Jaunumi
Jaunieši Madonā veidos Eiropas nākotni!

15.-16. februārī Latvijas jauniešu galvaspilsētā - Madonas novadā - notiks Strukturētā Dialoga VI cikla Nacionālā konference, kuru organizē Latvijas Jaunatnes padome (LJP) sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību. Konferences laikā Latvijas jaunieši kopā ar politikas veidotājiem un īstenotājiem izstrādās savas rekomendācijas jaunatnes politikas veidošanai Latvijā un Eiropā.

Konference ir daļa no Strukturētā dialoga procesa. Strukturētais dialogs - tas ir Eiropas Savienības partnerības instruments, kas jauniešiem, jauniešu politikas veidotājiem un īstenotājiem sniedz iespēju aktualizēt jaunatnes politikas problēmjautājumus vietējā, nacionālā un Eiropas līmenī. Šobrīd visās Eiropas Savienības valstīs notiek diskusijas par Strukturētā dialoga VI cikla tēmu - "Jaunieši Eiropā: kas tālāk?"

Konferencē piedalīsies jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, jaunatnes darbā iesaistītie, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, pašvaldību deputāti un valsts pārvaldes iestāžu darbinieki.

Strukturētā dialoga VI cikls Latvijā tika atklāts pērnā gada jūlijā ar konferenci iepriekšējā Latvijas jauniešu galvaspilsētā - Liepājā. Nacionālā konference noslēdz vietējo konsultāciju posmu, kuru laikā jaunieši visā Latvijā tikās, lai kopā ar politiķiem apspriestu šī cikla jautājumus un izstrādātu rekomendācijas jaunatnes politikas veidošanai dažādos līmeņos. Trīs mēnešu laikā Latvijas novados ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu notika 40 pasākumi, kas kopumā pulcēja vairāk kā 1300 dalībniekus. Jauniešiem bija iespēja neformālā gaisotnē iepazīties ar politiķiem, izteikties, uzdod jautājumus par sev aktuālām tēmām un diskutēt par to, ko viņi sagaida no nākotnes Eiropā.

Jauniešiem ir arī iespēja tiešsaistē sniegt savu viedokli par to, kādu viņi redz nākotnes Eiropu. Šim nolūkam ir izveidota aptauja, kuru aicināts aizpildīt jebkurš jaunietis vecumā no 13 līdz 30 gadiem, - ej.uz/SpeakUp.

Latvijas Jaunatnes padome nodrošinās atsevišķu konferences sadaļu video tiešraidi LJP Facebook lapā. Aktuālajai informācijai par tiešraidēm aicinām sekot līdzi LJP sociālo tīklu kontos Twitter un Facebook.

Pasākums tiek organizēts biedrības "Latvijas Jaunatnes padome" īstenotā un Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Erasmus+ finansētā projekta "Strukturētā Dialoga īstenošana Latvijā 2017-2018" ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Komisija un Izglītības un zinātnes ministrija.

 

Latvijas Jaunatnes padome
2018-02-13