Jaunumi
Prese raksta par Līgatni

Notiks maratona skrējiens un nūjošanas pārgājiens Sigulda–Līgatne–Sigulda

Datums: 25.08.2020

Izdevums: Siguldas Novada Ziņas

Rubrika: SPORTS

Lai veicinātu veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, 29. augustā Siguldas pils kvartālā tiks dots starts pirmajam maratona skrējienam maršrutā Sigulda–Līgatne–Sigulda (distances garums 42 kilometri). Dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī 20 kilometru zelta vidusceļa distancē Līgatne–Sigulda ar startu Līgatnes dabas takās, savukārt ģimenes ar bērniem un īso distanču cienītāji varēs piedalīties 5 kilometrus garā distancē Siguldas pils kvartāla apkārtnē. Sacensības vienlaikus būs arī labdarības pasākums – katrs eiro no pieteikuma tiks ziedots biedrībai “Cerību spārni”, kas organizē dažādas aktivitātes cilvēkiem ar invaliditāti.

Stiprinot sporta un kultūras saikni, sacensību laikā norisināsies pasaulē līdz šim nebijis notikums – skrējiens ar tubu. Dalībniekam ejot vai skrienot piecu stundu laikā no Līgatnes līdz Siguldai būs jānogādā orķestra ritma un harmonijas jaunākais pūšamais instruments – tuba. Tā kļūs par šī pasākuma ceļojošo instrumentu arī turpmākos gadus.

Visas dienas garumā Siguldas pils kvartālā norisināsies labāko sveikšana un muzikālās pauzes, kurās uzstāsies Siguldas pagasta pūtēju orķestris Ginta Kalniņa vadībā, Līgatnes pūtēju orķestris Anatolija Terentjeva vadībā un kvintets “Acumirklis” ar Siguldā uzaugušo trompetistu Aivaru Osīti. Tāpat būs iespēja baudīt Rīgas Doma kora skolas džeza ansambli.

Sacensības organizē biedrība “Sporta, kultūras un izglītības atbalsta punkts “Tornis””, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 izplatības ierobežošanas noteikumus.

 

Līgatne - zaļā un drošā

Autors: Mairita Kaņepe

Datums: 25.08.2020

Izdevums: Druva

Rubrika: Tūrisms

Līgatnes pilsētā šovasar tūristu nav trūcis. Par to, ka arī kaimiņvalstīs zina Līgatni, "Druva” pārliecinājās jau tajā dienā, kad Baltijas robežas atkal bija vaļā. Jau tajā dienā bija dzirdama igauņu valoda. Tagad, vasaras otrajā pusē, pilsētā, kā arī Līgatnes dabas takās biežāk dzirdama lietuviešu un vācu valoda. Parasti Lietuvas tūristi izvēlas Kurzemi, nu atraduši arī mūsu pusi. Vācu tūristi Līgatni izraudzījušies tāpēc, ka tā savulaik bijusi nozīmīga industriāla vieta, kā arī tāpēc, ka Līgatnes pilsētiņa saplūdusi ar dabu. Pieprasītas gan dabas takas, gan smilšakmens alas.

Līgatnes Tūrisma informācijas centra konsultante Lāsma Zandere "Druvai” apliecina, ka par atbraucēju trūkumu nevar sūdzēties. Aizvien vairāk ierodas ģimenes ar bērniem, nu tās aicina ne vien dabas takas ar tajā mītošajiem meža dzīvniekiem un dažādajiem pasākumiem, bet arī tīklu parks.

Sezonas izskaņā Tūrisma informācijas centrā apkopos ziņas par apmeklētājiem, tad arī varēs izdarīt secinājumus, kuri no piedāvājumiem šajā vasarā visvairāk rosinājuši ceļotājus nogriezties no lielceļa Rīga – Veclaicene, lai iepazītu Līgatni. Līgatnieši arī cer, ka aicinājums "Līgatne – rāma vieta iedvesmai” tūristus uz pilsētiņu atvedīs arī ziemā.

 

Jaundzimušie no 22. jūlija līdz 18. augustam

Datums: 26.08.2020

Izdevums: Druva

Rubrika: Ģimene

- Amatas novadā reģistrēti divi bērni: meitenīte Melānija un puisēns Alberts.

- Cēsu novadā reģistrēti 25 jaundzimušie, 11 meitenes - Keita Sofija, Elza, Daniela, Katrīna Anna, divas Šarlotes, Emīlija, Skārleta, Adriana Karla, Adelīna,n Rūta -, un 14 puikas: Oskars, Edgars, Raivo, Kurts, divi Oliveri, Minho, Armands, Ričards, Maikls Juliāns, Jānis Eberhards, Adrians, Gustavs un Regnārs.

- Jaunpiebalgas novadā – trīs jaundzimušie.

- Līgatnes novadā reģistrēta meitenīte Bille.

- Pārgaujas novadā – puisītis Augusts.

- Priekuļu novadā reģistrēti trīs bērniņi: meitenes Lote Amēlija un Katrīna, puisēns Lūkass.

- Raunas novadā trīs puisīši: Alekss, Ivo un Mārcis.

- Vecpiebalgas novadā četri bērniņi: meitenes Karlīne un Sofija, zēni Aksels un Tomass.

 

Nogaidīs ar bāriņtiesas vadītāja apstiprināšanu

Autors: Līga Salnite

Datums: 28.08.2020

Izdevums: Druva

Rubrika: Ziņas

Konkursi uz apvienotās iestādes "Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas un Raunas novadu bāriņtiesa" priekšsēdētāja vakanci, kā arī tās locekļa amatu tomēr izbeigti bez rezultāta. Par to "Druvu" informēja Amatas novada pašvaldības izpilddirektors Māris Timermanis, vienlaikus arī sniedzot skaidrojumu šādam apvienotās bāriņtiesas uzraudzības padomes lēmumam, par ko nupat informēti arī pretendenti, kas pieteicās konkursam.

Atgādināsim, ka uz jūnija vidū izsludināto konkursu par priekšsēdētāja amatu piecu novadu apvienotajā bāriņtiesā tika saņemts tikai viens pieteikums, savukārt uz pāris nedēļas vēlāk izsludināto bāriņtiesas locekļa vakanci pieteicās jau divas personas. M.Timermanis apstiprināja, ka uz vadītāja vietu pretendējusi viena no jau esošajiem bāriņtiesas locekļiem un ar šīs pretendentes atbilstību amatam nav bijuši nekādi sarežģījumi. Taču tas vienlaikus nozīmētu steidzamu nepieciešamību aizpildīt viņas vietu bāriņtiesas locekļa amatā, turpretī šajā konkursā iesniegtie pieteikumi tomēr nav saskanējuši ar valstiskā līmenī izvirzītajām prasībām attiecībā uz bāriņtiesu darbu. Skaidrojot situāciju, M.Timermanis neslēpa izbrīnu par strauji augušajām prasībām topošajiem bāriņtiesu darbiniekiem. "Šķiet, ka bāriņtiesas no lokālu jautājumu risināšanas un situācijas pārzināšanas instances tiek virzītas kļūt par administratīvu valsts pārvaldes struktūru, kas strādās pie bērnu tiesībām," komentē vietvaras pārstāvis, norādot, ka, viņaprāt, vēsturiskajā Cēsu rajonā pieredzējuši jomas speciālisti būtu rodami, taču tagad katram pretendentam jāpieprasa "gandrīz vai juridiskā izglītība". Šīs augstās prasības ir papildu apgrūtinājums personāla piesaistē arī bāriņtiesām citos Latvijas novados, domā M. Timermanis.

Jau visu vasaru šīs iestādes vadītāja pienākumu izpildītāja ir Sandra Upmale, līdz ar šo uzraudzības padomes lēmumu viņa arī turpinās nodrošināt iestādes darba koordinēšanu līdz pat, visticamāk, nākamā gada sākumam. M.Timermanis pastāstīja, ka panākta provizoriska vienošanās starp topošā Cēsu novada pašvaldībām par apvienotās bāriņtiesas izveides plānu jeb, vienkāršāk izsakoties, - šī varētu būt viena no pirmajām struktūrām, ko pašvaldības apvienos. Līdzko būs lēmums par jaunās bāriņtiesas izveidi, arī tiks izsludināts jauns konkurss uz tās priekšsēdētāja vietu.

Jau esam rakstījuši, ka līdzšinējā piecu pašvaldību apvienotās iestādes "Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas un Raunas novadu bāriņtiesa" vadītāja Eva Rubene nolika amata pilnvaras maija beigās. Viņas vadībā pirms aptuveni pusotra gada arī tika izveidota apvienotā bāriņtiesa.

Atgādināsim, ka jūnijā Saeimas apstiprinātais un Valsts prezidenta izsludinātais Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums paredz no nākamā gada apvienot septiņus mūspuses novadus Cēsu novadā.

 

Deputātu maiņa Līgatnē

Autors: Sarmīte Feldmane

Datums: 28.08.2020

Izdevums: Druva

Rubrika: Ziņas

Līgatnes novada domes deputāte Daina Klints nolikusi deputāta mandātu. Viņas vēlēšanos kolēģi apstiprināja. D.Klints vietā deputāta pienākums pildīs Pēteris Lideris. Viņš strādās domes Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejā un Sociālās aprūpes un veselības aizsardzības komitejā.

“Daina Klints ir Līgatnes Kultūras un tūrisma centra direktore. Vadīt iestādi un pildīt deputāta pienākumus nebija viegli. Tūrisma un kultūras jomā Līgatnē darāmā ir ļoti daudz,” pastāstīja pašvaldības vadītājs Ainārs Šteins. D. Klints “Druvai” uzsvēra, ka nolikt mandātu bijis personisks lēmums un to nekomentē.

Nākamais sarakstā aiz D. Klints ir Kaspars Gailītis, arī viņš atteicās no deputāta mandāta, jo nevar savienot darbu un deputāta pienākumus.

 

2020-08-28
Laika ziņas
Aptaujas