Jaunumi
Līgatnes novada svētki ir klāt. Šodien, 25.maijā plkst. 20:00 brīvdabas estrādē sāksies novada svētku noslēguma lieluzvedums „Naudas koks”.

 

 

Šajā XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku gadā Līgatnes novada vidējās paaudzes deju kolektīvs savas enerģiskās vadītājas un šogad pirmo reizi arī Vispārējo Deju svētku virsvadītājas Ivetas Pētersones-Lazdānes vadībā izteica priekšlikumu pie mums Līgatnē rīkot Deju svētku ieskaņas koncertu. Septiņi Cēsu deju apriņķa novadi mums šo godu arī uzticēja, un tā Līgatnes novada svētki šogad sāksies 18. maijā Augšlīgatnē.

18. maijā deju lieluzvedums „Tēvu laipas” ceļā uz Dziesmu svētkiem pietur Līgatnē un

pulcē 700 dejotājus no septiņu novadu divdesmit deviņiem kolektīviem.  Vēl talkā nāks viesi –tautas deju kolektīvi „Rotaļa”, „Lielupe”, „Dancis” un „Daiļrade”, lai septiņās deju pīnēs jeb septiņās laipās izdejotu latviskās dzīvesziņas vērtības.

„Latvija. Latvieši. Maza, bet bagāta un lepna tauta Baltijas jūras krastā. Maza, jo mūsu ir tikai pusotra miljona jeb 0.023% no visiem pasaules iedzīvotājiem. Bagāta, jo mums ir pašiem sava valoda, tautas dziesmas, tautas dejas, tautas mūzika un tautas tērps.. No svešām laipām, par kurām nav zināms, kur tās ved, mums ir jānokāpj. Iesim savas tautas ceļu, saglabājot visu latvisko un nododot to nākamajām paaudzēm.” Tā par „Tēvu laipām” saka lieluzveduma idejas autori Jānis Ērglis un Jānis Purviņš.

Koncerts  ieskandinās Līgatnes novada svētku nedēļu, kas turpināsies līdz pat nākamajai sestdienai, bet 18. maijs veltīts Augšlīgatnei. Dienas garumā svētku dalībnieki un viesi aicināti piedalīties svētku norisēs Augšlīgatnē, kur no  plkst. 14:00 līdz plkst. 18:00 pie Laivenes paredzēta muzikāla programma „Laivenes stāsti” ar Latvijas ielu vingrotāju izrādi „Kusties- esi!”, Līgatnes novada vidusskolas un novada bērnudārza muzikālajiem priekšnesumiem, rotaļprogrammu bērniem, Līgatnes līnijdeju kolektīva „Možums” priekšnesumu, kā arī radošajām darbnīcām, atrakcijām un tirgotāju ielu. 

Plkst. 19:30 svētku dalībnieki pulcēsies krāšņam gājienam no „Zvaniņiem” Augšlīgatnes centrā uz Sporta centru, kur notiks koncerts. Bet svētku izskaņā sekos balle ar dzīvās mūzikas grupas „Flame & The Rolltones” piedalīšanos.

Ieeja dienas programmas pasākumos un koncertā bez maksas. Vietu skaits Sporta centrā ir ierobežots, tāpēc lūdzam ierasties savlaicīgi.

18. maija nakts ir arī gadskārtējā Muzeju nakts, un šoreiz savas durvis naktī atvērs slepenais bunkurs Skaļupēs.

Muzeju nakts ietvaros, „Pavisam slepeni – meža vidū, pazemē…”  Aizraujoša programma ar pavadoni tumsā, dūmos ar lukturīti! Svarīgi atcerēties iepriekš pieteikties pa tālruni 64161915, mob. 26431450, vai hotel@rehcentrs.apollo.lv, ierasties pareizajos laikos: plkst. 19:00, 20:30 vai 22:00 un neaizmirst paroli: „Zeļonij ļes”!

19. maijā, Vasarsvētkos, aicinām visus uz gadskārtējo „Kaimiņu būšanu” Ratniekos.

No plkst. 12:00 līdz 17:00 šeit, Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā pulcēsies amatnieki, tirgotāji, dārznieki, mūziķi un dejotāji, lai iepazītos, sevi parādītu un  citus apskatītu! Īpašie pasākuma viesi: Velga Vītola, Guna un Jānis Rukšāni, Andris Kapusts. Īpašie notikumi: 2. Latvijas Ātradīšanas čempionāts un "Darbīgo dārzkopju diena".

Ieeja pasākumos bez maksas. Dalības maksa Ātradīšanas čempionātā 3.00 Ls

21. maijā aicinām ciemos uz nule izremontētajām Līgatnes pagasta bibliotēkas telpām Augšlīgatnē, lai noklausītos lekciju „Dainu apslēptais mantojums”. Kā dainas padarīt dzīvas un lietot savas labā? Ko mums katram nozīmē šis latviskais mantojums? Grāmatu „Dainu dzīvības spēks” un „Vārda spēks tautasdziesmās” autores Ilzes Liepiņas lekcija par dainu spēku – tautas dziesmas enerģētisko kodu un tā pielietojamību ikdienā.

Ieeja bez maksas

22. maijā Līgatnes kultūras namā viesosies Ausekļa Limbažu teātris, kas būs atveduši pērnā gada labāko amatierteātra izrādi "Bezkaunīgie veči" pēc Anšlāva Eglīša lugas motīviem. Izrādes sākums plkst. 20:00 Biļešu cena: 2.00 Ls.

25. maijā Līgatnes novada svētki noslēgsies Līgatnē, kad, kā ierasts, kopā pulcēsies novada muzikanti, dejotāji, viesos brauks pūtēju orķestri un mākslinieki.

Jau no plkst. 12:00 gaidām visus Līgatnes brīvdabas muzikālajā estrādē „Dziesmā augu, dejā augu”, kur līdz plkst. 18:00 uzstāsies Līgatnes bērnudārza un Līgatnes novada vidusskolas dziedātāji un dejotāji, Madlienas pūtēju orķestris un pūtēju orķestris „Auseklītis” no Rīgas. Kā ierasts, novada svētku nedēļā pie mums viesosies Rīgas Celtniecības koledžas audzēkņi, kas visu nedēļu radoši darbosies, un 25. maijā mums būs iespēja novērtēt viņu darbiņus izstādē pilsētas centrā.

Plkst. 19:30 svētku dalībnieki dosies gājienā no „Lāču migas” uz pilsētas centru, bet plkst. 20:00 brīvdabas estrādē sāksies novada svētku noslēguma lieluzvedums „Naudas koks”, veidots pēc V.Belševicas darba Tās dullās Paulīnes dēļ motīviem. Tā būs muzikāla komēdija 2 cēlienos ar košu finālu. Lomās: kapela „Bumerangs”, TDK „Zeperi”, Jānis Jarāns, Dainis Porgants, Gunārs Placēns, Regīna Devīte, Dace Eversa, Ilze Lieckalniņa, jauktais koris „Līgatne”, pūtēju orķestris „Madliena”, „Rīgas pirotehnika”.

Svētku noslēgumā plkst. 23:00 zaļumballe ar dzīvās mūzikas grupu Tutti-Frutti.

Ieeja bez maksas.

Atgādinām, ka amatniekiem, mājražotājiem un stādu tirgotājiem vēl ir iespēja pieteikt savu dalību Līgatnes novada svētkos no 18. līdz 25. maijam pa tālruni 64153169. Vairāk informācijas: www.visitligatne.lv

 

 

2013-05-25
Laika ziņas
Aptaujas