Jaunumi
Jauniešu mediju centrs "Young Media House" atklāj jauno sezonu

TV raidījums jauniešiem, meistarklases reģionos, diskusijas, tikšanās ar lielajām mediju haizivīm, sestdienas skola, globālās sarunas ar jauniešiem no citām valstīm, hiphopa podkāsti – tā ir tikai daļa no aktivitātēm, ko savā 2. sezonā piedāvās jauniešu mediju centrs „Young Media House”, kas savu jauno mājvietu atradis grandiozās divstāvu radošās telpās VEF Kvartālā Brīvības ielā 214M, kur gaidīs jauniešus no 8. novembra. 

„Ir liels prieks un izaicinājums apdzīvot ar dzīvo saturu vairāk nekā 200 m2 lielu centru, taču līdz ar pirmo dienu, kopš ienācām šajā gaišajā un radošajā vidē, mūsu ideju apjoms ir palielinājies vismaz piecas reizes. Šogad paralēli iknedēļas pasākumiem esam iecerējuši veidot TV raidījumus un podkāstus jauniešu auditorijai. Pirmo raidījumu ciklu „5:1 – jaunieši izaicina politiķus” jau noskatījušies 41 500 skatītāju. Mēs turpināsim piedāvāt aktuālu saturu jauniešiem saprotamā valodā,“ saka Ilona Bičevska, „Avantis” producente un „Young Media House” izveidotāja.  

„Young Media House” radās kā loģisks turpinājums „Avantis” izglītojošajai nometnei „Young Media Sharks”, kas norisinās kopš 2012. gada. Ikdienā centrā darbojas jaunieši, kas mentoru vadībā realizē savas ieceres, organizē pasākumus citiem jauniešiem. „Young Media House” paspārnē tiek veidots arī žurnāls „Izvēlies”, kas stāsta par izaugsmes iespējām un interesantām personībām.  

Jaunie „Young Media House” atklātie pasākumi sāksies no 8. novembra. Mediju ceturtdienās aicināsim ciemos lielos medijus un spilgtākos profesionāļus. Globālajās piektdienās sadarbībā ar organizāciju AFS uzzināsim, kā dzīvo, ko skatās, ēd un domā jaunieši no citām valstīm, būs kinovakari, iespēja satikt jaunos mūziķus, spēlēt galda spēles un kopīgi pavadīt piektdienas pēcpusdienas draudzīgā vidē. Savukārt sestdienas skolā jaunieši dalīsies ar citiem jauniešiem savā pieredzē par scenāriju rakstīšanu, video filmēšanu, montāžu, publikācijas izveidi, fotogrāfiju, politiku un citām interesantām tēmām. Tā būs iespēja uz sestdienas pasākumiem atbraukt arī jauniešiem no reģioniem.

Joprojām aktīviem un radošiem jauniešiem ir iespēja pieteikties arī jauniešu mediju grupai un papildināt „Young Media Team” komandu. Pieteikšanās un noteikumi https://www.facebook.com/YoungMediaSharks. 

Lai uzzinātu vairāk par lekcijām, semināriem un darbnīcām, seko:

www.youngmediahouse.com

facebook.com/youngmediahouse

facebook.com/youngmediasharks 

„Young Media House” galvenais atbalstītājs ir Vācijas Federālā Ārlietu ministrija. Mediju pratības attīstīšana un kritiskās domāšanas veicināšana ir daļa no Kopīgā paziņojuma īstenošanas, kuru 2015. gada 17. aprīlī parakstīja Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un toreizējais Vācijas Federatīvās Republikas ārlietu ministrs dr. Franks Valters Šteinmeiers. Tajā Latvija un Vācija apliecināja vēlmi tālāk stiprināt divpusējās attiecības mediju, kultūras un izglītības jomā. Projektu atbalstījusi arī Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrija. 

Projekta iniciatore ir jauniešu organizācija „Avantis”, kas kopš 2003. gada ir realizējusi neskaitāmus projektus jauniešu izaugsmei. „Avantis” darbi rezonē plaši – no kompaktas formas radošām darbnīcām līdz liela mēroga festivālu rīkošanai, TV raidījumu un dokumentālo filmu uzņemšanai. 

Saziņai: radošā direktore Ilona Bičevska, tālr.: 29495959, e-pasts: ilona@avantis.lv

 

Papildu informācija: Inga Zālīte,

„Young Media House" mediju pārstāve,
mob. tel.: 28687743,
e-pasts: 
izalite@gmail.com

2018-11-05