Jaunumi
Latvijas simtgades programmas aktualitātes augustā

Plaši atzīmēs Baltijas ceļa 30. gadadienu

Šogad Baltijas ceļa trīsdesmitgade ir Latvijas valsts simtgades programmas notikumu stūrakmens, uzsverot un atgādinot šīs unikālās akcijas nozīmi Latvijas valstiskuma atjaunošanā. Visā Latvijā norisināsies plaša kultūras, vēsturisko notikumu atceres, izklaides un sporta pasākumu programma, kuras kulminācija gaidāma no 22. līdz 24. augustam.

PASĀKUMU PROGRAMMA

Brīvības laukumā būs apskatāmas Baltijas ceļa fotogrāfijas

No 19. līdz 29. augustam, atzīmējot vēsturiskās akcijas Baltijas ceļš 30. gadskārtu, Brīvības laukumā būs skatāma lielformāta fotogrāfiju izstāde, kurā būs iespēja vienkopus iepazīt Baltijas valstu nacionālo arhīvu materiālus.

UZZINI VAIRĀK

Starptautiska konference "Baltijas ceļš. Turpinājums"

22. augustā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā starptautiskā konferencē pārstāvji no Baltijas valstīm, Čehijas, Polijas, Zviedrijas un Vācijas analizēs Baltijas ceļa vietu, lomu un mijiedarbību ar pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu demokrātiskajām revolūcijām Austrumeiropā un Centrāleiropā, kā arī pievērsīsies izaicinājumiem demokrātijai 21. gadsimtā.

UZZINI VAIRĀK

Svinīgs notikums "Baltijas ceļam 30"

23. augustā plkst. 19.00 gan akcijas „Baltijas ceļš” dalībnieki, gan tie, kuri toreiz Baltijas ceļā nestāvēja, šī īpašā notikuma trīsdesmitajā gadskārtā ir atkal aicināti tikties pie Brīvības pieminekļa!

UZZINI VAIRĀK

Baltijas ceļam 30 Ķoņos

Ar dažādiem pasākumiem pie Latvijas–Igaunijas robežas, Naukšēnu novada Ķoņos, Baltijas ceļa gadadiena tiks atzīmēta 23. un 24. augustā.

UZZINI VAIRĀK

Baltijas ceļam 30 Grenctālē

23. augustā amatiermākslas un populārās mūzikas notikums pulcēs dalībniekus no Latvijas un Lietuvas. Uzstāsies Bauskas novada kori un deju grupas un sadraudzības kolektīvi no Lietuvas, savukārt, otrajā daļā izskanēs populārās mūzikas koncerts.

UZZINI VAIRĀK

Lucavsalā atdzims vērienīgā metālopera

“Kurbads. Ķēves dēls”

Baltijas ceļa trīsdesmitgadei veltītie pasākumi Rīgā 23. augustā noslēgsies ar jaudīgo uzvedumu "Kurbads. Ķēves dēls". Pasakas par varonīgo Kurbadu mūsu gadsimta interpretāciju radīs grupa Skyforger un laikmetīgās dejas dejotāji. Ieeja bez maksas.

UZZINI VAIRĀK

Radīts Baltijas ceļam veltīts skaņdarbs

24. augustā Latgales vēstniecībā GORS izskanēs pirmatskaņojums Latvijas, Dānijas un Zviedrijas komponistu radītajam trīsdaļīgajam jaundarbam, kas veltīts pūšaminstrumentu kvintetam „Carion” un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim. Komponists Andris Dzenītis savu skaņdarba daļu veltījis Baltijas ceļa trīsdesmitgadei.

UZZINI VAIRĀK

2019-08-16