Jaunumi
Ķempju baznīcai jaunas ārdurvis

 

Ķempju baznīca ir vietējās nozīmes vēsturisks kultūras piemineklis, atrodas Līgatnes pagastā, netālu no Jaunķempju muižas. Baznīca pašlaik – ierobežojumu periodā ir atvērta visiem dievkalpojuma laikā svētdienās no 13:00, uz īsu brīdi, pēc noteiktajiem ierobežojumiem  līdz 15 minūtēm. Pārējā ārkārtas situācijas laikā baznīca ir apskatāma no ārpuses, taču ikvienam iedzīvotājam un arī viesiem ir iespējams sazināties un sarunāt iekļūšanu baznīcā.

Ķempju baznīcas draudze piedalījās Līgatnes novada 2021 gada mazo projektu konkursā “Sabiedrība ar dvēseli”. Šoreiz projekta mērķis – izgatavot baznīcai jaunas ārdurvis. Vecās durvis laika apstākļu ietekmē pēdējos 30 gados bija stipri nolietojušās, vienkārši izdēdējušas.

Par godu Ķempju baznīcas 180 gadu svinībām šajā vasarā,  jaunās durvis tika izgatavotas un uzstādītas. Paveicot šo darbu- īstenojot projektu, būtiski uzlabojās baznīcas kopskats. Tagad objekts iepriecina draudzi, kristāmos, iesvētāmos, kāziniekus, tūristus,  vienkārši krāšņo seno ēku Līgatnes pagastā.

Īstenojot šo projektu, paldies sakām Edgaram Vinķelim, Dacei Kalniņai un citiem atbalstītājiem.

 

Ķempju draudzes priekšnieks Gints Kažemaks