Jaunumi
LABDARĪBAS PROJEKTĀ „SIRSNIŅA PRASA, LAI BĒRNIŅŠ LASA” DĀVINA GRĀMATAS CĒSU REĢIONA BIBLIOTĒKĀM

 


 
2011. gada 7.oktobrī                                                       
Informācija plašsaziņas līdzekļiem
 
 
Labdarības projektā „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” dāvina grāmatas cēsu rEĢIONA bibliotēkām
 
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības labdarības projekts „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” dod iespēju dāvināt Bērnu/Jauniešu žūrijas grāmatas visām Latvijas bibliotēkām, kuras cerēja uz ziedotāju atbalstu. Par ziedotajiem līdzekļiem bibliotēkām iegādātas 2000 grāmatas. Bērnu grāmatas saņēmušas arī Līvu, Raunas novada, Stalbes vidusskolas, Skujenes pagasta, Nītaures pagasta, Rāmuļu, Rāmuļu pamatskolas, Līvu pamatskolas, Līgatnes pilsētas un Līgatnes pagasta bibliotēka.
 
 „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” mērķis ir nepieļaut, ka Latvijas bibliotēkās tiek apturēta bērnu lasīšanas veicināšanas programma Bērnu/Jauniešu žūrija, kas nodrošina bibliotēkas ar labāko un jaunāko bērnu grāmatu izlasi un interesantu pasākumu programmu. Katru gadu tūkstošiem bērnu tiek iesaistīti grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Pēdējo gadu laikā līdzekļu trūkuma dēļ daudzās Latvijas bibliotēkās Bērnu/Jauniešu žūrijas darbība tika apturēta, lasošo bērnu skaits strauji saruka. Šobrīd projektā saziedotie 14 900 lati ļauj nokomplektēt pilnu grāmatu kolekciju un turpināt pilnvērtīgu žūrijas darbību 190 bibliotēkās.
 
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: „Mums ir patiess gandarījums un prieks par labdarības projekta rezultātiem. Priecājamies, ka varam palīdzēt visām bibliotēkām, kuras gaidīja mūsu palīdzību un dot iespēju lasīt bērniem, kuru ģimenes rocība neļauj iegādāties jaunākās grāmatas. Ceram, ka jaunās un lieliskās grāmatas, ko saņems bibliotēkas, radīs un veicinās bērnos lasītprieku!”.
 
Projektu „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” atbalstīja sabiedrībā zināmi cilvēki un par tā vēstniekiem kļuva: Evelīna Strazdiņa, Kārlis Kazāks, Andris Sējāns, Una Gavare, Irīna Pīgozne, Mārtiņš Zemītis, Lauris Liepa, Inese Zandere, Sarmīte Ēlerte, Ilze Dobele, Elīna Bīviņa, Ilze Egle, Toms Auškāps, Dace Vizule, Indra Sproģe, Gatis Rozenfelds, Lienīte Osipova, Aurēlija Anužīte – Lauciņa, Lauris Aleksejevs, Dāvis Auškāps, Ingus Ulmanis, Daina Jāņkalne, Pauls Raudseps. Biedrības aicinājumam palīdzēt bibliotēkām atsaucās arī daudzi uzņēmumi.

Biedrība pateicas visiem „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” ziedotājiem, informatīvajiem atbalstītājiem: Diena, Dienas žurnāli, izdevniecībai „Santa” un žurnālam „Mans Mazais”, žurnālam „Pie galda”, www.draugiem.lv, www.ir.lv, www.satori.lv, www.delfi.lv, www.tvnet.lv.
Liels paldies izdevniecībām „Zvaigzne ABC”, „Liels un mazs”, „Jānis Roze”, „Lietusdārzs”, „Jumava”, „Zelta grauds”, kuru atsaucība un piedāvātās atlaides ļāva palīdzēt pēc iespējas vairāk bibliotēkām.
 
Labdarības projekts „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” turpinās, lai palīdzētu bibliotēkām arī nākamajā gadā. Ziedot bērnu grāmatām iespējams portālā www.ziedot.lv vai ieskaitot naudu Biedrības ziedojumu kontos (Swedbank, LV84HABA0551006763188).
 
 
Papildus informācija:
 
Sanita Kitajeva, sanita@gaisma.lv, 67843767, 29355624, http://www.draugiem.lv/sirsnina-prasa, http://twitter.com/LNB_AB
  
Bibliotēkām tiks dāvinātas grāmatas:
Elizabete Cellere, Kima var būt stipra
Tūmass un Juja Vīslanderi, Mūmammas pavasara tīrīšana
Aino Havukainena un Sami Toivonens, Tatu un Patu ērmīgās ierīces
Māra Cielēna, Deguns debesīs
Pireta Rauda, Princese Skella un Leta kungs
Inese Zandere, Princešu piedzīvojumi
Māris Olte, Matīsa piedzīvojumi mežā
Māra Cielēna, Princese Aurēlija un kokspoki
Juris Zvirgzdiņš, Mufa
Šons Tans, Aizpilsētas stāsti
Ēriks Emanuēls Šmits, Oskars un Rozā dāma
Juris Kronbergs, Mākoņu grāmata
Džefs Kinnijs, Grega dienasgrāmata
Timotejs Defombels, Tobijs Lolness : dzīve uz naža asmens
Linda Dreimane, Vilcenes stāsts
Ērgle Zenta, Starp mums, meitenēm, runājot.
Kami Garsija, Daiļās būtnes
Mihaels Peinkofers, Rūnu brālība
Māris Rungulis, Aste, ko luncināt

 

2011-10-10
Laika ziņas
Aptaujas