Jaunumi
Ķekavas novada Jauniešu simfoniskais orķestris aicina uz koncertu 22. jūnijā

Uz spraigu darba cēlienu četru dienu garumā Līgatnes novada vidusskolā un kultūras namā pulcēsies Ķekavas novada Jauniešu simfoniska orķestra jaunie mūziķi, lai sagatavotu koncertprogrammu gaidāmajam mūzikas festivālam Budapeštā, kurp orķestris dosies uzreiz pēc Jāņiem, no 25. jūnija līdz 1. jūlijam.

Ķekavas novada Jauniešu simfoniskais orķestris dibināts 2004. gadā, par orķestra izveidi vienojoties deviņām Pierīgas mūzikas skolām sadarbībā ar toreizējo Rīgas rajona padomi. Kopš 2011. gada orķestra galvenais atbalstītājas ir Ķekavas novads. Ar krāšņiem koncertiem šogad orķestris turpina atzīmēt savas pastāvēšanas piecpadsmitgadi, gatavojas koncertiem rudenī un gaidāmajiem Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2020. gadā.

Pastāvēšanas laikā orķestrim bijusi plaša un daudzpusīga koncertdarbība, sadarbībā ar latviešu komponistiem pirmatskaņots ievērojams daudzums jaunas mūzikas, gūtas uzvaras starptautiskos konkursos un festivālos. Orķestris viesojies Vācijā, Nīderlandē, Polijā, Čehijā un Slovākijā. Pašlaik orķestrī muzicē ap 45 jauni mūzikas skolu, vidusskolu audzēkņi un absolventi no Ķekavas, Rīgas un Pierīgas.

Orķestra vasaras akadēmijas noslēguma koncerts notiks sestdien, 22. jūnijā, plkst. 19.00 Līgatnes kultūras namā. Orķestra mākslinieciskais vadītājs - Pēteris Plūme. Aicināti visi interesenti.

Ķekavas novada Jauniešu simfoniskais orķestris

 

2019-06-22