Jaunumi
Mēneša spēlētājs Feldmanis: Pirmajā līgā būtu interesantāk!

Latvijas Florbola savienības (LFS) par Latvijas čempionāta Otrās līgas mēneša labāko spēlētāju nosauktais «Līgatnes» uzbrucējs Uģis Feldmanis uzsver, ka ļoti vēlētos, lai komandai izdotos izcīnīt ceļazīmi uz pirmo līgu. Lai to izdarītu, vispirms jāizcīna uzvara ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā spēlē pret «Talsu NSS/ADAX».

 

Latvijas čempionāta Otrās līgas 22 komandas pēc ģeogrāfiskā principa sadalītas četrās grupās. Izslēgšanas turnīrā iekļuva katras grupas divas labākās vienības, pagājušajā nedēļā sākoties arī visām četrām ceturtdaļfināla sērijām. «Nūjas.lv» decembra labākā spēlētāja Uģa Feldmaņa pārstāvētā Centra grupas uzvarētāja «Līgatne» mērojas spēkiem ar Kurzemes grupas otro labāko vienību «Talsu NSS/ADAX». 8. februārī Talsos laukuma saimnieki bija pārāki ar 6:4, bet 12. februārī Līgatnē mājinieki revanšējās ar 5:4. Izšķirošais mačs notiks piektdien, 14. februārī, Līgatnē.

20 gadus jaunais «Līgatnes» uzbrukuma līderis Feldmanis par labāko tika atzīts decembrī, kad trijās spēlēs kopumā guva deviņus rezultativitātes punktus. Uģis palīdzēja divreiz uzveikt «Rīgas Stradiņa universitāti», bet reizi – «Ropažu raķetes». Feldmanis joprojām ir «Līgatnes» rezultatīvākais spēlētājs, bet Otrās līgas snaiperu sarakstā ieņem piekto vietu – 20 spēlēs 58 rezultativitātes punkti, ieskaitot 47 gūtus vārtus.

«Decembrī biju rezultatīvāko spēlētāju pulkā, tādēļ atzīšana par mēneša spēlētāju nebija tik liels pārsteigums,» uzsver «Līgatnes» florbolists Uģis Feldmanis. «Šī man bija pirmā tāda balva pēdējo trīs sezonu laikā, kad atkal nopietnāk esmu pievērsies florbolam. Bērnībā ar florbolu nodarbojos jau no kādu desmit gadu vecuma, bet tad bija lielāks pārtraukums, jo vairāk pievērsos hokejam. Beigu beigās izdevās sakārtot visu tā, lai paralēli spēlētu gan florbolu, gan hokeju Vidzemes atklātajā čempionātā. Nešaubīgi, ka florbola «play-off» spēļu laikā priekšroku dodu tieši šim sporta veidam.»

Individuālo panākumu iemeslu Feldmanis tā pa īstam nav atklājis: «Noteikti man nav pati labākā fiziskā sagatavotība, lai tikai ar to varētu pārspēt sāncenšus. Tajā pašā laikā varu paskriet pietiekami ātri, gūt arī vārtus. Iespējams, ka kaut kur tomēr apslēpts kāds talants uz florbolu? Esmu pamanījis, ka florbolā noder hokejā uztrenētās kājas. Labāk izdodas cīnīties pie apmalēm. Protams, arī bez veiksmes neiztikt, jo nereti gadās spēles, kurās viss tiek izdarīts kā parasti, taču bumbiņa vārtos spītīgi nelido.»

Lai arī uz izslēgšanas turnīra pirmo spēli Līgatnē bija sanākuši tikai kādi daži desmiti līdzjutēju, taču Feldmanis nešaubīgi saka, ka «jau tradicionāli florbols Līgatnē ir galvenais komandu sporta veids. Šis sastāvs startam Latvijas čempionātā tika izveidots 2011. gada vasarā, pāris mēnešu laikā apzinot visus vietējos florbola spēlētājus. Arvien nopietnāk notiek darbs arī ar jaunatnes florbola grupām.»

Feldmanis ir viens no rezultatīvākajiem Otrās līgas spēlētājiem, taču vismaz pagaidām nav bijusi vēlme meklēt kādu līgu augstāk spēlējošu klubu.

«Hokejs un florbols noteikti man paliks hobija līmenī. Hokejā nopietnāka nodarbošanās saistās ar papildu finanšu nepieciešamību, bet florbolā viss jau atkarīgs no komandas sekmēm. Skaidrs, ka labprāt ar «Līgatni» iekļūtu pirmajā līgā, jo tur mums varētu būt daudz interesantāk startēt,» komentē Feldmanis.

2012./2013. gada sezonā «Līgatne» Otrās līgas regulāro čempionātu pabeidza kā Austrumu grupas ceturtā labākā komanda, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā «uzrāvās» uz vienu no Pirmās līgas pašreiz labākajām vienībām «Apelsīns/Talsi». Rezultāts bija nepārprotams – zaudējumi ar 3:9 un 2:9. Šoreiz «Līgatnes» florbolistiem pretī stājas cita Talsu komanda.

«Toreiz nebija nekādu variantu uzvarēt «Apelsīnu/Talsus». Sāncenši bija spēcīgāki, neļaujot mums izvērst savu iecerēto spēli,» atceras Feldmanis. «Jau otro sezonu «play-off» tiekamies ar vienu no Talsu vienībām, taču šogad pretinieki tomēr ir atbilstoši mūsu sportiskajam līmenim un varam reāli cīnīties par pirmās kārtas pārvarēšanu.»

Otrās līgas pusfinālā «Līgatnes» – «Talsu NSS/ADAX» pāra uzvarētājs tiksies ar Matīšu «Pēdu nav» vai «Madonu-2». Šīs komandas paspējušas aizvadīt tikai vienu spēli, Madonā ar 6:3 uzvarot viesiem. Otrā spēle notiks svētdien, 16. februārī, Kocēnos.

Nūjas.lv

Informācija no portāla: http://www.tvnet.lv/sports/florbols/497644-menesa_speletajs_feldmanis_pirmaja_liga_butu_interesantak

 

2014-02-18