Jaunumi
RITA RUSKA: Iedvesmo arī pilsētniekus, laikraksts "Latvijas Avīze", 09.02.2012.

Autors: RITA RUSKA
Datums: 09.02.2012
Izdevums: Latvijas Avīze
Rubrika: Lasītāju balsis

Daudzveidīga, labestīga, gaiša – tā par "Latvijas Avīzi" saka cēsnieki Aina un Tālivaldis Teteri, kas laikrakstu abonē sešus gadus. "Saklausījos labas atsauksmes un teicu vīram – pārejam uz "Latvijas Avīzi"," atceras Ainas kundze. Līdz tam bija iedomājušies, ka laikraksts veltīts tikai laucinieku problēmām. Bet, sākot to lasīt, jutušies priecīgi pārsteigti: "O, tur ir viss, ko vajag!"
Pensionāre par spīti saviem gadiem turpina strādāt. Viņa ir individuālais komersants – masiere. Kad 30 gadu vecumā, būdama feldšere, devusies uz masieru kursiem Rīgā, daudzi brīnījušies – kam tev tādi kursi! Tagad Aina ir apmierināta: "Laikam jau mans sargeņģelis zināja, ka vecumdienās ar šo darbu maizīti pelnīšu!"
Tālivaldis 30 gadus nostrādājis Līgatnes papīrfabrikā, bet 17 gadus bijis rehabilitācijas centra "Līgatne" direktors.
Abi secinājuši – avīze ir ar "labestības gariņu", jo tā ne reizi neesot novedusi līdz stresam, kad jāmeklē sirdszāles. Tālivaldis pilnīgi pretēji juties, lasot kādu citu izdevumu, ko abonējuši iepriekš. To bieži vien sašutumā metis pa gaisu: dažu žurnālistu raksti bija īsti ķengu gabali. Un ja vēl sāk izsmiet cilvēka izskatu – tas nu ir par daudz!
"Lasot "Latvijas Avīzi", nejūtu, ka kāds no rakstītājiem būtu briesmīgi ieēdies uz kādu politiķi vai partiju, viss tiek pasniegts solīdi," atzīst Tālivaldis Teteris.
Abiem patīk Voldemāra Krustiņa vadītās intervijas. Redakcijas viesi izraudzīti gudri – tie ir ne tikai politiķi, bet arī uzņēmēji, pedagogi, kultūras darbinieki. "Nesen lasījām sarunu ar operas dziedātāju Nauri Puntuli. Kāds domātu – nu lai viņš dzied! Bet par politiku solists izsaka vērtīgas, labas domas. Pēc tādas intervijas arī pašam skats uz dzīvi kļūst gaišāks," secina T. Teteris.
Ainas kundzei tuva rakstītāja ir Monika Zīle. "Vienmēr rūpīgi izlasu visu, ko viņa raksta." Abi iecienījuši Egila Līcīša, Māra Antoneviča, Ulda Šmita, Andas Līces, Māras Libekas rakstus un uzteic novadnieka Gata Šļūkas karikatūras. Tālivaldis gandarīts par sportam veltītajām lappusēm. "Cepuri nost!" viņš saka, vērtējot sporta žurnālistu devumu, un uzsver, ka īpaši interesantas ir intervijas ar sportistiem.
"Mājas Viesī" vērtīgākie ir ceļojumu apraksti un stāsti par stipriem cilvēkiem. A. Tetere: "Tādi raksti iedvesmo. Saviem klientiem vienmēr atgādinu – ja esat ticis galā ar kādu nelaimi savā dzīvē, priecājieties, jo citiem iet vēl smagāk."
Uz jautājumu, par kādiem tematiem laikrakstā vēlētos lasīt biežāk, T. Teteris atbild: par labiem cilvēkiem. "Kad "LA" uzrakstīja par Burtnieku novadā badā novārdzināto bērniņu, tur ļaudis mantas tagad kravām ved, arī uz novada sociālo dienestu. Cilvēki ir tik pretimnākoši, izpalīdzīgi – tas ir vienreizēji!"
Aina Tetere iesaka rakstīt par tiem, kas aizbraukuši no Latvijas un iztiku tagad pelna ārzemēs. "Tie nebūt nav tie sliktākie mūsu tautas pārstāvji, kā dažkārt tiek uzsvērts. Arī mūsu mazdēls strādā Anglijā, un par tādiem kā viņš mēdz teikt – cilvēkam abas rokas ir labās. Meistars, kas svešumā tiek novērtēts," teic Ainas kundze. Savukārt znots desmit gadus strādā Īrijā. Turklāt ne tikai strādā, bet pašlaik arī studē augstskolā. Jaunieši ar interneta starpniecību seko norisēm Latvijā, un ļoti gribētos, lai šī saikne ar dzimteni nepārtrūktu. Tad būšot lielākas cerības, ka reiz šie jaunieši atgriezīsies Latvijā, saka Aina un Tālivaldis Teteri.
Avots: http://news.lv/Latvijas_Avize/2012/02/09/Iedvesmo-ari-pilsetniekus
 
2012-02-10
Laika ziņas
Aptaujas