Jaunumi
“Mūsu stiprās dzimtas” manuskriptu konkurss 2013

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību izsludina manuskriptu konkursu “Mūsu stiprās dzimtas”.
Mūsu tautas vēsture un tās kultūrmantojums ir mūsu tautas pašapziņa, tā apzināšana un saglabāšana ir ļoti svarīgs uzdevums. Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību izsludina šo konkursu, lai mūsu tautas vēsture, mūsu vecvecāku un vecāku stāsti tiktu saglabāti nākošām paaudzēm. Latvijas Pašvaldību savienība, kas aktīvi sadarbojas ar Latvijas pašvaldībām, izsūta šo konkursa pieteikumu aicinājumu, cerot uz Latvijas pašvaldību, domju, novadu domju, kultūras iestāžu un bibliotēku līdzdarbību, informējot interesentus par šo konkursu.
Apgāds “Jumava” 20 darbības gadu laikā ir bijis aktīvs kultūrvēsturisko stāstu izdevējs, tāpēc turpinot grāmatu sēriju par Latvijas kultūrvēsturi, apgāds aicina pašvaldībās dzīvojošos vēsturniekus, literatūras zinātniekus, novadpētniekus un citus aktīvus interesentus, kuri ir pierakstījuši, veidojuši un saglabājuši informāciju un aprakstus par savos novados un pilsētās dzīvojošiem ļaudīm, kas nāk no stiprām dzimtām, un pētījuši savu vai sev tuvākās apkaimes dzimtu likteņus, veidot manuskriptus, rakstīt stāstus un iesniegt tos konkursa žūrijai izvērtēšanai.
Izveidota profesionāla žūrija vērtēs iesniegtos manuskriptus un konkursa uzvarētāja manuskripts tiks izdots apgāda Jumava grāmatu sērijā par Latvijas kultūrvēsturi. Tiks izvēlēti papildus divi manuskripti, kurus arī nominēs žūrija un tie saņems balvas no apgāda “Jumava”.
Manuskriptu iesniegšanas termiņš: no 09.09.2013 līdz 07.03.2014.
Iesniegto manuskriptu vērtēšana tiek uzsākta pēc iesniegšanas termiņa beigām un konkursa uzvarētāji tiek paziņoti 08.05.2014. Grāmata tiek izdota 2014. gada nogalē. 
 greyscale 22  Pieteikuma anketa  greyscale 22  Konkursa nolikums

Avots: www.jumava.lv/jaunumi/item/178-%E2%80%9Cm%C5%ABsu-stipr%C4%81s-dzimtas%E2%80%9D-manuskriptu-konkurss.html

2013-12-26
Laika ziņas
Aptaujas