Jaunumi
Latvijas simtgades programmas aktualitātes oktobrī

Tapusi jauna latviešu oriģinālopera "Suitu sāga"

Gaidāms ļoti īpašs notikums Latvijas kultūrā - Latvijas valsts simtgades programmā pirmizrādi piedzīvos opera "Suitu sāga", kuras autors ir komponists Rihards Dubra. Biļetes uz pirmuzvedumiem 8. un 9. novembrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" jau pieejamas "Biļešu paradīze" kasēs.

UZZINI VAIRĀK

Sākusies filmas "Dvēseļu putenis" biļešu tirdzniecība

8. novembrī gaidāma vērienīgās kara drāmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde. Pirmo reizi Latvijas filmu pirmizrāžu vēsturē galvenā pirmizrādes norises vieta Rīgā – "Kino Citadele" – tiks pilnībā atvēlēta jaunajai filmai. Vienlaikus filmu sāks rādīt arī Latvijas kinoteātros. 

UZZINI VAIRĀK

Baltijas valstu Mūzikas akadēmiju studentu orķestris uzsāk koncertturneju

12. oktobrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akdēmijā izskanēs pirmais visu Baltijas valstu Mūzikas augstskolu studentu kamerorķestra "Accademia Baltica" turnejas koncerts "Bēthovens un Baltija". 

UZZINI VAIRĀK

Izzini Latvijas valsts pirmo gadu

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs sadarbībā ar vēsturnieku Jāni Šiliņu un mākslinieku Normundu Ozolu piedāvā divus informatīvi izglītojošus plakātus, kas stāsta par Latvijas valsts dibināšanas un veidošanās būtiskākajiem notikumiem. Tas ir atbalsta materiāls pedagogiem darbā ar 4. - 12. klašu skolēniem, taču noderēs kā aizraujošs izziņas avots ikvienam interesentam.

UZZINI VAIRĀK

Izstādē varēs izzināt Lāčplēša Kara ordeņa vēsturi

Atzīmējot Bermontiādes simtgadi, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā no 25. oktobra būs skatāma Lāčplēša Kara ordeņa simtgadei veltīta izstāde. Tā vēstīs par ordeņa izveidi, sākot no statūtu sastādīšanas un metu izstrādes, beidzot ar izgatavošanu.

UZZINI VAIRĀK

Paziņoti nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" nominanti

Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps"  nominantu vidū arī šogad ir vairākas programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" filmas. Visvairāk nomināciju saņēmusi filma "1906".

UZZINI VAIRĀK

Izaicini sevi un skrien par godu Valsts robežsardzes simtgadei

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība aicina pasniegt dāvanu Valsts robežsardzei simtgadē, no 7. oktobra līdz 7. novembrim noejot vai noskrienot 100 kilometrus.

UZZINI VAIRĀK

Laikmetīgās mākslas izstādē apskatīs priekšstatus par sievietes lomu Latvijā

No 20. oktobra kultūras pilī "Ziemeļblāzma" būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde "Silta, jauka istabiņa", kurā būs iekļauti mākslinieču Andas Magones, Elīnas Brasliņas, Evas Vēveres, Katrīnas Gailes, Mētras Saberovas un Rasas Jansones darbi.

UZZINI VAIRĀK


 

2019-10-10