitārspēle. Jauniešiem patīk kino un foto pulciņš.”

   ”Druva” Līgatnē viesojās trešdienas vakarā, kad ēdamtelpā no cepeškrāsns ārā tika celti jau apdedzinātie trauki, bet nodarbību telpā tapa zīmējumi uz nākamajiem. ”Lai uzliktais zīmējums uz porcelāna krūzēm turētos un nepazustu pēc mazgāšanas, tās jāapdedzina 160 grādu karstumā 90 minūtes,” darbojoties pie plīts, pastāstīja viena no centra pedagoģēm Liene Pīlēģe.
   Pēc nedēļas Līgatnē būs pavasarīgi svētki - estrādē pulcēsies pūtēju amatieru orķestri. Dienas centrs šajā laikā kultūras namā rīkos radošo darbu izstādi - plīvos zīda šalles, mirdzēs apgleznoti trauki, uzmanību saistīs linu spilveni un maisiņi. Pieaugušo iniciatīvu radoši izpausties projektu veidā atbalstījusi Cēsu rajona padome. Jau zināms, ka krāsu prieks rudenī pārsviedīsies arī uz vidusskolu, tur darbnīcas veidošanai finansējums saņemts Vidzemes kultūras projektu konkursā.
   Garais koka nams, kuram abos galos ir dzīvokļi, bet pa vidu atrodas dienas centrs un vēl neizmantotas telpas, ir viena no 22 kultūrvēsturiskajām ēkām unikālajā pilsētbūvniecības ansamblī, kāds caur gadu simtiem saglabājies Līgatnē. Iecerēts, ka gar ”Saulespuķi”, kādreizējo skolas namu, vedīs kultūrvēstures tūrisma taka, pilsētas domē topošā projektā tiek apsvērts, vai vecajā skolā neierīkot arī pilsētas muzeju.
   ”Līgatnieši ar ideju par muzeju, pagātnes vērtību un notikumu glabātāju, jau aizrāvušies,” priecājās domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins. Pilsētas domes sekretāre Anita Jaunzeme ieskenējot apkopo fotogrāfijas, kuras muzejam līgatnieši piedāvā no personīgajiem albumiem. 
  Avots: http://www.edruva.lv/zinas/zinas_no_vecas_edruvas/datums/2008-05-09/zina/5407

2011-02-20