Jaunumi
Publikācijas par Līgatni, Sarmīte Feldmane "Līgatnē atklāj mūsdienīgu sporta centru"


Foto: A.Riekstiņš

Sarmīte Feldmane

Līgatniešu sapnis ir piepildījies. Pie pamatskolas Augšlīgatnē atklāta mūsdienīga sporta zāle.
 “Līgatnieši ir aktīvi sportot gribētāji, gan jau zāli piepildīs. Tiks organizētas jaunas grupas, piedāvātas jaunas iespējas,” “Druvai” sacīja novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins. Sporta zāles celtniecību pērn pavasarī sāka toreizējā Līgatnes pagasta padome. Pirms astoņiem gadiem tapa pirmie skiču projekti, tad projekts, tad tas tika mainīts, līdz pirms četriem gadiem jau bija skaidrs, ka sporta zāle Augšlīgatnē tomēr reāli varētu būt.
 “Ir gandarījums. Nebija viegli, bet iznākums ir labs,” atzina Līgatnes novada domes izpilddirektors, bijušais pagasta padomes priekšsēdētājs Guntars Pīpkalējs. Līgatnieši svinīgajā atklāšanā viņam veltīja aplausu vētru. Visi piekrita viņa teiktajam, ka līgatnieši jau bija pelnījuši šādu zāli, un arī novēlējumam – lai tā nekad nebūtu tukša.
   “Zāle ir ļoti laba. Esam siguldieši, jau vairāk nekā desmit gadus trenējamies florbolā. Siguldā laukums neatbilst standartiem. Līgatnē cita lieta,” “Druvai” sacīja Ronalds Arājs, bet Rūdolfs Likums piebilda, ka sporta centrs ir mūsdienīgs.   Pēc treniņa var apmeklēt saunu, ir plašas ģērbtuves, trenažieru zāle. Ērti arī treneriem. “Komandā esam līgatnieši un siguldieši. Atbraukt no Siguldas nav problēmu, “ sacīja Gvido Bišers.  
 To, ka līgatnieši dažādā vecumā ciena aktīvu dzīvesveidu, apliecināja visas dienas garumā notikušās sporta spēles. Iesaistījās gan lieli, gan mazi.
 “Šādas zāles ir lielās pilsētās, ulīgatniešiem ir ar ko lepoties. Esmu pārliecināts, ka florbola komanda tāpat kā 1997.gadā kļūs par Latvijas čempioniem,” pārliecību pauda Latvijas Florbola federācijas prezidents Ilvis Pētersons. Viņš arī florbola komandai pasniedza uzvaras medaļas. Nākamajā sezonā tā trenera Normunda Zvejnieka vadībā spēlēs augstākajā līgā.
   “Šādas sporta zāles atklāšana ir notikums visā Latvijas sporta dzīvē, jo ne jau tik bieži atklāj sporta centrus, kas atbilst starptautiskiem standartiem. Te vidusskolas skolēniem notiks ikdienas nodarbības, te dažādas paaudzes pulcēsies uz treniņiem, te   notiks sacensības. Esmu pārliecināts – arī starptautiska līmeņa,” domās dalījās novada domes vadītājs.
 Jaunā sporta zāle izmainīs vidusskolas un pamatskolas skolēnu ikdienu. Pedagogi atzīst, ka skolai nekad nav bijis īstas sporta zāles, toties kausu un medaļu pilnas sienas. Līdz šim nodarbības, cik vien iespējams notika ārā.
 “Sākumā jau visiem ir interese. Jācer, ka bērni un jaunieši, arī pieaugušie novērtēs tās iespējas, kādas tagad ir Līgatnē. Ir jau ne viens vien, kurš grib apmeklēt trenažieru zāli,” sprieda novada domes izpilddirektors.
 Līdz ar jaunās sporta zāles uzcelšanu mainīsies ikdienas dzīve skolas divās ēkās. 80 gadus vecajā skolas namā bija krāsns apkure. Tagad uzbūvēta mūsdienīga katlu māja, kur kā kurināmo izmantos gāzi, tā apsildīs trīs ēkas. “Mazos objektos gāze kā kurināmais vienmēr būs lētāka nekā malka vai šķelda. Sporta centra ēkas uzturēšana nebūs dārgāka par to summu, ko līdz šim tērējām vairāku nelielu zālīšu uzturēšanai un īrēšanai,” pastāstīja novada domes priekšsēdētājs un pauda pārliecību, ka Līgatnē sporta centrs vienmēr būs apmeklēts.
 
 Projekta “Līgatnes pamatskolas sporta zāles celtniecība” kopējās izmaksas Ls 1 125 373,02. Projekta Nr: Nr.08-09L32100-000349. Objekts pieņemts ekspluatācijā 14.07.2010.

                            

2010-08-06
Laika ziņas
Aptaujas