Jaunumi
Prese raksta par Līgatni

Ceļu satiksmē arī cietušie

Autors: Arita Lejiņa

Datums: 01.09.2021

Izdevums: Druva

Rubrika: Ziņas

Trīs cietušie – tāda ir aizvadītās nedēļas statistika ceļu satiksmē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa teritorijā. Viens no cietušajiem ir riteņbraucējs. 29. augustā pulksten 14.20 Cēsīs, Rīgas ielā, nenoskaidrota persona, vadot automašīnu “VW”, uzbrauca velosipēdistam, kurš guva traumas un nogādāts medicīnas iestādē, informē Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Ieva Ploriņa.

Cēsīs cietis arī motocikla vadītājs, kad 28. augustā pulksten 15.02 Raiņa ielā notika sadursme starp automašīnu “Opel Meriva” un motociklu “Yamaha”. Par abiem gadījumiem uzsākts administratīvais process.

Kopumā Cēsu iecirkņa teritorijā, kas ietver Cēsu novadu un Smiltenes novada Raunas un Drustu pagastu, pagājušajā nedēļā reģistrēti 16 ceļu satiksmes negadījumi, divos no tiem bojāts ceļa aprīkojums. 28. augustā pulksten 7.40 Vecpiebalgas pagastā, autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona 46.km, nenoskaidrota persona, vadot automašīnu “Toyota Corolla”, nobrauca no brauktuves, bojājot aizsargbarjeru un iebrauca grāvī. 26.augustā pulksten 15.37 Vaives pagastā, ceļa Valmiera-Cēsis-Drabeši 32.km, Saulrītu rotācijas aplī, automašīnas “Ford Focus” vadītājs uzbrauca ceļa zīmei, bojājot to, un no notikuma vietas aizbrauca, par negadījumu neziņojot likumā noteiktajā kārtībā. Vēlāk automašīnas vadītāju noskaidroja. Policijā uzsākts administratīvais process.

Ceturtdien, 26. augustā, notika divas autoavārijas, kurās, transportlīdzeklim nobraucot no brauktuves, automašīnas tika bojātas. Tā pulksten 6.55 Līgatnes pagastā uz autoceļa Rīga-Sigulda-Igaunijas robeža (Veclaicene) 69.km persona, kas vadīja automašīnu “Mercedes Benz”, lai izvairītos no sadursmes ar automašīnu “Audi”, iebrauca grāvī. Sadursme starp automašīnām nenotika, cietušo nav. Bojāta automašīna “Mercedes Benz”. Priekuļu pagastā uz ceļa Valmiera-Cēsis-Drabeši 23.km “VW” autovadītājs, kas pulksten 7.45 nobrauca no ceļa un auto apgāzās, nebija saistīts ar citiem satiksmes dalībniekiem. Par abiem ceļu satiksmes negadījumiem policijā uzsākts administratīvais process.

Savukārt 29. augustā pulksten 8.40 Cēsīs, Peldu un Krasta ielas krustojumā, tika atrasta avarējusi automašīna “Škoda Octavia”. Pārbaudot automašīnu, noskaidrots, ka tā izsludināta meklēšanā kā nozagta. Policijā notiek pārbaude.

Par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem Cēsu iecirkņa teritorijā noformēti 87 administratīvā pārkāpuma protokoli, no tiem 44 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Trijos gadījumos konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājs bijis alkohola reibumā. Vienā no tiem persona, kas vadīja automašīnu, bija alkoholisko dzērienu ietekmē kriminālsoda lieguma laikā. Policija autovadītāju apstādināja 27.augustā pulksten 22.41 Mārsnēnu pagastā, ceļa Liepa-Smiltene 18.km, viņš brauca virzienā no Smiltenes uz Liepu. Policijā uzsākts kriminālprocess. Stiprā alkohola reibumā 24.augustā tika apturēts kāds mopēda vadītājs Raunas pagastā, ceļa Priekuļi-Rauna 19.km. Personai minimālā alkohola koncentrācija izelpā bija 2,28 promiles. Uzsākts administratīvais process.

 

Dažāda pieeja skolēnu ēdināšanā

Autors: Ināra Egle

Datums: 01.09.2021

Izdevums: Latvijas Avīze

Rubrika: Latvijā

Daļā apvienoto novadu līdz jaunajam gadam vai pat visu mācību gadu saglabāsies tā kārtība, kāda katrā teritorijā bija līdz šim

Apvienotajos novados katrā pašvaldībā bija cita kārtība, kā izglītības iestādēs tiek finansēta skolēnu ēdināšana. Vienā pašvaldībā brīvpusdienas saņēma visi izglītojamie līdz vidusskolas pēdējai klasei, citā – tikai bērni līdz 4. klasei, kur daļēji šīs izmaksas sedz valsts. Bija skolas, kur pašvaldība nodrošināja šo atbalstu līdz 9. klasei. Dažādu pieeju izvēlējušies arī jaunie novadi. No "Latvijas Avīzes" aptaujātajām pašvaldībām vairāki novadi šajā mācību gadā katrā teritorijā saglabās līdzšinējo kārtību, kas ir iespējams, jo administratīvi teritoriālās reformas pārejas periods beidzas nākamā gada 1. jūnijā, līdz kuram ir jāsaskaņo saistošie noteikumi.

Daļa vietvaru centīsies jau līdz šā gada beigām noteikt vienotu kārtību, sagatavojot nākamā gada budžetu. Taču Ogres novada dome jau ir nolēmusi noteikt vienotu ēdināšanas pabalstu piešķiršanas kārtību visā jaunā novada teritorijā, kurā vēl ir Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes agrākie novadi. Saistošie noteikumi vēl ir jāsaskaņo ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, pēc tam tie stāsies spēkā. No 1. līdz 4. klasei visās skolās bērniem paredzētas siltas pusdienas, ko uz pusēm finansē valsts un pašvaldība.

Ķegums paliek zaudētājs

"Mums būs vienādi noteikumi visā teritorijā, jo – ja ir viens novads, tad visur ir jābūt vienai kārtībai," apstiprināja novada domes priekšsēdis Egils Helmanis (NA). Viņš atzina, ka tik lielā pašvaldībā nevarēs visiem skolēniem piešķirt brīvpusdienas, kā tas bija, piemēram, Ķeguma novadā. Taču citi varētu no vienotās kārtības būt ieguvēji. Viena no prioritātēm ir daudzbērnu ģimenes. Pagājušajā nedēļā Ogres novada dome, nosakot skolēnu ēdināšanas maksas pabalstus, nolēma, ka pirmsskolas izglītības iestādēs, pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs pabalstu 100% apmērā no pašvaldības noteiktās ēdināšanas maksas ir tiesības saņemt bērnam, kuram noteikta invaliditāte, kā arī, ja viņa ģimenei noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss. Savukārt daudzbērnu ģimenēm pilnā apmērā ēdināšana tiks segta pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs, bet pirmsskolas iestādēs – 50% apmērā. Pašvaldība paredzējusi brīvpusdienas visiem bērniem arī mazajās lauku skolās, kur ir mazāk nekā 150 bērnu, tādas ir Birzgalē, Krapē, Ķeipenē, Lauberē, Madlienā, Mazozolos, Meņģelē un Taurupē.

Ogres novada domes deputāts, bijušais Ķeguma novada priekšsēdis Raivis Ūzuls ("Latvijas attīstībai"/Vidzemes partija) atzina, ka Ķeguma vidusskolā iepriekš visiem bērniem bija brīvpusdienas. Viņš esot ierosinājis Ķeguma teritorijā noteikt pārejas periodu līdz apvienotās pašvaldības jaunā budžeta pieņemšanai, lai to varētu izskaidrot vecākiem, bet šis priekšlikums nav guvis vairākuma atbalstu. Taču tālākajās lauku skolās atbalsts paliks, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērni tagad visur saņems ēdināšanas pabalstus. R. Ūzuls saprot, ka tik lielā pašvaldībā nav iespējams visus bērnus ēdināt par brīvu.

Dienvidkurzemē jaundzimušo pabalsts

Bauskas un Dienvidkurzemes novados, kas, visticamāk, tādi nav vienīgie, esošo kārtību saglabās līdz jaunā budžeta pieņemšanai, bet Cēsu novadā – visu mācību gadu līdz nākamajai vasarai. Dienvidkurzemes novadā apvienojās astoņas pašvaldības, bet Cēsu novadā – septiņas pašvaldības. Tajos atšķirīgo noteikumu saskaņošana prasīs vislielāko darbu. Bauskas novadā iekļāvās Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadi. Bauskas novada priekšsēdis, bijušais Rundāles pašvaldības vadītājs Aivars Okmanis (NA) atzina, ka tieši Bauskas novads iepriekš sniedzis vislielāko finansiālo atbalstu skolēnu ēdināšanai savās skolās. Savukārt, piemēram, Iecavā vidusskolas klasēs nebija brīvpusdienu, kas saistīts ne tik daudz ar budžetu, kā ar to, ka nebija tam piemērotas telpas. Taču tagad skolai topot jauna ēdamzāle. Esošā bērnu ēdināšanas kārtība saglabāsies katrā teritorijā līdz jaunā 2022. gada budžeta pieņemšanai. Taču atšķirības neesot lielas un ir cerības visā teritorijā noteikt maksimāli labākos noteikumus.

Līdz jaunajam gadam astoņu pašvaldību dažādos noteikumus plāno saskaņot arī Dienvidkurzemes novads, kura jaunā dome tagad iepazīstas detalizētāk ar katru bijušo novadu, tajos pēc kārtas rīkojot izbraukuma domes sēdes, pastāstīja domes priekšsēdis Aivars Priedols (ZZS). Arī šajā pašvaldībā brīvpusdienas ir visiem maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem, bet līdz pēdējai klasei visiem bērniem priekšsēdis to neņemas solīt, jo "Norvēģijā arī bērni iet uz skolu ar savu maizīti, to var nodrošināt ģimene, ja vecāki normāli pelna". Pēc Andreja Radzeviča (LRA) priekšlikuma dome jau ir nolēmusi piešķirt 500 eiro pabalstu par katru jaundzimušo bērnu, tā teikt, "pūra naudu", piebilda A. Priedols. Pašvaldībās atšķiras arī cenas, cik izmaksā pusdienas vienam skolēnam katrā teritorijā.

Cēsu novada priekšsēža vietnieks, bijušais Līgatnes novada vadītājs Ainārs Šteins ("Jaunā Vienotība") atzina, ka Cēsu novadā visu mācību gadu paliks spēkā tā kārtība, kāda katrā agrākajā novadā bija līdz šim, jo līdz nākamā gada jūnijam notiks septiņu pašvaldību saistošo noteikumu konsolidācija. Arī šeit ir atšķirīga kārtība – piemēram, Pārgaujas un Priekuļu bērnu ēdināšanā pašvaldība sniedza lielāku finansiālo atbalstu, bet Līgatnē brīvpusdienas bija tikai pirmajām klasēm, kā tas ir noteikts visā valstī, kā arī maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem, bet daudzbērnu ģimeņu atvasēm bija 50% atlaide. "Tā būs politiskā izšķiršanās, pieņemot nākamā gada budžetu, kad varēs redzēt, ko mēs varam atļauties," uzsvēra A. Šteins.

 

TEĀTRU AFIŠA

PIEKTDIENA – 3.09.

Latvijas Leļļu teātra Kamīnzālē (Rīgas Latviešu biedrības namā) 18.30 "Trīs sivēntiņi un vilks"; Liepājas teātrī 13.00 pastaigu izrāde "Upe", 19.00 "Malыš"; Dailes dārzā 20.00 pirmizrāde "Dailes kanons|Pupure. Egliņa"; Ikšķiles brīvdabas estrādē 19.00 Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde "Vienreiz jau var" ar bufetes elementiem; Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā 19.00 brīvdabas izrāde "Ēdenes dārzs".

SESTDIENA – 4.09.

Latvijas Leļļu teātra Kamīnzālē (Rīgas Latviešu biedrības namā) 14.00 "Trīs sivēntiņi un vilks"; Liepājas teātrī 15.00 "Malыš", 18.00 "1 000 000 labu lietu"; Dailes dārzā 20.00 pirmizrāde "Dailes kanons|Pupure. Egliņa"; Ogres novada Kultūras centrā 19.00 Ogres teātra izrāde "Lai dzīvo Bušona!"; Daugavpils teātrī, Daugavpils Kultūras pils L. z. 19.00 "Jubileja 98"; Jaunā Rīgas teātra M. z. 19.00 "Klāvas tantes skūpsts".

SVĒTDIENA – 5.09.

Liepājas teātrī 13.00 pastaigu izrāde "Upe", 18.00 "1 000 000 labu lietu"; Jaunā Rīgas teātra M. z. 19.00 "Klāvas tantes skūpsts"; Liepājas Leļļu teātrī 12.00 "Harolds un pīle".

PIRMDIENA – 6.09.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā 19.00 brīvdabas izrāde "Ēdenes dārzs".

OTRDIENA – 7.09.

Jaunā Rīgas teātra M. z. 19.00 "Klāvas tantes skūpsts"; Dailes teātra L. z. 18.00 publiskais ģenerālmēģinājums "Degunradži", Dailes dārzā 20.00 "Dailes kanons|Kantāne. Ķuzule-Skrastiņa. Pauls".

TREŠDIENA – 8.09.

Latvijas Leļļu teātra Kamīnzālē (Rīgas Latviešu biedrības namā) 18.30 "Naksitrallīši"; Rīgas Krievu teātra L. z. 19.00 "Tilts Rīga–Holivuda", "Kaļķu vārtos" 19.00 "Čaks. Rīga. Sieviete"; Jaunā Rīgas teātra M. z. 19.00 "Klāvas tantes skūpsts"; Dailes teātra L. z. 18.00 "Degunradži", Dailes dārzā 20.00 "Dailes kanons|Kantāne. Ķuzule-Skrastiņa. Pauls"; ZEIT atpūtas kompleksā Līgatnē 19.00 muzikāla kamerizrāde "Knuta Skujenieka Kro_Kro". Lomās: S. Prauliņa, M. Meiers.

CETURTDIENA – 9.09.

Latvijas Leļļu teātra Kamīnzālē (Rīgas Latviešu biedrības namā) 18.30 "Naksitrallīši"; Rīgas Krievu teātrī, "Kaļķu vārtos" 19.00 "Čaks. Rīga. Sieviete"; Liepājas teātrī 19.00 "Saviļņojums"; mūzikas un drāmas telpā "OratoriO" 19.00 Raimondas Vazdikas izrāde "Ilgojos pēc Ilgu tramvaja". Piedalās: D. Vītola, multimākslinieks Dz. Krūmiņš, mūziķis M. Putniņš; Dailes teātra L. z. 18.00 pirmizrāde "Degunradži", Dailes dārzā 20.00 "Dailes kanons|Kantāne. Ķuzule-Skrastiņa. Pauls".

 

KONCERTU AFIŠA

PIEKTDIENA – 3.09.

16.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē Tutas koncerts "Vasaras ceļojums"; 19.00 CATA kultūras namā Cēsīs Rikardiona jaunā albuma prezentācijas koncerts. Piedalās: K. Šomase; 19.00 Rīgas Domā ērģeļmūzikas koncerts. Piedalās: L. Jokums (ērģeles). Programmā: J. S. Bahs, F. Mendelszons-Bartoldi, S. Franks; 20.00 Mazmežotnes muižas pasākumu šķūnī grupas "Latvian Blues Band" koncerts; 20.00 Rīgas Lutera baznīcā, Torņakalnā koncerts "Amao Omi|Bezjēdzīgais karš". Piedalās: aktieris K. Znotiņš, Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, dir. J. Cābulis, Rīgas Saksofonu kvartets, perkusionisti E. Mediņš un M. Kauliņa, ērģelniece K. Adamaite un pianiste I. Kalniņa. Programmā: P. Vaska, G. Kančeli, J. Jančevska mūzika; 20.00 Limbažu estrādē grupas "Galaktika" koncerts.

SESTDIENA – 4.09.

11.00, 13.00 un 16.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" Tutas koncerts "Vasaras ceļojums"; 16.00 Balvu kultūras un atpūtas centrā I. Kerēvicas un "Mirage Jazz Orchestra" koncerts "Sapnis"; 18.00 Krimuldas muižā grupas "Carnivaal Qouth" koncerts "Naivais ku-kū"; 18.00 Latgales vēstniecībā "Gors" postfolkloras grupas "Rikši" 10 gadu jubilejas koncerts; 19.00 VEF Kultūras pilī grupas "Liepavots" 20 gadu jubilejas koncerts; 19.00 Madonas kultūras namā Cēsīs Rikardiona jaunā albuma prezentācijas koncerts. Piedalās: K. Šomase; 19.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē grupa "Eolika" 40 gadu jubilejas koncerts; 19.00 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" koncerts "Spāņu flamenko. Ģitāras un dejas". Piedalās: "Antonio Andrade Flamenco Company" (Spānija) un ģitārists H. Leals; 20.00 ZEIT atpūtas kompleksā Līgatnē Arstarulsmirus koncertprogramma "Pie zemes"; 20.00 Zviedru Skanstes estrādes teritorijā Pļaviņās grupas "Sestā jūdze" 20 gadu jubilejas romantiskāko dziesmu vakars "Es iemīlēšos tevī"; 20.00 Siguldas pils paviljonā grupas "Dzelzs vilks" koncerts.

SVĒTDIENA – 5.09.

16.00 Ungurmuižā koncerts "Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150". Piedalās: mecosoprāns B. Renerte, tenors J. Jope, flautiste R. Īzāka-Mača un pianiste I. Kundziņa; 17.00 VEF Kultūras pilī muzikāla vīzija "Nora un Vikors. Zelta duetam 50". Piedalās: M. Bērziņa, A. Ērglis, M. Egliens / G. Silakaktiņš, L. Miltiņa un E. Čampere. Mūziķu grupa A. Livčas vadībā; 17.00 Jaunmoku pilī grupas "Carnivaal Qouth" koncerts "Naivais ku-kū"; 19.00 Ogres novada Kultūras centrā grupas "Liepavots" 20 gadu jubilejas koncerts; 19.00 mūzikas namā "Daile" Daumanta Kalniņa koncerts "Drošinājums"; 20.00 Kokneses pilī koncerts "Saulrieta stāsti". Piedalās: A. Andrejeva, J. Aišpurs, A. Vītoliņa, I. Grīsniņš-Grīslis.

TREŠDIENA – 8.09.

19.00 Saldus Kultūras paviljonā Jāņa Buķeļa koncerts; 19.00 kultūras centrā "Ulbrokas pērle" U. Prauliņš, Mesa un interlūdijas "L’homme armé". Piedalās: U. Prauliņš (komponists, taustiņi), J. Pelše (ērģeles), K. Majors (sakbuts), V. Nartišs (sakbuts), senās mūzikas ansamblis "Ars Antiqua Riga".

CETURTDIENA – 9.09.

19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" Vasks. Tičati un "Sinfonietta Rīga" koncerts "Vakara gaismā". Piedalās: H. Tičati (vijole), "Sinfonietta Rīga", dir. N. Šnē. Programmā: P. Vasks, A. Pērts, J. Sibeliuss, H. Gureckis.

PIEKTDIENA – 10.09.

19.00 Melngalvju namā pianista Vestarda Šimkus koncerts "Lisztomania". Programmā: F. Lista skaņdarbi; 19.00 Bauskas Kultūras centrā Rikardiona jaunā albuma prezentācijas koncerts. Piedalās: K. Šomase; 19.00 Rīgas Domā koncerts "Elektronika. Meditācija. Čells"; 19.00 Jaunmārupē, Švarcekmuižas parkā grupas "Sestā jūdze" 20 gadu jubilejas romantiskāko dziesmu vakars "Es iemīlēšos tevī"; 19.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē grupas "Bermudu divstūris" koncerts; 19.00 Dzintaru koncertzālē "Kremerata Baltica" festivāls. Koncerts "Gidons Krēmers, Gija Kančeli un Pēteris Plakidis". Piedalās: G. Krēmers (vijole), M. Pētersone (vijole), A. Egliņa (klavieres), A. Puškarevs (vibrofons), kamerorķestris "Kremerata Baltica", dir. F. Ibrahimovs. Programmā: V. Kisins, "In Memoriam Philippe Hirschhorn", K. Pētersons, "Mūzika lielam ansamblim", G. Kančeli, "Twilight", L. Auerbaha, "Serenade for a Melancholic Sea", P. Plakidis, "Mūzika klavierēm, stīgām un timpāniem"; 20.00 Alsungas pils pagalmā Raimonda Paula un Ances Krauzes koncertprogramma "Sasala jūriņa".

SESTDIENA – 11.09.

18.00 Latgales vēstniecībā "Gors" koncerts "Pēteris Vasks un domubiedri. Latvijas radio koris. Sigvards Kļava. Reinis Zariņš". Programmā: P. Vaska, A. Maskata un A. Selicka kormūzika un klaviermūzika ar vairākiem pirmatskaņojumiem; 19.00 Rojas brīvdabas estrādē grupa "Eolika" 40 gadu jubilejas koncerts; 19.00 brīvdabas koncertzālē "Mītava", Jelgavā grupas "The Sound Poets" un Latvijas Radio bigbenda koncerts; 19.00 Līvānu novada Kultūras centrā šlāgermūzikas vakars. Piedalās: grupas "Baltie lāči" un "Galaktika", J. Vucāns.

 

Īsziņas

Datums: 03.09.2021

Izdevums: Druva

Rubrika: Ziņas

- Kanādieši viesojas mūspuses uzņēmumos. Lai iepazītu Cēsu novada potenciālu uzņēmējdarbībā, šodien vizītē ierodas Kanādas pārstāvji. Pasākuma, ko rīko Kanādas Tirdzniecības palāta Latvijā, mērķis ir stiprināt stratēģiskas partnerattiecības starp Latvijas un Kanādas uzņēmumiem, lai attīstītu komerciālas iespējas. Viesi iepazīstas ar būvmateriālu ražošanu “Lodē”, kokapstrādes uzņēmumu “Staļi”, āra mēbeļu ražotāju “Ekju”, koka māju ražošanas uzņēmumu “Dores”, kā arī apmeklē Vides risinājumu institūtu un tiekas ar Cēsu novada pašvaldības vadību.

- Iepazīst rokdarbus un amatniecību. Tradicionālajā septembra pasākumā “Satiec savu meistaru”, kas sākas šodien, piedalās vairāki Cēsu novada amatnieki un rokdarbu zinātāji. Interesenti Vaivē var izzināt vērpšanas, dubultadījuma un celu jostas darināšanas prasmes, Līgatnē darbosies tāšu pinēju, seno mūzikas instrumentu, vienkoča trauku izgatavošanas darbnīcas. Drabešu muižas Amatu mājā būs stikla pērlīšu un 14.–15. gs. pie jostas karināmu naudas maciņu darbnīca. Raunā vietējā audēju kopa stāstīs par aušanas noslēpumiem. Smiltenes novadā būs pasākums arī Blomē, tur būs rokdarbu darbnīcas. “Satiec savu meistaru” risināsies visu nedēļas nogali, informācija par meistarklašu un darbnīcu norišu laiku un pieteikšanos atrodama pasākuma mājaslapā.

 

Domes sēdēs augustā

Datums: 03.09.2021

Izdevums: Cēsu Vēstis

Rubrika: PAŠVALDĪBĀ

Cēsu novada domes ārkārtas sēdē 5. augustā deputāti izskatīja četrus jautājumus. Dome vienojās par pašvaldības pārstāvja izvirzīšanu biedrībā “Cēsu rajona lauku partnerība”, sprieda par Lielstraupes pils kompleksa izmantošanas nomas maksas noteikšanu un apstiprināja Cēsu novada pašvaldības Izpilddirektora darba tiesisko attiecību izbeigšanu.

Cēsu novada domes ārkārtas sēdē 10. augustā pieņemts lēmums par novada pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītāju.

Cēsu novada domes sēdē 19. augustā izskatīti 58 jautājumi. Deputāti sprieda par novada publisko bibliotēku reorganizāciju, pašvaldības nekustamo īpašumu atsavināšanu, vienojās par Līgatnes apvienības pārvaldes pieteikuma iesniegšanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai budžeta investīciju saņemšanai projektam “Gaujas ielas pārbūve Līgatnē, Cēsu novadā”.

Dome atbalstīja investīciju projekta pieteikuma “Ielas, ietvju un ceļa atjaunošanas darbi Cēsīs” izstrādi un iesniegšanu un apstiprināja apkures tarifus Līgatnē un Vecpiebalgā. Deputāti sprieda par Cēsu tūrisma attīstības stratēģijas 2022.-2026. gadam izstrādi un darba grupas izveidi, kā arī par novada Bāriņtiesas izveidi. Vēl dome atbalstīja Līgatnes pilsētas bibliotēkas dalību Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības izsludinātajā projektu konkursā “Iedvesmas bibliotēka”.

Ar pilnu pieņemto lēmumu sarakstu un domes sēžu ierakstiem iespējams iepazīties cesunovads.lv sadaļā “Informācija par domes darbu”.

 

Gliemežvāki - Sv. Jēkaba ceļa simboli

Datums: 03.09.2021

Izdevums: Cēsu Vēstis

Rubrika: AKTUĀLI

Cēsīm cauri vijas viens no pasaulē zināmākajiem svētceļnieku maršrutiem – Svētā Jēkaba ceļš. Maršruta simbols ir gliemežvāks. Lai simboliski iezīmētu maršrutu pilsētā, pie Cēsu Svētā Jāņa baznīcas un uz Cēsu pils parka kāpņu mūra margas uzstādīti bronzas gliemežvāki. Bronzas gliemežvāku autors ir tēlnieks Matiass Jansons.

Cēsu Svētā Jāņa baznīca ir viens no galvenajiem pieturpunktiem Cēsīs, tādēļ viens gliemežvāks uzstādīts pie dievnama ieejas. Apmeklējot dievnamu, pievērs uzmanību ieejas arkai, jo tās kreisajā malā uz zemes atradīsi vienu no bronzas gliemežvākiem. Savukārt otrs bronzas gliemežvāks atrodas uz Cēsu pils parka kāpņu mūra margas. Mērojot ceļu pa maršrutu uz baznīcu, tas vijas cauri Cēsu pils parkam un augšup pa parka kāpnēm.

Svētā Jēkaba ceļš Cēsu novadā vijas gar Gauju, virzienā no Valmieras uz Liepu, iekļaujot Līču-Lanģu klintis. Tālāk maršruts ved uz Cēsīm un Cīrulīšu dabas takām ar tām pievienoto Gaujas līču posmu. Tālāk taka virzās uz Līgatnes pusi cauri Amatas apkārtnei, ceļotājam ļaujot baudīt skaisto Gaujas Nacionālā parka dabu.

Arheoloģisko izrakumu laikā zem viena no Cēsu Svētā Jāņa baznīcas logiem tika atrasts šī pārgājiena ceļa simbols – gliemežvāks, kura vecums ir datēts starp 13. gs un 16. gs. Lai godinātu šo atradumu, 2019. gadā baznīcas loga augšējā ailē ir tapusi jauna vitrāža, kurā attēlots gliemežvāks.

 

Jaunā mācību gada iezīmes

Autors: Lolita Kokina, Cēsu novada Centrālās administrācijas Izglītības pārvaldes vadītāja

Datums: 03.09.2021

Izdevums: Cēsu Vēstis

Rubrika: AKTUĀLI

Apvienotajā Cēsu novadā nu ir 38 mācību iestādes, un septembrī tajās mācības sākuši vairāk nekā 7000 skolēnu. Par zināšanu apguvi gādā ap tūkstotis skolotāju. Te gan jāpiezīmē, ka daļa strādā nepilnu slodzi vai apvieno darbu vairākās skolās. Audzēkņu skaits, salīdzinot ar pagājušā gada 1. septembri, audzis, tostarp – arī pirmskolas izglītības iestādēs (PII).

Pirms sākt jauno mācību gadu, visiem skolēniem tika veikts Covid-19 tests. Konstatēts viens pozitīvs rezultāts, tā ka mācības sākam drošā vidē. Skolu kolektīvi pamatā ir nokomplektēti. Dažās skolās gan ir pedagogi, kuri nolēmuši aiziet no darba, taču šie lēmumi nav saistīti ar prasību vakcinēties. Novada skolu pedagogu vidū vidējā vakcinācijas aptvere ir ap 85%. Šo mācību gadu iezīmē vēl kāda jauna tendence – vecāki interesējas par iespēju bērniem mācīties izglītības iestādēs, kur mācības norit attālināti. Ar to bērnu vecākiem, kuri nesāks mācības klātienē, skolas strādās individuāli, noslēdzot līgumu par mācību vielas apgūšanu ģimenē. Savukārt pedagogs sekos, kā norit vielas apguve. Kopumā novadā tādas būs daži desmiti ģimeņu.

Skolu un bērnudārzu materiāltehniskā bāze visā novadā ir labā līmenī. Arī šovasar virknē iestāžu veikti remontdarbi. Cēsu pilsētas 1. un 3. PII izveidoti jauni rotaļu laukumi, Cēsu Pilsētas vidusskolā rit pēdējie darbi piebūvei, ko plānots atklāt septembrī. Cēsu Valsts ģimnāzijas jaunais dabaszinību kabinets un sporta zāle audzēkņus sagaidīs oktobrī. Cēsu 2. pamatskolā rit logu un ventilācijas sistēmas modernizācija un remontdarbi, kas ilgs līdz gada beigām. Sākti remontdarbi Līgatnes PII, paplašinot tā telpas.

Tāpat notiek darbs pie jaunu PII grupiņu izveides, lai apmierinātu arvien augošo pieprasījumu. Jaunas grupiņas izveidotas Līvu PII un Stalbes pamatskolā.

Darbu klātienē sākuši arī interešu izglītības centri, mākslas, mūzikas skolas, sporta skola. Atgādināšu, ka, apmeklējot pulciņu, treniņu, mūzikas vai mākslas nodarbības, bērniem ir derīgs skolā veiktais Covid-19 tests.

Šovasar izveidota vienota novada Izglītības pārvalde. Ir daudz darāmā, lai saskaņotu atšķirības dažādu iepriekšējo novadu pašvaldību izglītības dokumentācijā. Taču skaidrs, ka galvenais pārvaldes uzdevums ir nodrošināt labus un drošus apstākļus ražīgam darbam skolu direktoriem, pedagogiem un audzēkņiem. Lai veiksmīgs un veselīgs jaunais mācību gads!

 

29.07.2021. saistošie noteikumi Nr. 4 “Par Cēsu novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu”

Datums: 03.09.2021

Izdevums: Cēsu Vēstis

Rubrika: SAISTOŠIE NOTEIKUMI

Saistošie noteikumi nosaka Cēsu novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu.

2. Cēsu novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vieta ir Latvijas Republikas oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis”.

3. Atzīt par spēku zaudējušiem:

3.1. Cēsu novada domes 28.01.2016. saistošos noteikumus Nr.3 “Par Cēsu novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu”;

3.2. Amatas novada domes 23.12.2015. saistošos noteikumus Nr.14 “Par Amatas novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu”;

3.3. Jaunpiebalgas novada domes 14.12.2015. saistošos noteikumus Nr.15 “Par Jaunpiebalgas novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu”;

3.4. Līgatnes novada domes 29.12.2015. saistošos noteikumus Nr.15/25 “Par Līgatnes novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu”;

3.5. Pārgaujas novada domes 21.01.2016. saistošos noteikumus Nr.2 “Par Pārgaujas novada domes saistošo noteikumu publicēšanu”;

3.6. Priekuļu novada pašvaldības 28.12.2015. saistošos noteikumus Nr.16/2015 “Par Priekuļu novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu”;

3.7. Vecpiebalgas novada domes 22.12.2015. saistošos noteikumus Nr.12/2015 “Par Vecpiebalgas novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu”.

 

2021-09-03