Jaunumi
Latvijas simtgades programmas aktualitātes aprīlī

4. maijā godināsim Latvijas neatkarības atjaunošanu

Jau ceturto gadu 4. maijā turpinās Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai veltītā Baltā galdauta svētku tradīcija. Šogad īpaši aicinām godināt mūsdienu Latvijas varoņus – cilvēkus, kuri ar lepnumu un prieku, nereti spītējot grūtībām, izvēlas varēt, rīkoties un nepalikt vienaldzīgi. Piesaki savu Baltā galdauta svētku norises vietu ŠEIT!

Notiks vēsturisku notikumu rekonstrukcija "Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100"

Jūnija beigās Liepājā norisināsies vēsturisku notikumu pasākumu kopums - "Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100". Atceroties laiku, kad Liepāja bija kļuvusi par Latvijas valsts pagaidu valdības mītni, trīs dienu garumā ikviens varēs izdzīvot 1919. gada 27. jūnija notikumus.

UZZINI VAIRĀK

 

Tapis video ieskats ekspozīcijā "Sirdsapziņas ugunskurs"

Ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs” vēsta par cēsnieku un kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju nacionālo pretošanos Latvijas okupācijai no 1940. līdz 1950-to gadu vidum. Tā apskatāma Cēsīs, autentiskā apcietinājuma vietā, bijušajā čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

UZZINI VAIRĀK

Programmas „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums guvis starptautisku atzinību

Latvijas valsts simtgades programmas „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” prestižajā konkursā Eventex Awards 2019 atzīts par labāko koncertu, ieguvis 2. vietu kategorijā "Mākslas pasākums", kā arī 3. vietu kategorijās "Kultūras pasākums", “Labākais pasākums Eiropā” un "Dzīvā uzstāšanās".

UZZINI VAIRĀK

Top dokumentāls mūzikls par grupu “Jumprava”

Latvijas Nacionālajā teātrī 9. maijā pirmizrādi piedzīvos dokumentāls mūzikls par grupu Jumprava "Zem diviem karogiem". Tas būs stāsts gan par šiem māksliniekiem, gan par divu iekārtu, divu sociālpolitisko sistēmu nomaiņu 20. gadsimta 80. gadu beigās.

UZZINI VAIRĀK

Jaunie mākslinieki LMA simtgadei veltītā izstādē

Līdz 16. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijā apskatāma tās simtgadei veltīta izstāde “1919 199+”. Mākslinieki darbos analizē savas paaudzes identitāti, kā arī saiknes un attiecības ar pagātni.

UZZINI VAIRĀK

"Latvijas Dizaina gada balvu 2019" iegūst kampaņa #esesmuintroverts

Augstāko apbalvojumu Latvijas dizaina nozarē "Latvijas Dizaina gada balva 2019" ieguvusi platformas "Latvian Literature" kampaņa #esesmuintroverts, ar ko Latvija tika pārstāvēta Londonas grāmatu tirgū.

UZZINI VAIRĀK

Rīgā būs apskatāma Magdalēnas Abakanovičas izstāde

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Polijas neatkarības atgūšanas simtgades programmas ietvaros būs skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde.

UZZINI VAIRĀK

 

2019-04-09