Jaunumi
Lūgums palīdzēt lācenītei Ilzītei!

Vismīļākie sveicieni visiem, visiem, kuri nepalika vienaldzīgi Lācenītes Ilzītes (manas lāčumeitiņas) liktenī un vēlas palīdzēt!
Es ceru un ticu, ka mums viss izdosies un nākošais gads Līgatnē atkal noritēs zem Lāča zīmes - tiks celts Ilzītei jaunais voljers un spriedīs par "lielo" lāču trijotnes pārvietošanu uz to jaunajām mājām - patreizējo Ilzītes iežogojumu!
Ļoti tiek gaidīta jebkāda palīdzība.....
Tie, kas var palīdzēt finansiāli, ir iespēja naudu ieskaitīt kontā :


Maksājuma saņēmējs:
GAUJAS NACIONĀLĀ PARKA FONDS
Reģ.Nr.40008019114
Baznīcas iela 3, Sigulda LV – 2150
A/S SEB banka konta Nr. LV12UNLA0027800700915
SWIFT kods: UNLALV2X

Maksājuma mērķis: Ziedojums lācenes Ilzītes mājai

Liels un Sirsnīgs - PALDIES!!!!!!!
Velga Vītola

 
Foto: Ingars, TVNET
LETA
10:15, 26. novembrī, 2011
Lācenes Ilzītes jaunajai mājai Līgatnes dabas takās pašlaik saziedoti 3506 lati, pastāstīja Gaujas nacionālā parka fonda valdes locekle Baiba Pavloviča.

Ziedojumi lācenes jaunās mītnes izveidei tiek vākti jau no pagājušā gada. Jaunas lāču mājas izveidei kopumā nepieciešami 26 000 latu.
Lācenei Ilzītei nepieciešama jauna māja - ērts iežogojums, lai arī turpmāk viņa varētu mitināties gandrīz dabiskos apstākļos mežā un būtu aplūkojama Līgatnes dabas taku apmeklētājiem.

 

 
Pašreizējā mītne ir laba, taču lācenei Ilzītei ir trīs radinieki, kuru sen celtā mītne vairs nav droša un piemērota dzīvošanai. Dabas taku darbinieki plāno lielos lāčus - Madi, Puiku un Miku - pārvietot uz Ilzītes mājvietu. Četriem lāčiem tur būs par šauru un, kā paredz zvērkope Velga Vītola, viņas uzaudzinātajai lācenei Ilzītei, kura pieradusi pie vienatnes, būs milzīgs stress un viņa nespēs sadzīvot ar radiniekiem.
Ikvienam ir iespēja ziedo līdzekļus ieskaitot sabiedriskā labuma organizācijas "Gaujas nacionālā parka fons" bankas kontā AS "SEB banka", konta Nr. LV12UNLA0027800700915. Maksājuma mērķis - ziedojums lācenes Ilzītes mājai.
Kā pastāstīja Pavloviča, pašlaik ziedojumu kastītēs iedzīvotāji ir saziedojuši 700 latus. Tāpat saņemts arī materiālais ziedojums no AS "Latvijas Finieris" 1515 latu apmērā.
Šā gada janvārī Līgatnes dabas taku populārākā iemītniece lācene Ilzīte svinēja 10 gadu jubileju. No dzīves pirmajām dienām viņu uzaudzināja zvērkope Velga Vītola.
 Avots: www.tvnet.lv/zala_zeme/dzivnieki/400858-lacenes_ilzites_jaunajai_majai_paslaik_saziedoti_3506_lati

2011-11-27