Jaunumi
Ratniekos 11. reizi notiks mūzikas un mākslas festivāls "Laba Daba"

Kas ir Laba Daba?

LABA DABA ir mūzikas un mākslas festivāls, kas norisināsies Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā Ratnieki, Līgatnes pagastā no 2. līdz 4. augustam. Festivālā tiks pārstāvēti dažādi mūzikas žanri: regejs, etno folks, roks, elektronika, punk, ska un cita mūzika, ko izpildīs gan pašmāju mūziķi, gan mākslinieki no ārvalstīm. Kopumā būs dzirdami vairāk nekā 60 koncerti. Paralēli muzikālajam piedāvājumam festivālā darbosies kino māja, ģipša krūšu atliešanas darbnīca, sporta (futbols, pludmales volejbols, krokets) turnīri, teātra un mākslas performanču skatuve un dažādas radošās un izzinošās darbnīcas visām paaudzēm.

Tas nav festivāls. Tā ir atmosfēra, kurā satiekas dažādu paaudžu cilvēki!

Laba Daba 11 pastāvēšanas gadu laikā ir kļuvis par vienu no ģimenēm draudzīgākajiem festivāliem Latvijā. Ik gadu festivālu apmeklē ne vien gados jauni cilvēki, bet arī vecvecāki un aizvien vairāk ģimeņu ar maziem bērniem. Labai Dabai draudzīga attieksme pret visu paaudžu cilvēkiem piedēvēta gluži dabiski - festivāla atšķirīgās atmosfēras dēļ. Īpašo atmosfēru veido dažādi faktori: skaistā vieta un dabas tuvums; labdabīgi noskaņoti un atvērti cilvēki; pateicīgais apmeklētāju skaits; tīrība festivāla laikā; vienlīdzīgais daudzums gan muzikālajā piedāvājumā, gan paralēlajās aktivitātēs. Aizvadītajos gados Laba Daba atkārtoti ieguva Latvijas Pasākumu Producentu asociācijas apbalvojumu par labāko lielo publisko pasākumu Latvijā.

Festivāla ideja un programma.

Festivāla pamatideja slēpjas programmas nestandarta izpausmē, meklējot un piedāvājot arvien ko jaunu, līdz šim Latvijas mūzikas festivālos neredzētu un nedzirdētu. Katru gadu programmā ir kāds jauns vai sen nedzirdēts projekts.

“Šogad pirmatskaņojums būs dzirdams apvienībai Gobziņš un Dullais, kas ir muzikāls projekts, kurā apvienojies Dullais no dueta Čipsis un Dullais un Roberts Gobziņš. Kā arī pēc 25 gadu pārtraukuma uzstāsies grupa 33 Letnij podonok jeb 33LP (hc punk žanrs). Atkalapvienošanās notiek kā underground projekts – paspēlēt vecos gabalus savam priekam un uzstāties vienā vienīgā koncertā, festivālā Laba daba. Un šie nav vienīgie pārsteigumi, ko plānojam.”

/Kristīne Pinkule, festivāla organizatoru pārstāve/

Festivāls iepriekš saucās Starptautiskais mūzikas festivāls Laba Daba, bet šogad nosaukums mainījies uz mūzikas un mākslas festivāls Laba Daba, kas norāda uz festivāla formāta maiņu, papildinot muzikālo programmu ar mākslas programmu - eksperimentālo teātri, dejām un performancēm. Kopumā dažādās festivāla norises vietās būs vērojamas vairāk nekā 20 laikmetīgās dejas, objektu un netradicionālo formu teātra un cirka izrādes, kā arī audiovizuālas mākslas performances, kuras pievērsīsies sociāli nozīmīgiem tematiem. Piemēram, dejas kamerizrāde “No miglas”, režisora Klāva Knuta Sukura humora izrāde “Par normālu čali”, laikmetīgās dejas izrāde “Rokzvaigzne”, teātra un cirka grupa The Lady no Izraēlas ar izrādi bērniem no 3 gadu vecuma, izrāde “Zenīts”, ko piedāvā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Festivālā piedalīsies Rīgas cirka skola ar dažādām bezmaksas meistarklasēm, kā arī būs skatāmas dažādas Latvijas Kultūras koledžas un Latvijas Kultūras akadēmijas performances un izrādes. Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris izspēlēs ainas no Fjodora Dostojevska romāna “Noziegums vai sods”.

Uz Labu Dabu noteikti jādodas kopā ar ģimeni, Festivāls piedāvās arī programmu bērniem, kā arī darbosies jau apmeklētāju iemīļotais bērnu dārzs “Laba vieta” un būs pieejama mazuļu “Babyroom” terase un telšu pilsētiņā atsevišķa, labiekārtota klusāka zona ģimenēm. Ieeja festivālā bērniem līdz 13 gadu vecumam (ieskaitot), vecāku pavadībā, ir bez maksas. Ja bērni ir vecumā virs 13 gadiem, ģimenes par izdevīgāku cenu var iegādāties arī festivāla grupas biļetes, kas iegādājamas komplektos pa piecām biļetēm. Visi biļešu veidi pieejami Biļešu servisa kasēs.

Dabīgi, ka jābrauc!

Festivāla organizētāju mērķis ir radīt tādu atmosfēru festivālā, kas atbilstu nosaukumam. Tāpēc LABA DABA ir vasaras notikums, ko nemainīgi raksturo labdabīga attieksme pret cilvēkiem, notikumiem un dabu mums apkārt.

Vairāk informācijas: www.labadaba.lv

2019-08-04