Jaunumi
Latvijas simtgades programmas aktualitātes martā

Latvijas Televīzijā skatāma daudzsēriju filma "Sarkanais mežs"

No 2. marta LTV1 un REPLAY.lv skatāma Latvijas valsts simtgades programmā veidotā daudzsēriju filma “Sarkanais mežs” - stāsts par spraigiem un maz zināmiem notikumiem, kas pēc Otrā pasaules kara risinājās Baltijā. Tas ir viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem televīzijas projektiem Latvijā.

UZZINI VAIRĀK

Izsludināts konkurss "Latvijas skolas somas" satura radīšanai muzejos

Lai sekmētu mūsdienīgu risinājumu izstrādi un muzeju piedāvājuma paplašināšanu, Valsts kultūrkapitāla fonds līdz 5. aprīlim aicina iesniegt projektu pieteikumus mērķprogrammā ““Latvijas skolas somas” satura radīšana muzejos”.

UZZINI VAIRĀK

Skolēniem iespēja izpazīt laikmetīgo mākslu kopā ar māksliniekiem

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Latvijas skolās uzsācis īpašu meistarklašu ciklu laikmetīgās mākslas iepazīšanai.

UZZINI VAIRĀK

 

Pirmizrādi piedzīvos spēlfilma "1906"

No 15. marta kinoteātros visā Latvijā būs skatāma noslēdzošā filma programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" - režisora Gata Šmita krimināldrāma "1906". "Tas ir stāsts par ideāliem, dumpinieciskumu un to, ka pat visskaistākās idejas nereti prasa asiņainus upurus. Tas ir laiks, kad Rīga uzplaukst un atrod savu identitāti,” stāsta filmas veidotāji.

UZZINI VAIRĀK

Dirty Deal Teatro iestudēta izrāde "Pēc grāmatas motīviem"

Režisora Valtera Sīļa izrāde “Pēc grāmatas motīviem” stāsta par pusmūža aktiera atmiņām, kur dažādās draudzības gan ar cilvēkiem, gan mākslas darbiem ietekmē viņa dzīves izvēles. Izrāde tapusi programmā "Latvijas skolas soma"

UZZINI VAIRĀK

Lielā Talka visā Latvijā notiks 27. aprīlī

Šogad Lielās Talkas dalībniekus aicinās ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos šķirot. Domājot par Latvijas nākamajiem 100, rīkotāji vēlas talkošanu pacelt jaunā kvalitātē, akcentējot sabiedrības izglītošanu un informēšanu par pasaules norisēm vides jomā.

UZZINI VAIRĀK

Pasniegtas Latvijas sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras 2018"

Latvijas valsts simtgades gads kultūrā bijis īpaši bagāts un daudzveidīgs. Spilgtākie notikumi 26. februārī tika godināti ar Latvijas sabiedrisko mediju balvu "Kilograms kultūras 2018".

UZZINI VAIRĀK

Lielās mūzikas balvas laureātu vidū arī simtgades programmas notikumi

5. martā tika pasniegts valsts augstākais apbalvojums mūzikā. Lielo mūzikas balvu saņēma laureāti astoņās kategorijās.

UZZINI VAIRĀKAtsaucoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, vēlamies informēt, ka Jūsu personīgos datus (vārds, uzvārds, e-pasta adrese) izmantosim tikai, lai ziņotu par Latvijas valsts simtgades programmas aktualitātēm, kā arī apstiprinām, ka Jūsu dati tiek rūpīgi uzglabāti un netiek, un netiks atklāti trešajām personām.

Ja vēlaties saņemt LV100 e-jaunumus arī turpmāk, tad nekādas papildu darbības nav nepieciešams veikt. Gadījumā, ja nevēlaties saņemt jaunumus, lūdzu, atrakstieties, izmantojot saiti e-jaunumu beigās.


Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs

2019-03-12