Jaunumi
Jaunieti, pilnveido savas digitālās prasmes!

Latvijas jaunieši aktīvi lieto jaunākās tehnoloģijas, tomēr nesen veiktais Samsung Skola nākotnei pētījums liecina, ka daļai interneta lietošana iekapsulējusies brīvā laika un izklaižu sfērā, un viedierīču lietošana mācību un praktisku sadzīves uzdevumu risināšanai atstāta otrajā plānā. Digitālās prasmes ieņem arvien lielāku lomu gan akadēmiskajā vidē, gan darba tirgū. Jauniešu digitālo prasmju attīstīšana palīdzētu ne tikai mācību procesā, bet arī veidotu plašākas nākotnes iespējas.

Projekta "Skolēna digitālais IQ" ietvaros vēršamies pie Jums, aicinot iesaistīties jauniešu digitālo prasmju celšanā un mudināt jauniešus pieteikties unikālām tiešsaistes mācībām www.skolanakotnei.lv.

"Skolēna digitālais IQ" ir tiešsaistes mācību programma skolēniem vecumā no 14 līdz 18 gadiem digitālo zināšanu un prasmju apgūšanai, kas mūsdienu jauniešiem ir būtiskas gan mācību procesā, gan uzsākot studijas un meklējot pirmo praksi vai darbu. Programmā iekļauti 5 kursi:

  • RADI! rosina jauniešus kļūt par kvalitatīva satura radītājiem un piedāvā idejas, piemēram, kā veidot blogus un infografikas, kā uzņemt un apstrādāt foto un video.
  • SAZINIES! aicina aizdomāties par saziņas drošību, savu digitālo identitāti un atstāto digitālo pēdu interneta dzīlēs.
  • STRĀDĀ! iepazīstina ar aktuālo tiešsaistes dokumentu veidošanu, informācijas glabāšanu mākonī, kā arī dažādiem knifiem MS Word un MS Excel lietošanā, un kvalitatīvas prezentācijas izveidē.
  • DOMĀ! mudina izmantot lietotnes un tehnoloģiju iespējas ne tikai izklaidei, bet arī mācību procesa un ikdienas dzīves atvieglošanai, kā arī trenēt spēju atpazīt viltus ziņas un slēptās reklāmas, tāpat sniedz noderīgus padomus informācijas meklēšanai.
  • IESAISTIES! paplašina redzeslauku par digitālajā vidē pieejamajiem līdzdalības un demokrātijas rīkiem, kas sniedz iespēju izteikt savu viedokli un ietekmēt lēmumu pieņemšanu.

Kas jādara?

Jāreģistrējas mācībām www.skolanakotnei.lv, lai apgūtu jaunas digitālās zināšanas

Iespēja iegūt balvas

Jauniešiem, kas būs veiksmīgi izgājuši visus mācību kursus, būs iespēja piedalīties balvu izlozē un laimēt Samsung Galaxy S8 viedtālruni, Gear VR brilles ar kontrolieri un Level U Flex austiņas. Skolotājiem, kuri būs ieteikuši jauniešiem iesaistīties mācībās, būs iespēja laimēt Samsung Galaxy Tab A 2017 planšetdatoru. Tāpat konkursā piedalās visas, skolas, kuru audzēkņi reģistrējušies mācībām, un pretendē uz iespēju iegūt digitālo tāfeli. Vairāk par balvām var uzzināt programmas noteikumos.

Novērtēsim Jūsu iespēju iesaistīties un veicināt jaunās paaudzes izaugsmi!

Plašāk par projektu: www.skolanakotnei.lv

 

2017-10-10