Jaunumi
Sarmīte Feldmane "Mācās to, ko agrāk prata katrs", laikraksts "Druva", 15.04.2011.

Līgatnes novads. Novada audēju veikums gadu gaitā labi zināms krietni tālāk par Līgatni. “Pēdējā laikā aizvien vairāk cilvēki grib apgūt dažādus kādreiz tradicionālus amatus. Arī audēju pulkam pievienojušās jaunas dalībnieces,” stāsta novada kultūras un tūrisma centra vadītāja Laimdota Lapiņa. Tad arī radusies ideja, kāpēc gan nedot līgatniešiem iespēju iemācīties ko jaunu. Rīkot dažādas nodarbības uzņēmās Daina Klints.

 “Interese ir liela. Pašvaldība apmaksā nodarbību vadītājus, kā arī nepieciešamo materiālu iegādi,” pastāsta Laimdota un piebilst, ka līdz gada beigām no novada kases šim mērķim tiks izlietoti ap trīs tūkstoši latu. Tas ir liels atbalsts. Ikviens var mācīties un ja iepatīkas, zināšanas izmantot gan ikdienā, gan varbūt arī lai piepelnītos.
    Pirmajā nodarbībā 12 interesentes mācījās filcēt. Dažādus šīs nodarbes knifus Daina Klints mācīs arī šodien, bet rīt tekstilmāksliniece Baibas Vaivares vadībā būs iespēja apgūt ļoti dažādas auduma apdrukas tehnikas un apgleznot auduma maisiņus.
 Programma līdz gada beigām paredzēti patiesi plaša. Varēs mācīties aust celaines, krāsot dziju ar augiem, gatavot koka rotaļlietas un auduma lelles, pīt meldru krēslus un doņu cepures, gatavot mūzikas instrumentus, gatavot tāšu vāceles, pīt grožus adīt maučus, vākt ārstniecības augus, kā arī iemācīties gatavot latviskus ēdienus, piemēram, zīdeni, slokatni, ziedaino rausi, pantāgu, siet sieru, taisīt putraimu desas.
 “Tie, kuri bijuši uz pirmajām nodarbībām, novērtē, ka tas, ko iemācījušies noder,” saka laimdota Lapiņa.
2011-04-18
Laika ziņas
Aptaujas