Jaunumi
Līgatnē notiks treniņnometne servisa suņiem

Servisa suņu biedrība "Teodors" Līgatnē no 16. līdz 18. augustam rīko treniņnometni servisa suņu darba iemaņu lauku teritorijā paaugstināšanai. Šīs nometnes norisei izvēlēta Līgatne, jo tā atbilst nometnes projekta mērķim, kas ir pārbaudīt servisa suņu profesionālās spējas un viņu sadarbību ar cilvēku, izdarīt korekcijas un iemācīt jaunas prasmes - pārvietoties ar cilvēku ar redzes/kustību invaliditāti pa lauku teritoriju jeb meža takām un lauku (vai mazpilsētu) ceļiem. Tā kā Servisa suņu biedrība "Teodors" uzņemas atbildību par saviem 13 apmācītajiem servisa suņiem, tad nometne, kurā tiek atjaunotas un paaugstinātas servisa suņu iemaņas dažādās teritorijās, notiek ik gadu. Tas nepieciešams, lai servisa suņu iemaņas nenotrulinātos un cilvēka un suņa sadarbība būtu droša.

Nometnes dalībnieki tiks izmitināti Līgatnē atpūtas kompleksā "Zeit", no kurienes arī dosies dažādos maršrutos un pārgājienā uz padomju laika bunkuru, lai testētu un pilnveidotu suņu iemaņas lauku teritorijā.  Un starptautiskie tiesneši no Latvijas, Somijas un Igaunijas vērtēs suņu prasmes pārvietoties lauku vidē, kā arī viņu paklausības līmeni.

Praktiskie treniņi servisa suņiem sāksies 16. augustā plkst. 17.00 no atpūtas kompleksa "Zeit" Savukārt 17. augustā paredzēts arī pārgājiens no "Zeit" uz padomju laika bunkuru, un 18. augustā paredzēts, ka suņi kārtos eksāmenus, tāpēc no Servisa suņu biedrības "Teodors" puses aicinām visus Līgatnes iedzīvotājus un viesus būt saprotošiem un netraucēt suņus darbā ar skaļiem izsaucieniem vai mēģinājumiem paglaudīt suni, ar to sarunāties vai barot.

Projektu finansē a/s "Latvijas Valsts meži" Sociālās palīdzības programmā, ko administrē Fonds "Ziedot.lv". Projekta norise tiks fotografēta - vēlāk iegūtās fotogrāfijas tiks izmantotas projekta un biedrības darbības atspoguļošanā publiskajā vidē.

Vairāk par Servisa suņu biedrību "Teodors" ir iespējams uzzināt šeit: www.teodors.org

Informāciju sagatavoja: Baiba Baikovska, Servisa suņu biedrības "Teodors" projektu vadītāja

 

2019-08-05
Laika ziņas
Aptaujas