Jaunumi
Līgatnē austas šatiera segas Dziesmu svētkiem veltītā izstādē Rīgā

21. jūnijā Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa”, Kungu ielā 3 (zem Rātslaukuma) tiks atklāta XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem veltītā Tautas lietišķās mākslas izstāde „DZIESMA TOP CITĀDI”, tā savdabīgā veidā „izdziedās” stāstus par mantotās tradīcijas pārnesi šodienā. Izstādē piedalās arī Līgatnes tautas lietišķās mākslas studija "Līgatne". 

Latviešu tautas mākslas savienības (LTMS) un Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvji izvērtēja un atlasīja darbus izstādei jau agrā pavasarī. Rezultātā starp 100 Tautas lietišķās mākslas studiju (TLMS) un 2000 individuālo meistaru darbiem izstādē būs skatāmi 9 Līgatnē tapuši darbiņi. Ar šatiera segām Rīgas izstādē var lepoties meistares Lizete Viņķele, Skaidrīte Dreijere, Diāna Gustava, Rasulīte Lūsare, Berta Dreijere, Antra Sproģe, Mudīte Grava un Lilita Ciematniece, bet Dzintra Skujiņa darinājusi izstādē aplūkojamu linu galdautu. 

Ikviens ir aicināts pirms vai pēc svētkiem, vai svētku laikā doties un novērtēt līgatniešu un visas Latvijas amatu meistaru veikumu, atklājot katra novada tradicionālās tautas mākslas vērtības mūsdienu kultūras kontekstā.

Ekspozīcijas veidotāji- LTMS un LNKC pārstāvji- izstādes ideju raksturo kā nosacīti materializējušās "sirds" dziesmas, kas ieskanas krāsu koloristikā un tekstūrās, proporciju kārtojumā, piemēram, linu un zīda tekstiliju rindā- "Ziedi, ziedi, linu druva", košos lakatos, segās, brunčos un jostās- "Nāks rudens apgleznot Latviju", mežģīnēs, rotās un dzintara izstrādājumos "Caur sidraba birzi gāju"utt.

Izstāde būs skatāma no 21. jūnija līdz 8. septembrim, katru dienu no plkst.11:00-18:00, pirmdienās slēgta.

 

2013-08-28