Jaunumi
Līgatnē varēs apskatīt unikālus papīra paraugus no 1858. gada.

 

Līgatnē varēs apskatīt unikālus papīra paraugus no 1858. gada.
Gatavojoties Pirmajiem Vislatvijas Papīra svētkiem Līgatnē – pivātkolekcijā atrasta unikāla grāmata - Līgatnes papīrfabrikā ražoto papīru paraugi no 1858. gada!Grāmatā rūpīgi reģistrēti un apzīmogoti visi papīra veidi, ko Līgatnes papīrfabrika (tajā laikā akciju sabiedrība “Līgatnes papīru fabriku kompānija”) ir ražojusi 1858. gadā. Neilgi pēc tam Līgatnē ražoto papīru jau pārdod visā cariskajā Krievijā un to uzskata par labāko.
Grāmatu kopā ar daudziem citiem eksponātiem no Līgatnes papīrfabrikas arhīva un līgatniešu privātkolekcijām ikviens varēs aplūkot Pirmajiem Vislatvijas Papīra svētkiem veltītajā izstādē „Papīrs vakar un rīt.” 11. un 12. augustā Līgatnes kultūras centrā.
Šajos svētkos ikviens varēs aplūkot un iegādāties arī īpašo ūdenszīmju papīru no pēdējās partijas, ko fabrika saražoja 2005.gadā.  Kopš tā laika ūdenszīmju ražošana „Papīrfabrikā „Līgatne””  ir pārtraukta.
Šobrīd  „Papīrfabrika „Līgatne”” ir vienīgā strādājošā papīra rūpnīca Latvijā un 2015. gadā  tā atzīmēs savu divsimt gadu jubileju, kopš Līgatnē tika sākta pastāvīga papīra ražošana.
 
Pirmajos Vislatvijas Papīra svētkos 11. augustā Līgatnē ikviens varēs piedalīties papīra liešanas un izgatavošanas darbnīcās, locīt, zīmēt, krāsot, līmēt un izmēģināt roku gan modes skatē, gan papīra kuģīšu rallijā. Visas dienas garumā varēs izpētīt Līgatnes pagrabalas un pilsētas centrā - Lustūža pakājē apbrīnot Alu amatnieku darbus.
Svētku programma – www.ligatne.lv

 
Informāciju sagatavoja -
Ilze Kūle
Līgatnes kultūras un tūrisma
centra vadītāja
28395513

2012-08-11
Laika ziņas
Aptaujas