Jaunumi
Kāpēc visi melnie gulbji nevar palikt Cēsīs


Atbildot uz iedzīvotāju jautājumu, kāpēc melnie gulbji jādāvina projām citām pilsētām un kāpēc tie nevar palikt Cēsīs, informēju, ka šobrīd Cēsu parku dīķos mīt 13 gulbji – 10 melni un trīs balti. Zinot, ka gulbji pieraduši dzīvot pāros un citus savā kompānijā nepieņem, nav iespējams nodrošināt katram gulbju pārim pa dīķim. Cēsīs nav tik daudz dīķu.
 

No pieredzes redzam, ka Pils parkā baltie gulbji Pēteris un Maija atgrūž trešo, jaunpienācēju Mikiņu, kurš sākotnēji mita Dubinskas dīķī, pēc tam Festivāla ielas dīķī. Dubinskas dīķis nebija drošs, jo tam ir tuvu iela un Mikiņš bieži pastaigājās pa brauktuvi, apdraudēdams savu dzīvību. Tad Mikiņu pārvietoja uz Festivāla ielas dīķi, kur tam atkal nepatika un tas pa Festivāla ielu pats devās uz Pils parka dīķi.
 
Arī Maija parkā vērojamas dramatiskas ainas, kad Zigfrīds un Odīlija sit un knābā savus pērnā gada bērnus, nelaizdami sev un šī gada mazuļiem ne tuvu. Iedzīvotāji par to ir satraukušies un pastāvīgi par to pauž sašutumu gan Druvā, gan komentāru sadaļā www.cesis.lv un citos portālos. Tāpēc ir pamatotas bažas, ka nākošgad Zigfrīds un Odīlija būs naidīgi arī pret šī gada bērniem.
 
13 gulbju uzturēšana ir arī dārgs prieks, jo tiem nepieciešama pilnvērtīga pārtika un atbilstoši apstākļi ziemā. Pagājušajā gadā ziemas mājā dzīvoja septiņi gulbji – trīs baltie un četri melnie. Viņiem jau tad bija par šauru. Tāpēc šogad gulbju izmitināšana ziemā ir liels izaicinājums.  Pie tam, lai nodrošinātu visus nepieciešamos apstākļus, katra gulbja uzturēšana pašvaldībai izmaksā 30 latus mēnesī, t.i. vienu latu dienā. Tātad 13 gulbjiem gadā tie ir 4745 latu. Šajos apstākļos tas nav maz.
  
Informāciju sagatavoja
Cēsu novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ieva Karlsberga
t. 64121677; 26469249;
ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv
2010-09-09
Laika ziņas
Aptaujas