Jaunumi
Papildināts Augšlīgatnes Ošu ielas rotaļlaukuma aprīkojums

Lai noteiktu labākās pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopš 2017. gada rīko konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”.

2018. gadā nominācijā “Pašvaldība ar lielāko izaugsmi” laurus plūca Līgatnes novada pašvaldība. Atbilstoši konkursa nolikumam pašvaldība balvā ieguva 5 000 eiro, kas bija jāizlieto atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem.

Līgatnes novadā, ņemot vērā arī iedzīvotāju ieteikumus un atbilstoši balvas fonda finansējumam, tika veikta bērnu rotaļlaukuma jauna papildus aprīkojuma iegāde rotaļlaukumam Ošu ielā, Augšlīgatnē. Šis rotaļlaukums tika izvēlēts, pateicoties Ošu ielā dzīvojošo bērnu vecāku pastāvīgai, lielai aktivitātei publisko teritoriju labiekārtošanā, gan iesaistot savus spēkus un resursus, gan veiksmīgi apgūstot dažādu projektu finansējumu. Arī šajā gadījumā vecāki pauda gatavību pašrocīgi uzstādīt piegādāto rotaļu laukuma aprīkojumu atbilstoši ražotāja specifikācijai, līdz ar to izdevās ietaupīt un papildus iekārtās ieguldīt būtisku finansējuma daļu, kas citādi būtu izlietota šo iekārtu uzstādīšanā. Īpaša pateicība minētā rotaļlaukuma paplašināšanā pienākas bērnu vecākiem - Pēterim Kaļvam, Guntaram Lapinskim, Ivaram Balodim un Atim Akonam. Atzinība arī pašvaldības iepirkumu speciālistam Ingum Korņejevam, kas nodrošināja piemērotākā, drošākā un ilgtspējīgākā inventāra iegādi, kā arī pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Līgatnes komunālserviss” darbinieku paveiktajam savlaicīgā, kvalitatīvā remontmateriālu un minerālmateriāla piegādē.

Šobrīd Līgatnes novada ģimenēm ar bērniem ir vēl plašākas iespējas atpūsties un aktīvi pavadīt laiku. Rotaļu laukumā ir izvietots jauno sportistu komplekts, modernās šūpoles “Ligzda”, divi atsperzirdziņi, un mazie tehniķi var izmēģināt rakšanas prasmes, sēžot uz īpaši izturīga metāla rotaļu ekskavatora. Šīs ir vienas no pēdējā laikā Latvijā vispieprasītākajām rotaļu laukumu iekārtām, kas līdz šim Līgatnes novada rotaļu laukumos netika uzstādītas. Līdz ar to uzdrošināmies domāt, ka bērni būs motivēti vairāk laika pavadīt brīvā dabā, veicot aktīvas un izzinošas nodarbes rolaļlaukumā ar īpašu, mūsu bērnu vecāku pievienoto vērtību - darba tikumu un līdzatbildību.

Dace Bērziņa, Līgatnes novada domes izglītības un jaunatnes lietu speciāliste

foto galerija


 

 

 

 

2019-08-06
Laika ziņas
Aptaujas