Jaunumi
Prese raksta par Līgatni

PAŠVALDĪBAS PRET MINISTRA PIEDĀVĀJUMU

Autors: Sarmīte Feldmane
Datums: 18.09.2019
Izdevums: Druva
Rubrika: Tēma

Pašvaldību viedoklis vienots

Pēc 19 Vidzemes pašvaldību ierosinājuma, lai diskutētu par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto administratīvo teritoriālās reformas (ATR) modeli, notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēde.

“Pagājušajā nedēļā vidzemnieki sanācām kopā un, vēlreiz izvērtējot ATR gaitu, konstatējām, ka tā nenotiek atbilstoši izvirzītajiem mērķiem. Secinājām, ka reforma nerisina jautājumus, kas saistīti ar lauku attīstību. Un arguments, ka attīstības centri nedrīkst būt attīstītāki nekā pievienotās teritorijas, neiztur kritiku. Vērsāmies LPS rīkot diskusiju ar argumentiem, nevis emocijām, jo jārunā par valsts tālāku attīstību, ko reforma, kas uzzīmēta uz kartes, nerisina," sacīja Pārgaujas novada vadītājs Hardijs Vents.

LPS domes sēdē no 119 pašvaldību vadītājiem piedalījās 96. Vairākums nobalsoja, ka premjera vadībā jāveido darba grupa, kas uzņemtos ATR turpināšanu, un jāturpina diskutēt par otrā līmeņa pašvaldību – apriņķu - izveidi, kā to jau paredz Saeimas 21.marta lēmums.

90 pašvaldību vadītājiem balsojot par, četriem pret, bet diviem atturoties, ņemot vērā reformas gaitu, kurai nav redzama attīstība, tika pieprasīta VARAM ministra demisija. LPS arī iesniegs Valsts kontrolei lūgumu, lai tā izvērtē, kā ministrija izlietojusi naudu pētījumiem un informatīvajai kampaņai. LPS informēs Eiropas Padomes (EP) Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresu par pašvaldību un vietējo kopienu tiesību pārkāpumiem reformas gaitā.

“Jābūt sadarbībai, dialogam, bet redzam bezdarbību. Pašvaldības Ministru kabinetam iesniedza 66 priekšlikumus, neviens nav ņemts vērā. Ar mums nesarunājas. Ministrijas konsultācijas bija informatīvi pasākumi. Ja tik daudzas pašvaldības saka, ka reforma nav pareiza, nepieciešama rīcība, tāpēc aicinām iesaistīties premjeru. Satversmes tiesa būtu galējais solis," pēc domes sēdes sacīja LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Salacgrīvas novada vadītājs Dagnis Straubergs atgādināja, ka kopā sanākušas ne jau privātpersonas, bet pašvaldību vadītāji, kurus ievēlējuši iedzīvotāji. “Iedzīvotājiem jāstāsta, kas viņu dzīvē uzlabosies. Kad būs viss skaidrs, viņi arī nobalsos par reformu. Katra pašvaldība ir sava kopiena, un katrā novadā iedzīvotāji ir tiesīgi pateikt, vai vēlas veidot lielāku kopienu," sacīja novada vadītājs.

Ilggadējais Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš ieskicēja nākotnes problēmas un uzsvēra: “Esam gan ES, gan citās organizācijās, tās ir devušas rekomendācijas, kā teritorijas jautājumi jārisina. Neko no tā neesam dzirdējuši. Kad jautājam, kādi instrumenti tiks izmantoti, lai varētu ekonomiski attīstīties un stiprināt pašvaldības, kā aicināsim uzņēmējus strādāt attālos novados, dzirdam, ka būs vērtējums, skatījums. Katrā pašvaldībā ir citādi organizēti pakalpojumi, kurš maksās, kad notiks vienādošana? Atbildes nesadzirdam. Jelgavas dome pieņēma lēmumu, ka neatbalsta tādu ATR virzību, jo pazūd lielās pilsētas, to principi. Kā nākamajā plānošanas periodā īstenosim ES projektus, kā saglabāsim pilsētu attīstību?"

***

Aicinājumu LPS domes sēdē runāt par ATR parakstīja arī vēsturiskā Cēsu rajona teritorijā izveidoto septiņu novadu vadītāji, izņemot Cēsu.

Valdībai beidzot jāieklausās

Pārgaujas pašvaldības vadītājs Hardijs Vents: “Diskusijas bija diezgan skarbas. Kā jau slēgtā sēdē, katrs brīvi pauda viedokli. Reģionālo attīstības centru apvienība bija atsūtījusi vēstuli, kuru nolasīja, tur skaidri teikts, ka nepiekrīt ATR atlikšanai. Taču mēs, citi, apzināmies, ka kolēģi ar stāstu par attīstību ir dziļi iestiguši un vienīgā izeja ir izstrādāt jaunu reformas piedāvājumu.

Bija arī emocionālas runas, bet mums jāskatās uz valsti kopumā, kādu pienesumu valsts mērogā dos reforma. Centāmies distancēties no katras pašvaldības problēmām. Nav izslēgta iespēja jau tagad pašvaldībām apvienoties un veidot lielākus novadus, kā to nolēmusi Ape, kas vēlas pievienoties Smiltenei.

Tas, ko ministrs sauc par konsultācijām un dialogu, patiesībā neatbilst nevienai pārvaldības formai, likumam, ne ES pašvaldību hartai, ne tam, ko norādījusi OECD, un kur nu vēl labas pārvaldības principiem. Ministra monologs ir no spēku pozīcijas. Konsultācijas ir dialogs. Ja ir problēmjautājumi, meklējam atbildes. Bijusi vien ministra un padomnieku formāla būšana novados, tas arī viss.

Neiebilstam reformām, bet tām jābūt pārdomātām visas valsts mērogā. Patlaban izskatās, ka tiek darīts viss, lai līdz 2021. gada vēlēšanām jaunās partijas iegūtu varu novados, tad Saeimā. Kāpēc pašvaldības nevar aizņemties naudu, lai īstenotu projektus? Tas nekas, ka, ja nevarēsim īstenot projektus, būs jāatgriež neizmantotā nauda ES, toties tagadējās vietvaras varēs mazāk izdarīt, īstenot mērķus, un pēc tam varēs teikt, ka iepriekšējie nemācēja izmantot iespējas, bet mēs izdarīsim, nauda ir.

Jautājums sakustināts, redzēsim, kas notiks tālāk. Skaļi ir pieņemti četri lēmumi, valdībai ir jāieklausās. Ja nozare nav apmierināta, kas notiek politikā, lai iecerēto reformu īstenotu, bez represijām cauri netiksim. Budžets, kā to nosaka likums, ir jāsaskaņo ar LPS kā sadarbības partneri. Tā vienmēr arī bijis, bet šogad tas nav izdarīts. Nav pieņemts, ka ministrija pašvaldībām uzdot pildīt kādas funkcijas, kuras pildījusi valsts, par to iepriekš nevienojoties.

Esam ievēlēti vietvaru vadītāji, ministrs ignorē mūsu viedokli, tāpat kā visu to lielas daļas Latvijas iedzīvotāju, kuri nav apmierināti ar apvienošanu.”

Eksperiments ar valsti

Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins: “Sēdes plašās diskusijas parādīja, ka pašvaldībām ir kopīgs viedoklis. Redzams, ka pret reformu šādā piedāvājumā ir ne tikai mazo novadu vadītāji neatkarīgi no partijas piederības, bet arī vairāki attīstības centru, lielo pilsētu domju priekšsēdētāji. Ministrijas piedāvājums ir brāķis. Tas ir klasisks politmārketings – tiek izsviesta karte, lai pašvaldības sāk diskutēt, pat plēsties, kurā novadā būtu labāk, aizmirstot pamatproblēmu, ka pati karte ir brāķis, jo tā nerisina nevienu problēmu. Tie, kuri virza reformu, ir gatavi eksperimentēt. Eksperimentēt ar valsti, cilvēkiem, iztērējot naudu. Konsultācijas bija politiska propaganda, nevis informatīva kampaņa.

Ja vēl līdz 2021. gadam grib kaut ko iespēt, jāatgriežas sākumpunktā un jāizstrādā reforma tā, kā tas pareizi jādara. Vai tā notiks, šaubos, ņemot vērā, ko teicis ministrs un Ministru prezidents. Ir jāieklausās pašvaldību vadītāju, starp kuriem daudziem ir liela pieredze, viedoklī. Sabiedrības viedoklī ir jāieklausās, ja to nedarīs ministrs, Ministru prezidents, tad jācer, ka to darīs Valsts prezidents. Tagad par reformu diskutē un to īsteno tie, kam ar pašvaldībām nav bijis nekāda sakara. Tā ir milzīga problēma. Ir cerība, ja ne Ministru kabinets, tad vismaz Saeimas deputāti ieklausīsies. Jelgavas ilggadējais vadītājs Andris Rāviņš preses konferencē, kad tika jautāts, kas notiks, ja īstenos tādu reformu, kāda tiek piedāvāta, visiem dzirdot, noteica: “Tad Latvija beigs pastāvēt.” Tāda diemžēl ir realitāte, neko labu nevar sagaidīt.

Neviens neteica, ka reformu nevajag. Ja pirms LPS domes sēdes ministrs teica, ka tie jau tikai 19 nepamierināti pašvaldību vadītāji, tagad ir runa par 80 plus. Arī Līgatnes domes deputāti domes sēdē diskutēs par piedāvāto reformu, rīkosim aptauju, lai precīzāk uzzinātu, ko domā iedzīvotāji.”

***

Par demisiju nevietā

Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētājs Indriķis Putniņš: “Pašvaldību vadītāju vienotība parāda, ka lieta par reformu nav īsti kārtībā. Tajā ir daudz nesaprotamā. Reforma jāturpina, jāveido otrā līmeņa pašvaldības.

Ministru prezidents jau paudis atbalstu ministram un reformas piedāvājumam, arī tas liecina par dialoga trūkumu. Tieši neuzklausīšanas dēļ tika prasīta ministra demisija. Man tā liekas nevietā, balsoju pret. Pārējos priekšlikumus atbalstīju.

Kā Vecpiebalgas novada iedzīvotājam man svarīgi, ka lēmumus pieņem iespējami tuvu man, varu nodrošināt pārstāvniecību. Lēmumus var pieņemt ātri. Saka, ka jaunais, lielais novads būs tikai tas pats vecais rajons. Teritorijas ziņā – jā, bet ne pēc funkcijām. Ja pēc plāna domē būs 17 deputāti, tad jautājums, vai tiks ievēlēts arī kāds no Vecpiebalgas novada. Tas uztrauc, jo tā ir varas attālināšanās no iedzīvotājiem. To esmu teicis arī valdošās koalīcijas partiju pārstāvjiem, viņi piekrita, ka tā nav laba pārvaldība. Ņemot vērā, ka reforma veidota bez ekonomiskā seguma, šķiet, tās mērķis ir stiprināt centrus un nomales tiek pakļautas iznīcībai. Vai ir jāstimulē šādu centru veidošanās? Arī ministrs sarunā atzina, ka reforma Vecpiebalgai un Jaunpiebalgai īsti laba nav.

LPS jau var pieņemt jebkādus lēmumus, mēs varam tikai lūgt, lai mūs uzklausa, jo par reformu ir atbildīga ministrija un lems Saeima. Varam tikai lūgt dialogu, citu ietekmēt nevaram.”

***

Nav vienprātības

Vecpiebalgas novada domes deputāts Edgars Bērzkalns pauda neizpratni, ka domes priekšsēdētājs Indriķis Putniņš domes vārdā parakstījis aicinājumu sasaukt LPS domes sēdi. “Dome viņu nebija pilnvarojusi. Kā var runāt visu vārdā par reformas apturēšanu, ja par to nav diskutēts ar deputātiem, nav veikta iedzīvotāju aptauja, nav pieņemts neviens lēmums. Domes priekšsēdētājs drīkst paust savu, ne pašvaldības un iedzīvotāju viedokli,” uzskata E. Bērzkalns. Viņš arī VARAM nosūtījis vēstuli, lūdzot izvērtēt situāciju.

I.Putniņš savukārt uzsvēra, ka domē nav pieņemts lēmums, ka atbalsta vai neatbalsta reformu. “Kad atgriezos no vidzemnieku sanāksmes par reformu, informēju deputātus un arī stāstīju, ka esmu starp tiem, kuri lūdz sasaukt ārkārtas LPS sēdi. Neprasīju, vai drīkstu piedalīties vai ne.

***

KOMENTĒ MINISTRS

Valdība turpinās iesākto

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce plašsaziņas līdzekļos teicis, ka Latvijas Pašvaldību savienībai jāmācās sevis teiktais argumentēti pierādīt, kas līdz šim ne vienmēr ir izdevies, komentējot līdzšinējo sadarbību ar LPS teritoriālās reformas jautājumos, teicis ministrs.

"Skaidrs, ka reforma savus pozitīvos ieguvumus nesniegs uzreiz," sacīja ministrs, norādot, ka tie gaidāmi vidējā un ilgtermiņā, tādēļ viņš neatkarīgi no LPS iebildumiem turpinās īstenot reformu.

Viņš arī uzsvēris, ka reforma tiek balstīta uz konkrētiem kritērijiem, kurus LPS neesot piedāvājusi mainīt, taču visi pašvaldību ieteikumi iespēju robežās ir uzklausīti un nav tā, ka "viņus neviens nedzird".

Taujāts, vai mēģinās ko mainīt sadarbībā ar vietvarām, J.Pūce uzsvēra, ka nekad nav atteicis tikšanos nevienam pašvaldību vadītājam un arī ar LPS vadību ir ticies vairākkārt. "Tas gan nenozīmē, ka es vienmēr piekrītu viņu teiktajam. Domāju, ka LPS šobrīd ir nozīmīga komunikācijas atšķirība ar iepriekšējo valdību, jo agrāk viņi runāja un ministri klausījās, bet tagad viņiem ir jāmācās sevis teikto argumentēti pierādīt, kas līdz šim ne vienmēr izdodas. Šobrīd viņu galvenais uzstādījums ir - mums vajag vēl laiku apspriesties un vajag, lai mūs uzklausa. Tikai dažreiz ar vārdu "uzklausa" viņi domā "klausa". Šajā valdībā tā nenotiks," teicis ministrs.

Savukārt taujāts par apriņķu modeļa ieviešanu, politiķis norādīja, ka arī tas tiks izstrādāts un virzīts apspriešanai jau oktobrī. “Mana atbildība iedzīvotāju priekšā ir piedāvāt tādu administratīvi teritoriālo reformu, kas nodrošina pašvaldību darbu arī pēc 10 un 20 gadiem,” atzina Pūce.

Ministrs arī noraida pārmetumus par nepietiekamu komunikāciju ar pašvaldību deputātiem un iedzīvotājiem. “Man ir aizdomas, ka Pašvaldību savienība izvirza šos pārmetumus, jo viņi ir pieraduši pie modeļa, ka tad, ja Pašvaldību savienība izvirza iebildumus, tad valdība uzklausa un piekrīt. Šī valdība atšķiras ar to, ka mēs uzklausām, bet neklausām,” uzskata J. Pūce.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš sacīja, ka valstī nepieciešama administratīvi teritoriālā reforma, lai sakārtotu izglītības sistēmu, nodrošinātu kvalitatīvu veselības aprūpi, jo valstī ir pašvaldības, kuras nespēj to īstenot. "Protams, ne visi ir apmierināti ar izmaiņām. Bet man ir visa uzticība Pūcem, ka viņš reformu novedīs līdz galam," sacīja Kariņš. Valdības vadītājs uzsvēra, ka šī reforma ir nepieciešama, lai sakārtotu arī citus iedzīvotājiem būtiskus pakalpojumus.


http://news.lv/Druva/2019/09/18/pasvaldibas-pret-ministra-piedavajumu

 

Transports bez skaņas

Datums: 20.09.2019
Izdevums: Druva
Rubrika: Hallo, "Druva"!

"Stāvēju autobusa pieturā Līgatnē un teju nepamanīju, ka pa ceļu tuvojas transporta līdzeklis. Kad tas bija man garām, dzirdēju tikai tādu kā pūsmu, kā dvesmu. Mazliet satrūkos no negaidītā braucamā, kas bez skaņas attālinās, līgani kust tālāk un piestāj pie veikala. Tātad mopēds, bet ar elektromotoru, kam nav vajadzīgs ne kāju spēks, ne degviela. Interesanti, kā tas būs, kad liela daļa no mums brauks pa ciemata ieliņām ar bezskaņas transportu," bija aizdomājusies Mudīte.


http://news.lv/Druva/2019/09/20/transports-bez-skanas

 

Uzņēmēju rudens tikšanās

Autors: Jānis Gabrāns
Datums: 20.09.2019
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas

Uz otro Cēsu biznesa “Meet-up” vakaru pulcējās novada uzņēmēji. Tradīcija tika iedibināta jūlijā, kad notika pirmā šāda uzņēmēju tikšanās, kurā piedalīties bija aicināti jebkurā jomā strādājošie.

Debija bija sekmīga, atsauksmes saņemtas labas, un to vislabāk apliecināja lielais dalībnieku skaits vakar. Bija pieteikušies 70 interesenti. Ne tikai no Cēsu novada, arī Raunas, Līgatnes, Valmieras.

Pasākuma galvenā rīkotāja, Cēsu novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības projektu vadītāja Natālija Juškova stāsta, ka šādas tikšanās plānotas reizi ceturksnī, katrā gadalaikā pa vienai: “Tāda bija arī uzņēmēju vēlme. Teorētiski šai vajadzēja būt oktobrī, taču tad Cēsīs ieplānotas dažādas citas plašāka mēroga konferences, tāpēc mūsu izvēle bija septembris. Pēc pirmās tikšanās saņēmu tikai atzinīgu vērtējumu, ļoti ceru, ka pēc šī pasākuma būs tāpat.”

Jau ierasti, iesākumā uz ekrāna tika demonstrēti uzņēmumu logo un uzņēmuma pārstāvjiem bija iespēja īsi pastāstīt par sevi.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs informēja par aktualitātēm valstī un novadā. Viņš īsumā ieskicēja notiekošo valsts budžeta veidošanā, administratīvi teritoriālajā reformā, izglītības sistēmas reformā un finanšu jomā saistībā ar “Moneyval” ziņojumu. Informēja arī par gaidāmajām aktualitātēm novadā, norādot, ka pašvaldības nākamā gada budžeta prioritātes būs Eiropas Savienības finansēto projektu virzība, kā arī ielu un ietvju infrastruktūras uzlabošana.

Lektori runāja par konkrētu tēmu – satura mārketingu. N. Juškova izklāstīja, kas ir satura mārketings, akcentējot, ka tas ir magnēts, nevis rupors. Par fotogrāfiju kā satura mārketinga neatņemamu sastāvdaļu stāstīja “ONTO Reklāma” radošais direktors Lauris Mihailovs, bet uzņēmuma “Kebbe IT” vadītājs Edgars Kebbe palīdzēja rast atbildes uz jautājumu - vai vērts pieņemt darbā satura mārketinga speciālistu?

Pasākums noslēdzās ar tīklošanos, kas nozīmē fizisku un virtuālu kontaktu dibināšanu un uzturēšanu.

“Manuprāt, arvien vairāk atgriežamies pie atziņas, ka svarīgi tikties klātienē. Tāpēc arī turpmāk būs šī tīklošanās sadaļa, jo tā ir lieliska iespēja nodibināt kontaktus. Var jau sazināties ar e-pastiem, zvaniem, bet, ja satiec cilvēku aci pret aci, izrunājies, tu labi zini, kurš ir tavs sadarbības partneris. Tas ir daudz personiskāk, tas vairo uzticēšanos,” teica N. Juškova.

Tikšanās notika Raiņa ielā 27, kur Cēsu Mākslas festivāla ietvaros bija atvērts Laikmetīgās mākslas centrs. N. Juškova skaidro, ka ir vēlme, lai šādas tikšanās notiek ne tikai pašvaldības telpās, bet arī pie uzņēmējiem: “Vairāki uzrunātie to novērtēja atzinīgi, vien atzīstot, ka viņiem neesot tādu iespēju. Telpas pieder uzņēmumam “Sinhro-C”, kas atvēlēja tās pasākuma rīkošanai. Domāju, arī uzņēmējiem interesanti pabūt dažādās vietās. Te var vilkt paralēles ar tikšanās tēmu – saturs, tas nav tikai tas, ko stāstām, bet arī tas, ko redzam, dzirdam un sajūtam.”

Nākamais Cēsu biznesa “Meet-up” ieplānots janvārī.


http://news.lv/Druva/2019/09/20/uznemeju-rudens-tiksanas

 

“Vivus-MTB” seriālā vietas sadalītas

Autors: Jānis Gabrāns
Datums: 20.09.2019
Izdevums: Druva
Rubrika: Sports

Apē noslēdzās šīs sezonas “Vivus-MTB” kalnu divriteņu seriāls. Kopumā dalībniekiem šogad tika piedāvāti septiņi posmi, no kuriem sezonas kopvērtējumā skaitīja sešus labākos.

Pēdējā posmā dalībniekiem tika piedāvāta arī 100 km distance, un tajā savus spēkus pārbaudīja aptuveni 300 braucēju. Uzvarēja šīs sezonas nepārspējamais Oskars Muižnieks ("DTG-MySport"), kurš bijis ātrākais visos septiņos seriāla posmos. Var vien piebilst, ka O. Muižniekam šogad Latvijā konkurences nav, jo viņš uzvarējis arī visos aizvadītajos otra MTB seriāla - “Latvijas valsts mežu kalnu divriteņu maratons” - posmos. Otrais finiša līniju šķērsoja Māris Bogdanovičs ("ZZK"), trešais Kārlis Baltacis ("Patria Bottecchia"). Vēl var atzīmēt, ka 100 km distancē V50 grupā otrais bija līgatnietis Rego Strazdiņš ("Hawaii Express Scot"), bet dāmām septītā Aiga Strazdiņa ("Virsotne/ MARMOT").

Bija arī jau ierastās distances - “HRX” maratons, Latvijas valsts mežu pusmaratons un “Baltais” pusaudžu brauciens. Starp divu garāko distanču braucējiem tika noskaidroti arī labākie sprinta izaicinājumā, kur trešo vietu izcīnīja Rodžers Petaks ("ZZK").

Sezonas kopvērtējumā pusaudžu distancēs S12 grupā 3.vietā Stella Bleidele ("Riteņvasara/ Vendi"), vien 12 punktus atpaliekot no otrās vietas.

S14 grupā ar maksimālo punktu skaitu uzvarēja Elza Bleidele ("Riteņvasara/ Vendi"). Sezonā viņa startēja sešos posmos, visos izcīnot uzvaras.

Pusmaratona distancē junioru konkurencē otrais Rodžers Petaks ("ZZK"), kurš uzvarētājam, savam komandas biedram Arvo Godiņam zaudēja 13 punktus. Rodžers divreiz uzvarēja, vienreiz bija otrais, divas reizes – trešais.

Vīru konkurencē divas pirmās vietas komandas “Pulsaar” braucējiem Sandijam Kļaviņam un Zigmāram Zučikam, piektajā vietā viņu komandas biedrs Mārtiņš Daļeckis. Kopumā šajā grupā ieskaites punktus nopelnīja 489 braucēji.

S45 grupā trešā Mārīte Kājiņa ("DAKO Ziemeļvidzeme"), ceturtā – Inna Juršēviča ("SK Priekuļi").

Maratonā S35 grupā 2.Aiga Strazdiņa ("Virsotne/ MARMOT"), viņas rēķinā divas uzvaras un četras trešās vietas. Vīriem U23 grupā ceturtais Reinis Juršēvičs ("SK Priekuļi"). Vīriem V50 grupā uzvarēja Rego Strazdiņš ("Hawaii Express Scot"), bet Dzintars Osītis – 14. Jāatzīmē, ka viņš uzvarēja visos četros posmos, kuros startēja, taču ar to bija par maz, lai tiktu labāko vidū.

Taču Dzintaram ir iespēja uzvarēt savā grupā “Latvijas valsts mežu kalnu divriteņu maratonā”, jo rīt Smiltenē notiks šī seriāla noslēdzošais posms. Var minēt, ka tautas distancē kopvērtējuma līderis ir S. Kļaviņš, tiesa, tikai divus punktus priekšā tuvākajam sekotājam. Piektais – M. Daļeckis.

Dienu vēlāk, svētdien, 22.septembrī, notiks tradicionālās velobraukšanas sacensības “Pāri Piebalgas pakalniem”.


http://news.lv/Druva/2019/09/20/vivus-mtb-seriala-vietas-sadalitas

2019-09-23
Laika ziņas
Aptaujas