Jaunumi
Noslēgusies nometne "Četras atslēgas"

 Izglītojoša un atpūtas nometne Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas un Vecpiebalgas novadu talantīgajiem bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem ,,ČETRAS ATSLĒGAS 2016" šogad aizritēja Priekuļu vidusskolā.

Bērni pētīja vēstures, ģeogrāfijas, ekonomikas un politikas jomas, kā arī iepazina debašu mākslu, mācījās domāt plašāk un dziļāk, apguva prasmi argumentēt, uzrunāt un pārliecināt publiku, sadarboties. Un, protams, ieguva jaunus draugus, jautri un lietderīgi pavadīja brīvo laiku. Sportoja, sapņoja, vēroja zvaigžņu lietu, spēlēja galda spēles, prātoja un klausījās, un diskutēja, un debatēja, un improvizēja...

Tā kā šī augusta nedēļa aizritēja zem olimpisko spēļu karoga, arī nometnes dalībnieki piedalījās olimpiskajās spēlēs ,,Priekuļi 2016”, kurās par balvām cīnījās gan tradicionālos, gan pavisam neierastos sporta veidos dažādām gaumēm, ātrumiem un spējām. Bija jautri un aizraujoši!

Bērni devās pārgājienā uz Līču - Laņģu klintīm, lai tuvāk iepazītu Priekuļu novadu, apgūtu orientēšanās prasmes. Cepa desiņas ugunskurā un baudīja šīs vasaras nepastāvīgo laiku.

Nometnē kopā ar bērniem darbojās vieslektori: Mārtiņš Bondars, politiķis, finansists, Saeimas deputāts, kurš jaunos cilvēkus mudināja sapņot un ticēt, ka sapnis piepildīsies. Izstrādāt soli pēc soļa, kā nonākt līdz savam sapnim. Politiķis dalījās arī pieredzē par saviem sapņiem un to, kā izdevies tos īstenot. Daudz tika runāts par izglītības kvalitāti, dažādām izvēlēm un to, ka dzīvē ļoti daudz kas ir atkarīgs tieši no tevis paša.

Bērni aizrautīgi darbojās kopā ar Jāni Viegliņu, marketinga speciālistu, biznesa konsultāciju un apmācību centra ,,Pārdošanas skola" vadītāju, kurš jauniešus mācīja, kā pārliecināt cilvēkus, kā atšķirt ,,pīles” no ,,ērgļiem” un pašiem kļūt par cienīgiem ,,ērgļiem”. Lieliski bija satikt tik atraktīvu un gudru cilvēku.

Savukārt, Rolands Ozols, konsultants personības attīstības, izglītības un pārmaiņu vadības jautājumos, Mūžizglītības un kultūras institūta “VITAE” vadītājs, bijušais UNESCO LNK ģenerālsekretārs nometnes dalībniekus mācīja izprast domāšanas pamatprincipus, aicināja bērnus diskutēt, strādāt pāros, grupās.

Par lielisku piedzīvojumu izvērtās vecāku vakars, kurā kopā ar vecākiem tika spēlēts futbols, galda spēles, veidotas kolāžas. Vecāki teica daudz atzinīgu vārdu gan nometnes pedagogiem, gan savām pašvaldībām par iespēju bērniem nedēļas garumā iegūt jaunas zināšanas un lieliski atpūsties kopā ar vienaudžiem.

Šī gada nometnes devīze -  talantīgi cilvēki popularizē savu novadu, savukārt, uzņēmēji to veido. Tādēļ bērniem tika veidota izpratne, cik svarīgi ir pamanīt un nepalaist garām ikvienu dzīves piedāvāto iespēju, būt drošiem, pārliecinātiem un darbīgiem.

Šī ir jau trešā reize, kad tiek organizēta nometne ''ČETRAS ATSLĒGAS". Iepriekšējos gados tā notikusi Amatas un Līgatnes novados. Noslēguma pasākumā tika izlozēts, kurā novadā nometne tiks rīkota nākamajā vasarā. Un pilnā loze tika Jaunpiebalgas novadam. Apsveicam.

Nometnes gaitai un notikumiem iespējams sekot arī interneta vietnē: atslegas2016.blogspot.com

Nometne bērniem un viņu ģimenēm ir balva par čaklu un atbildīgu mācību darbu, iesaistīšanos sabiedriskās aktivitātēs. Nometnes izmaksas sedz pašvaldība, lai atbalstītu sava novada talantīgos un mērķtiecīgos jauniešus.

Šoreiz īpašs paldies Priekuļu novada pašvaldībai un Priekuļu vidusskolas kolektīvam par viesmīlību, gādību un prasmi radīt māju sajūtu četrdesmit jauniešiem un viņu skolotājiem.

Noslēguma pasākumā uz Vecpiebalgas novada domes vadītājas Ellas Frīdvaldes-Andersones jautājumu, kā nometnē klājies, bērni atzina, ka tā paskrējusi vēja spārniem, nu ir žēl šķirties. Bijis jautri, interesanti, daudz vērtīga iemācījušies, ieguvuši jaunus draugus.

Raunas novada priekšsēdētāja Evija Zurģe nometnes dalībniekiem novēlēja veiksmīgu un ražīgu jauno mācību gadu. Savukārt, Līgatnes novada vadītājs Ainārs Šteins atzina, ka ļoti lepojas ar jaunajiem, talantīgajiem līgatniešiem. Pasākumā piedalījās arī Amatas novada domes priekšsēdētājas vietniece Guna Kalniņa- Priede, kura izglītību salīdzināja ar sportu- ir jādara, jo tikai tad sekos panākumi un medaļas.

Bērni tā arī apņēmības pilni solīja – čakli mācīties jaunajā mācību gadā, lai nākamajā vasarā atkal varētu tikties nometnē ,,ČETRAS ATSLĒGAS 2017”, kurā slēgsim durvis uz sabiedriskajām attiecībām, publisko runu, lietišķo etiķeti un mediju zinībām.

Amatas novada pašvaldības apvienotās izglītības pārvaldes metodiķe Diāna Briede

 


Publicēts 2016. gada 15. augustā

 

 

2016-08-15