Jaunumi
Latvijas simtgades programmas aktualitātes maijā

4. maijā plaši svinēta Latvijas neatkarības atjaunošana

Ar dažādiem pasākumiem un kopīgu pulcēšanos pie balti klātiem galdiem sestdien, 4. maijā, Latvijā un citviet pasaulē tika svinēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29. gadadiena. Ieskaties svētku norisēs!

FOTO | VIDEO

Muzeju naktī celsim godā varoņus

18. maijā 190 Latvijas muzeji un citas organizācijas aicinās uz Muzeju nakts pasākumiem. Šogad, iekļaujoties Latvijas valsts simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma ir Tālavas taurētājs. Tā veltīta visu laikmetu un visu novadu varoņiem.

UZZINI VAIRĀK

Vēstures pētījums par Latvijas valstiskuma veidošanos

Latvijas valsts simtgades programmā tapis krājums, kurā apkopotas 10 apjomīgas Latvijas vēsturnieku un sociālo zinātnieku esejas par publiskās varas un Latvijas teritorijā dzīvojošo cilvēku attiecībām dažādos vēstures posmos.

UZZINI VAIRĀK

Pievieno savu Baltijas ceļa fotogrāfiju

Gadsimta albumam

Lai atzīmētu Baltijas ceļa 30. gadadienu, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju aicina ikvienu pārskatīt ģimenes, radu un draugu fotogrāfijas par piedalīšanos Baltijas ceļā un pievienot tās Latvijas muzeju kopizstādes “Latvijas gadsimts” projektam Gadsimta albums.

UZZINI VAIRĀK

Valmierā top izrāde "Brīvprātīgais"

Izrāde "Brīvprātīgais" pievērsīs īpašu uzmanību Cēsu pulka Skolnieku rotai un Cēsu kauju simtgadei, kas tiks atzīmēta 22. jūnijā. Izrādi izspēlēs jaunieši, kuri vēsturiskos notikumus apskatīs no cita skatupunkta.

UZZINI VAIRĀK

Purva
bērni. Izrādes
reklāma

"Purva bērni" Dailes teātrī

Dailes teātrī top pēdējais šīs sezonas Mazās zāles jauniestudējums - Artūra Dīča luga “Purva bērni” Toma Treiņa režijā. Izrāde, kura pirmizrādi piedzīvos 22. maijā, ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

UZZINI VAIRĀK

Internetā skatāmas visas daudzsēriju mākslas filmas "Sarkanais mežs" sērijas

11. maijā Latvijas Televīzijā bija skatāmas daudzsēriju mākslas filmas "Sarkanais mežs" noslēguma sērijas, un tagad filmas epizodes pieejamas sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REplay.lv.

VISAS EPIZODES

 

Deju
lielizrāde

Deju lielizrāde “Abas Malas” atzīta par labāko pasākumu Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā

Multimediālā deju lielizrāde “Abas Malas” ieguvusi galveno balvu Baltijas un Ziemeļvalstu pasākumu sacensībās “Baltic-Nordic Event Awards” kategorijā “Labākais kultūras pasākums”.

UZZINI VAIRĀK

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs

2019-05-20