Jaunumi
Līgatnes pilsētas bibliotēka aicina uz semināru "Dzimta ar saknēm"

15. jūnijā Līgatnes kultūras namā notiks dzimtas pētniecības interesentu tikšanās un praktiskā nodarbība “Dzimta ar saknēm”!

Līgatnes pilsētas bibliotēka pavasarī piedalījās “Latvijas valsts mežu” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas projektu konkursā ar projektu “Dzimta ar saknēm”. Esam priecīgi, ka projekts ir finansiāli atbalstīts un varam to realizēt.  

15. jūnijā aicinām visus interesentus uz dzimtas vēstures pētniecības un ciltskoka veidošanas semināru un praktisku nodarbību Līgatnes kultūras namā. Seminārs ilgs 4 stundas un sniegs sistēmiskas zināšanas tiem, kuri iecerējuši izpētīt un apzināt savas dzimtas vēsturi. Aicināti piedalīties arī tie, kuri jau pēta savas dzimtas vēsturi. Semināra apmeklētāji gūs zināšanas radurakstu pētniecībā, ciltskoka veidošanā, uzzinās par pieejamajiem izpētes avotiem. Semināra mērķis ir stiprināt līgatniešu identitāti, pievēršot uzmanību saviem senčiem, rosināt izzināt dzimtas vēsturi, lepoties ar savu dzimtu un izdibināt ģimenes noslēpumus. Par savu pieredzi stāstīs un padomu sniegs cilvēks, kas savus senčus izzinājis līdz pat 18. gadsimta vidum - laikraksta “Brīvā Daugava” galvenais redaktors, radurakstu un baznīcas vēstures pētnieks, radurakstu pētniecības portāla “Ciltskoki.lv” viens no izveidotājiem un līdzautoriem Jānis Apīnis.

Pārliecināsim, cik aizraujoša un reizē sarežģīta var būt šī pētniecība, kad, atminot vienu vārdu, tas vedina uz nākamo, nezināmā atrašanu.

Projekta vadītāja, bibliotekāre Madara Židaua


2019-06-15
Laika ziņas
Aptaujas